Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válunk, lenne pár kérdésem?...

Válunk, lenne pár kérdésem? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Elköltöztem a 2 gyermekemmel a szüleimhez. Meghoztunk egy döntést, nem fogjuk vissza csinálni.:(((( Közös megegyezéssel válunk. A gyerektartás összegében ha megállapodunk, és azt a válóperen jóvá hagyják, akkor azt köteles kifizetni minden hónapban? Nincs bejelentett munkája, de jól keres!

Mennyi a gyerektartás kb 2 gyerekre?


2010. ápr. 11. 10:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Az sem baj ha pár "túlélési" tippet is írtok! Nem egyszerű ez a helyzet :((
2010. ápr. 11. 10:19
 2/7 anonim ***** válasza:

"Nincs bejelentett munkája, de jól keres! "


Legyen bejelentett munkája, mert csak abból tudnak vonni.....

2010. ápr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De nem lesz bejelentett munkája!
2010. ápr. 11. 10:26
 4/7 anonim ***** válasza:
oké, jó, csak írtam....
2010. ápr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A biróságon azt szeretik ha fix összegben egyeztek meg, és nem kell vonogatni. Szóval ha megegyeztek, akkor azt elvileg jóvá is fogják hagyni. Viszont megfogják kérdezni, hogy mit dolgozik...stb. Azt, hogy nincs bejelentve, akkor hiába egyeztek meg fix összegben, nem tudja miből fizetni, hiszen hivatalosan nem dolgozik. Ez így bonyolult..jó lenne ha legalább a válóperig be lenne jelentve.

Mennyi idősek a gyerekek? Jól gondolt meg a gyerektartás összegét, meg 2 évig nem kérhetsz változtatást. Igen, köteles fizetni minden hónapban, x napig.

Egyébként nekem az jutott eszembe, hogy most megígéri, hogy fizet....stb. Ha vége a válópernek, és közli, hogy nincs munkája, nem tud fizetni..stb. Hogyan bizonyítod, hogy van?

2010. ápr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mármint úgy értem ez a ti dolgotok,rendben.
2010. ápr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a bíróság előtt kötelezettséget vállal havi x összeg utalására, akkor a bírót más nem érdekli, ha a feleség elfogadja. Nem azért kéne bejelentett munka hogy legyen miből vonni, hanem mert nem ártana ha lenne tbje.


Ha nem tudja ezt fizetni, attól még majd jár, és neki kell csökkentésért keresetet beadni, ha nem tud ennyit fizetni később.


Mire menne vele, ha pár hónapra csak ezért bejelentik :) később ha már nincs bejelentve, akkor megint nem tudják miből vonni :) Legjobb, ha nincs rossz viszony, és magától fizet.

2010. ápr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!