Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jó párkapcsolat titka és...

Mi a jó párkapcsolat titka és hogyan lehet egy nőnek életben tartania a tüzet? Mit tegyen és mit ne hogy megtartsa a pasit?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Az alap a 3-as. A jó feleség (nő) úrinő társaságban, szakácsnő a konyhában és szajha az ágyban. Legalábbis erre kell törekedni.
2010. ápr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy szociológus tanárom végzett egykoron egy kutatást arról, hogy mi a tartós házasság titka...

Az eredmény az volt, hogy legfőképp az tartja meg a kapcsolatot, ha a nő "igényes".

Hogy ezt pontosan, hogy értette azt nem tudom...

de ez az alap 3as dolog igaz lehet.

24L

2010. ápr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A jó párkapcsolat titka szerintem : az őszinteség minden téren, kommunikáció, jó szex, közös célok vagy jövőkép, azonos vérmérséklet, vagy ha ez nincs akkor kompromisszumkészség, normális értékrend.

Ami életben tartja a tüzet szerintem : közös programok,kirándulások,főzőcskézések, egymás elfogadása bátorítása. Kell privát szféra is: hogy ha valaki olvas addig a másik is elfoglalja magát pl gyöngyöt fűz. ne egymástól várják mindig a megoldást, ne programfelelősként nézzenek egymásra, ne legyenek egyfolytában egymás seggében.

Vonják be a baráti kört is a szabadidőbe, ne érezzék úgy, hogy a kapcsolatuk miatt eltávolodnak a haveroktól.

Pénzügyeket és a döntéseket osszák meg.

A nő sokáig vonzó marad, ha elég mozgásteret ad a férfinak szerintem, ha az ágyban törekszik a kedvére tenni (persze ez kölcsönös legyen, és nem arra gondoltam, hogy mindent be kell vállalni)

fontos hogy eljárjanak együtt valahová időről időre és izgalmas emlékeket kössenek egymáshoz. Legyen ez sport, koncert, fesztivál, vagy egy újféle időtöltés. Ne törődjenek bele abba hogy idővel a kapcsolatnak el kell laposodnia. Próbáljanak érdeklődéssel tekinteni arra ami a párjukat érdekli. Amit ne tegyen : ne kritizálják egymás hobbiját ízlését barátait ha nincs rá különösebb ok. Ne féltékenykedjenek és ne próbáljanak érzelmeket kisajtolni a másikból. Mindkét félnek érdemes realistán gondolkodni és addig nyújtózkodni amíg a takaró ér. Az is fontos hogy ha valaki hibázik egyet kettőt ne pirítsunk egyből rá, ne jegyezzük meg. Apró dolgokra gondolok: pl kihagyja a ház körüli munkát, nem mosogat el, rossz kaját csinál stb stb. Idővel mondjuk azért jogos ha szólunk, de akkor sem úgy hogy sz@rházi vagy, meg lusta dög :D


F/23

2010. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%-ban egyetértek az előttem szólóval!!! Ez szó szerint így van!
2010. ápr. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálja alaposan megismerni a párját, és ne recepteket keressen. Nálunk nem gond aha macinaciban vagyok otthon és nem mindig talpig csini, de egy félrelépésre rámenne a kapcsolatunk. Ő nagyon utálja, ha morogva szólok hozzá, én meg, ha nem figyel rám... nagyon sok dologból áll össze a jó kapcsolat. A szex nagyon fontos, ha a vonzalom megszűnik, akkor az egésznek a lényege is. Egy jó szex után vidámabba nap. De az sem baj, ha néha csak közepesen jó, így tudsz örülni, ha sikerül egy különleges program. Apró dolgoknak is örülni kell!
2010. ápr. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyszerű: akit úgy kell "megtartani" az nem hozzád való.
2011. dec. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!