Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebből gond lehet, ha igénylem...

Ebből gond lehet, ha igénylem a magányt?

Figyelt kérdés
Alapból jobban igénylem a magányt, mivel nem vagyok, sose voltam társasági ember. Szeretek emberekkel lenni de elvonulni is. Pl egy jó könyvvel. A barátom azt mondta ne is vegyek ki újabb könyvet mert nem lesz időm olvasni, munka mellett meg mellette.. Nekem ez nem tetszik és kezdem magam bezárva érezni. Hogyan lehet egyensúlyt találni ilyen esetben?
2016. máj. 25. 10:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És gyerek még nincs is.
2016. máj. 25. 10:53
 2/11 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele, hogy igényled az egyedüllétet, olvasást is, különben nehezen fog működni a kapcsolatotok.
2016. máj. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Megbeszélem vele de nem nagyon érti az ilyesmit, mert neki nincs rá igénye. Nem tudja átérezni..
2016. máj. 25. 11:09
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez szerintem nehéz ügy. Én is így vagyok ezzel, egyszerűen szükségem van időnként egyedüllétre. És ez probléma. Munkával még csak-csak össze lehet egyeztetni, de családi élettel már nem.

Hogyan lehet egyensúlyt találni? Először is egy maximálisan, átlag felett megértő társsal, ami neked, úgy látom, nincsen. Ha ő ezt nem érti meg, nem fogadja el és nincs benne a segítségedre (pl. úgy, hogy tekintettel van a nyugalmadra, nem zökkent ki szükségtelenül folyton a lehető legrosszabb pillanatokban), akkor már esélytelen a dolog hosszú távon, de gyerekkel meg egyenesen teljesen kizárt.

Mindez persze nemcsak egyéni vagy párkapcsolati szinten probléma. Manapság a folyton pörgő-pörgő-pörgő, társaság közepe, bulip*csa ember az etalon, az az "egészséges", és ha valaki ettől eltér, ha befelé forduló, csendes, nyugalmat igénylő, az már rögtön "beteges". Tehát nincs meg az az elfogadás már ezen a szinten sem, csak az ítélkezés, de ott van is, hogy egy férfival szemben sokkal megengedőbb a környezet, a társadalom, mint egy nővel szemben -- ebben a tekintetben is. Még egy családapának is megengedhető az elvonulás luxusa, de ha egy anya vágyik némi nyugodt olvasásra vagy más egyébre, akkor rögtön "miért nem a gyerek(ek)kel foglalkozik inkább, meg a háztartással, milyen anya az ilyen, sz*ranya, minek az ilyennek gyerek" stb.

A barátoddal beszéltél már erről?

2016. máj. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a magányra való igényeddel van a gond, hanem a barátoddal. Ha nekem a párom "el akarna tiltani" attól, hogy elolvassak egy könyvet, mert addig sem vele foglalkozom, úgy repülne, hogy a lába nem érné a földet.


Mi lesz a következő, amiben korlátoz?

Meg elképzelem, ahogy ő is feladja minden hobbiját (pl. számítógép, sörözés a haverokkal vagy bármi más) csak azért, hogy egyes-egyedül veled foglalkozzon meg persze legyen ideje segíteni a házimunkában:S


A jó párkapcsolat nem arról szól, hogy egymás bőre alá bújunk a nap 24 órájában!

2016. máj. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem sem tetszene.


Én szeretem a társaságot, de mindig szükségem volt arra, hogy néha becsukjam magam mögött az ajtót.


A minap láttam valahol egy ilyen kis táblát egy ajtókilincsen: "ne zavarj, olvasok":)


Nekem nem volt szükségem ilyenre, az én férjem nem igényelte, hogy egész nap vele foglalkozzam. Mint ahogy én sem. De vannak emberek, akik egyedül tévét nézni sem tudnak. Sosem értettem.

2016. máj. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A barátod nem ért meg téged.
2016. máj. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A barátoddal van a probléma. Nem tud téged elfogadni úgy, ahogy vagy, a szokásaiddal együtt. Mehet a kukába.
2016. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Harnos18 válasza:

Szeritem nem baj hogy szereted a magányt de a körülötted levők éppen ennyi vagy tobb figyelmet igényelnek mint a könyvek.

Es az is tartsd szem elott hogy egy barat tud segíteni a bajban de egy könyv nem

2016. máj. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát aki nem olyan típusú ember, akinek néha kell az egyedüllét, az nehezen, vagy egyáltalán nem érti meg azt, akinek meg lenne erre igénye. Saját tapasztalatból tudom, én is kifejezetten szeretek néha tök egyedül lenni, és azt csinálni, amit akarok, nem kell senkihez és semmihez alkalmazkodni. És nem azért, mert nem szeretem a férjem, vagy a gyerekem, csak egyszerűen nekem igényem van erre. A férjemnek meg nincs. Ő meg nagyon is családcentrikus, és minden pillanatát velünk akarja tölteni, és nem érti meg, hogy én miért vagyok ilyen "erdőben nőtt" (Ő fogalmazott így rám :D) Úgy, hogy válaszolva a kérdésedre, ha ilyen téren különbözőek vagytok, soha nem fogja megérteni a te magány iránti vágyadat, pedig szerintem igenis mindenkinek kell egy kis magány, egyedüllét.
2016. máj. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!