Ismerősömet 2 éve, 20 évi házasság után elhagyta a felesége.Két nagykorú gyerekük van.Annak idején ismerősöm szülői házát bővítették ott laktak,(lakik).Nem váltak el,mert olyan sötétek, egyik sem tudja hogy kell beadni a válópert,az ügyvéd elött meg sem tudnának szólalni.Ha nem következik be a válás,és ismerősömmel valami végzetes történik ki örökli az ingatlant.-úgy tudom a gyerekek,az asszonynak milyen jogai lesznek.-a ház egyik felében ismerősöm édesanyja lakik,özvegyi jogon,az a házrész, ismerősöm és testvére öröksége,azzal mi lenne.
Az örökölt ingatlan csak az övé, azon nem osztozik a feleséggel. A hozzáépített rész viszont közös, annak a fele az ismerősé, amit a gyerekek örökölnek, a feleség - ha ott lakik - haszonélvezeti jogával.
2016. jún. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
2/15 anonim válasza:
Az új törvény szerint a túlélő házastárs is egy gyermekrészt örököl, azaz minden vagyon háromfelé oszlik. Kivétel az az ingatlan, amelyben együtt éltek, azt teljes egészében a gyerekek öröklik, az özvegynek haszonélvezeti joga lesz rá, valamint a teljes berendezésre - ez erősebb, mint a tulajdonjog. Ismerősöd esetében azt a tulajdonrészt, ami az övé volt, a gyerekek öröklik, az asszonynak viszont haszonélvezete lesz rajta és a berendezésén. Ennek a pénzbeni megváltását pedig bármikor kérheti.
2016. jún. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
3/15 anonim válasza:
Ha 20 évig ott éltek együtt, az asszony oda van bejelentve és jogilag házasok, akkor alapból megkapja a haszonélvezetet, legfeljebb meg lehet támadni a végzést. Mivel a hagyatéki eljárás kizárólag az örökösöket érinti, max a két gyerek támadhatja meg, más nem a rokonságból, bármennyire is csípi a szemüket a dolog.
2016. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
4/15 A kérdező kommentje:
és mi az hogy haszonélvezet?ismerem a kifejezést, de végül is mivel járna ez ha ismerősöm beadná a kulcsot?
2016. jún. 4. 21:38
5/15 A kérdező kommentje:
#4. igen még mindíg oda van bejelentve.
2016. jún. 4. 21:40
6/15 anonim válasza:
Az új törvény szerint a túlélő házastárs is egy gyermekrészt örököl, azaz minden vagyon háromfelé oszlik
Olvasd el újra azt a törvényt, mert nem így van.
A közösen lakott ingatlanon a túlélő házastársnak haszonélvezeti joga lesz, a további ingatlanokból örököl csak gyermekként.
2016. jún. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
7/15 anonim válasza:
20 év és 2 gyerek után ne ribizd már le
gondolod az ismerősöd valami szent akinek a hü1eségeit nem kellet egy életen át elviselni...
2016. jún. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
8/15 anonim válasza:
"Az örökölt ingatlan csak az övé, azon nem osztozik a feleséggel. " A hagyatéki eljárásban ez lényegtelen, valamennyi, az elhunyt tulajdonát képező ingó és ingatlan vagyon a hagyatékba tartozik. Ha a férj által örökölt ingatlanban laktak, akkor annak az elhunyt férjet illető teljes tulajdonrészén lesz haszonélvezeti joga az özvegynek.
2016. jún. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
9/15 anonim válasza:
7-es, ha eljutottál volna a 2. (!!) mondatig, amit leírtam, megspórolhattál volna egy hozzászólást.:-)
A lényeg, hogy a haszonélvező birtokolja az ingatlant, függetlenül attól, hogy ki a tulajdonos. Használhatja és hasznosíthatja, azaz esetetekben beköltözhet, kiadhatja bérbe a lakrészét, ill. megtilthatja, hogy bárki más odaköltözzön. Amit nem tehet: nem adhatja el az ingatlant, nem örökölhetik utána a jogot, és másnak sem adhatja át.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!