Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a szemtelen 14...

Mit tegyek a szemtelen 14 éves sógorommal?

Figyelt kérdés

Párom külföldön dolgozik, én itthon.

Régen a szülők, nagynénik, unokatestvérek, nagyobb testvérek jártak a nyakunkra pénzt kérni, egyszer egyszer adtunk de elfelejtették vissza adni, illetve csak arra kellett nekik az ember.

Szerencsére leszoktak róla, a szülei néha néha még játszák a hattyúk halálát, de nem én tehetek arról hogy a másik sógorom oda vitte a nőjét, és csinált neki 3 gyereket és elmegy a pénz, és após se megy dolgozni 5.000ft/napért.


A 14 éves öcsike a lényeg, aki körülbelül az elmúlt 4 hónapban 8 alkalommal írt rám ( tudsz pénzt adni, adjál 4 000ft, van pénzed stb kérdésekkel)

Egyszer adtunk, de elegem lett, nem vagyunk sem bank, sem szeretet szolgálat. Adna az ember ha olyan lenne, de nem olyan, azt hogy hogy vagy, vagy a testvére hogy van, vagy csak lejönne csak látogatás céljából nincs.

A legutolsó kérdése tegnap volt, hogy van pénzed??

Vissza akartam írni hogy ha nincs akkor adni szeretne, de én nem vagyok dedós.

Egyébként a kaput az tette be nálam, hogy szerdán rá írtam hogy hozza már el a párom egyik papírját, annyit írt hogy jó, csak nem érkezett meg.



Egyébként ballagni is most fog, de meghívót és képet még nem kaptunk, gondolom akkor adná ide ha elmegyünk náluk, de én kerülni akarom most őket, ha akarja hogy menjünk hozza el és úgy hívjon meg.A tabló már kész így nyilván képek és meghívók is kész vannak.

Még egy kérdés ehhez kapcsolódóan, ha ti lennétek a helyemben mennyi ballagási pénzt ajándékoznátok???


2016. máj. 24. 18:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Hány éves vagy? Egyáltalán, hogy engedhetsz meg magaddal szemben ilyen stílust?

Mintha cigányok lennétek. A szó rossz értelmében.

Úgy elzavarnám, a hülye gyereket, hogy soha többet nem jönne hozzám.

2016. máj. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Előzővel abszolút egyet tudok érteni.
2016. máj. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 kovpet ***** válasza:
96%
A folyamatos pumpolás után még a ballagási pénzen gondolkozol? Még meg sem hívott... Az általános iskolát egyébként sem olyan nagy szó azért elvégezni, hogy különösebb pénzjutalom járna érte az összes rokontól külön-külön. Adjon az anyja esetleg, aztán annyi.
2016. máj. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

"Úgy elzavarnám, a hülye gyereket, hogy soha többet nem jönne hozzám."


1-es: Ott a pont:)


Kérdező: Ezzel a fiatalemberrel még lesz gondotok.

2016. máj. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Igazából az a baj hogy nem veszi észre magát, a bátyja már meg magyarázta neki hogy mert ő kint dolgozik nincs kolbászból a kerítés, de annyira buta hogy nem fogja fel.

Gondoltam rá hogy megírom hogy van csak nem számodra, de nem akarom én megsérteni, de zavaró hogy egy kis gyerek, akit tartanak mire kell neki pénz?! Főleg tőlünk mikor le sem tojja a fejünket.

2016. máj. 24. 18:54
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Én a helyedben úgy tennék, mintha ő ezt nem gondolná komolyan. Nevetnék rajta, mintha csak viccelt volna, hátha megunja, hogy kineveted/kinevetitek. Ha nem muszáj, akkor ne írj neki, de ha válaszolnod kell valamire, akkor tedd kicsit "fölényes", tudálékos, de végtelenül udvarias stílusban, de úgy, hogy ő ne vegye észre, hogy alul maradjon.

Ha meghívást kaptok a ballagására, vigyetek neki egy tábla csokit, abból a szép fajtából, ami hasonlít egy bankóra, rá van nyomtatva egy bankjegy.

2016. máj. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
13%
Miféle tabló?:D Nyolcadik befejezésére normális helyen nem csinálnak sem tablót, sem meghívót, az ugyanis nem ballagás. Normális családban pénzt, ajándékot sem osztogatnak a gyereknek azért, mert befejezte az "elemit", neked sem kell ilyesmin gondolkoznod. A kiscsávónak mondd meg nyugodtan, hogy pénzt a szüleitől kérjen, ha rád ír, nem kell reagálni és kész.
2016. máj. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
4%
14 éves a sógorod? Magyarul 14 éves a testvéred házastársa?
2016. máj. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Tedd helyre a kissrácot, ha már a szülei nem nevelték meg. Nem vagy köteles adni. Nem kicsit pofátlan, amit csinál, ne hagyd, hogy így beszéljen veled.


Keves #8, sógornak számít a testvér házastársa, és a házastárs testvére... :)

2016. máj. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%

Én megmondanám neki, hogy van, de nem arra, hogy ő elszórja.

Saját életetek, háztartásotok, családotok van. Nem vagytok kötelesek a férjed öccsének szórakozását is állni.


Ha továbbra sem fogná fel a srác, hogy ti nem azért dolgoztok, hogy őt pénzeljétek akkor lennék olyan gyerekes és letiltanám facebookon.


ui.: Egy vasat nem adnék neki. Még meg sem hívtak, lehet nem is fognak, mert a leírtak alapján csak pénzeszsákok vagytok a szemében és arra se méltat, hogy megkérdezze hogy vagy.

2016. máj. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!