Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a szemtelen 14...

Mit tegyek a szemtelen 14 éves sógorommal?

Figyelt kérdés

Párom külföldön dolgozik, én itthon.

Régen a szülők, nagynénik, unokatestvérek, nagyobb testvérek jártak a nyakunkra pénzt kérni, egyszer egyszer adtunk de elfelejtették vissza adni, illetve csak arra kellett nekik az ember.

Szerencsére leszoktak róla, a szülei néha néha még játszák a hattyúk halálát, de nem én tehetek arról hogy a másik sógorom oda vitte a nőjét, és csinált neki 3 gyereket és elmegy a pénz, és após se megy dolgozni 5.000ft/napért.


A 14 éves öcsike a lényeg, aki körülbelül az elmúlt 4 hónapban 8 alkalommal írt rám ( tudsz pénzt adni, adjál 4 000ft, van pénzed stb kérdésekkel)

Egyszer adtunk, de elegem lett, nem vagyunk sem bank, sem szeretet szolgálat. Adna az ember ha olyan lenne, de nem olyan, azt hogy hogy vagy, vagy a testvére hogy van, vagy csak lejönne csak látogatás céljából nincs.

A legutolsó kérdése tegnap volt, hogy van pénzed??

Vissza akartam írni hogy ha nincs akkor adni szeretne, de én nem vagyok dedós.

Egyébként a kaput az tette be nálam, hogy szerdán rá írtam hogy hozza már el a párom egyik papírját, annyit írt hogy jó, csak nem érkezett meg.



Egyébként ballagni is most fog, de meghívót és képet még nem kaptunk, gondolom akkor adná ide ha elmegyünk náluk, de én kerülni akarom most őket, ha akarja hogy menjünk hozza el és úgy hívjon meg.A tabló már kész így nyilván képek és meghívók is kész vannak.

Még egy kérdés ehhez kapcsolódóan, ha ti lennétek a helyemben mennyi ballagási pénzt ajándékoznátok???


2016. máj. 24. 18:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%

jól teszitek,hogy nem adtok már kölcsön a családnak.

dehogy felejtették el visszaadni azt akkor.. ilyet nem felejt el az ember.egyszerűen csak nem akarták visszaadni.

sajnos vannak ilyen emberek, akik azt hiszik,hogyha egy rokonuk gazdagabb náluk, akkor nekik alanyi jogon jár belőle 1-1 kölcsön amit nem kell visszaadni, mert úgyis gazdagok..

hát ez nem így működik. megdolgoztok a pénzért. ne adjatok kölcsön senkinek.

a kisfiúnak meg meg kell mondani,hogy kérjen a szüleitől pénzt. valamint hamarosan diákmunkára is elmehet. bár őt kicsit még sajnálom, nem ő tehet róla,hogy a szülei semmirekellőek és nem dolgoznak.de attól függetlenül a stílusa gyomorforgató,hogy 'aggyál pénzt' .. meg hogy csak emiatt keres benneteket. ha amúgyis érdeklődne felőletek akkor azt mondom oké,csak a párod testvére, ne ő szívjon a dolgozni nem akaró szülők miatt.

de mivel csak a pénz miatt keres titeket,nem adnék én sem.

a ballagásra meg ha nem hív meg,akkor nem mentek el. ennyi.

ha meghív és vinni akartok pénzt,akkor 5 ezer szerintem elég. de nem kötelező pénzt adni. én inkább utalványt adnék(ruhára vagy amire szüksége van). így biztosak lennétek benne,hogy jó helyre megy a pénz, nem cigit vagy piát vesz belőle.

de egy virágcsokor meg egy csoki is elég. tényleg általános iskoláról beszélünk, nem diplomaosztója lesz,hogy nagyobb ajándékot kelljen adni.

2016. máj. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
16%
Verd meg és fenyegesd mehr ha elmondja valakinek, hogy megverted megint verni fogod. :D
2016. máj. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%

Én nem értem a problémát... mit kell magyarázkodni? Nm tartozol elszámolással a párod családja, depláne a kiskorú testvére felé.

NINCS.

következetesen, mindig: NINCS.

nem "neked nincs", "most nincs", "ilyenre nincs", "ennyi nincs", csak NINCS. NEM ADOK.

2016. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%
Ballagásra pedig -ha meghív- vinnék virágot, és még maximum valami könyvet, könyvutalványt.
2016. máj. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
34%

Lehet, hogy drogra kell neki a pénz, azért ilyen erőszakos. Nagyon is könnyen lehet.

Van aki ilyen korán kezdi-a dílereknek jó üzlet ez a korosztály.

2016. máj. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
43%
Úgy elküldeném a p_csába, mint macskát sz_rni.
2016. máj. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Én megírnám neki, hogy ti is pénzből éltek, és nem fogsz neki tudni adni pénzt akárhányszor rád ír Facebookon. H
2016. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én már rég letiltottam volna a facebookról.

Akár rokon, akár nem, ilyen pofátlanságtól SENKITŐL nem szabad megtűrni.

Gondolj bele, 1-2 év múlva szépen összeszed valami bandát, aztán ott fognak állni öten az ajtód előtt, hogy adj nekik pénzt cigire, te meg egyedül leszel, mert a párod kinn dolgozik, és nem fogod tudni megvédeni magad.

Az ilyet nem érdekli, hogy családtag vagy. Aki 14 évesen ennyire ostoba és pofátlan, abból később csak még rosszabb lesz.

Egy forintot se adj a ballagására, max. egy számlát, hogy mennyit kaptak eddig a semmire.

Én a helyedben/helyetekben el sem mennék, ha meghívnak. Ilyen rokonokkal egy dolgot szabad tartani: TÁVOLSÁGOT, de jó nagyot.

És ezt komolyan mondom. Addig meneküljetek, amíg megtehetitek. Menj ki a párod után külföldre, jó messzire ezektől a keselyűktől, mielőtt tényleg baj lesz.

2016. máj. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!