Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SEGÍTSÉG! Anyósom kifossza a...

SEGÍTSÉG! Anyósom kifossza a lányát, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én és a párom külön élünk a szülőktől együtt egy kis házban. A ház az enyém, lakáshitel nincs. Párom dolgozik, van fizetése. Nekem korábban jól menő vállalkozásom volt, ma sajnos nagyon kicsi a bevételem. A rezsit és a kaját azért össze szoktuk hozni valahogy.

A páromat az anyja rávette 2 éve, hogy vegyenek fel közösen egy jelzálogot az anyós (és a párommal, testvéreivel közös) házukra, hogy a párom autóhitelét, cetelemjét kiváltsák, plusz neki egy üzlethelyiséget is kialakítsanak. Azzal etetett az anyós bennünket, hogy a hitel többi részéből ott beépítik a tetőteret, kiadják bérlőnek, és abból megy a törlesztés majd.

Ebből nem lett semmi, anyósék elbszták a pénzt.

Felvettek 11,5M Ft-ot, ebből a páromra elment kb 2,5MFt. Ennek ellenére a havi hiteltörlesztés felét követelte a páromtól, holott a ráeső rész csak a negyede lenne a teljesnek. Aztán volt tőkemoratórium, tehát anyós szedte a felet, kiadta bérlőnek a párom szobáját, miközben a törlesztés kisebb volt. Nagy veszekedés árán egy, azaz egy hónapig kitapostam, hogy a párom annyit fizessen, ami a ráköltött hitel-résszel részarányos. Most vége a tőkemoratóriumnak. Anyós időközben kiutálta a bérlőt, a törlesztés megemelkedett és újra a régi összeget követeli a páromtól, és az üzlethelyiségét is az anyós adta ki és szedi a sápot belőle. Nekem nincs munkám, alig van bevételem, nem vagyok gigolo, nem akarom kitarttatni magam, a házra legalább büszke lehetek, hogy van, de nem tudom, hogy anyóssal szemben mit csináljak?

Közvetve balekolásnak érzem a dolgot, a párom az anyjával szemben tehetetlen, anyja zsarolja, hogy neki így nincs meg úgy nincs, pedig nem a páromra ment el a pénz. Higgadtan leülni és megbeszélni LEHETETLEN, próbáltam.


2010. ápr. 7. 14:50
1 2
 11/18 F.Barby válasza:
84%
Az, ilyen f.rgeket miért nem lehet kiírtani!?
2011. jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
82%

A kérdező kommentje:


(Én vagyok a kérdező, csak más a reg-em, mert elfelejtettem a régi jelszavát)


Azóta sem oldódott meg. Sőt, most az a legújabb, hogy inkább ő akar anyucihoz visszaköltözni, hogy hamár ennyit fizet, legalább használja is a házat :-/

2013. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
61%

Mi történt azóta kérdező?

Sikerült rendezni a dolgokat?

2018. aug. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos nem lett happy end.

2013 augusztus 25-én végleg elváltak útjaink.

Hetek kérdése és mindez 5 éves múlt.

Előzőleg már sajnos fel kellett adni a kisházat, visszajöttünk a mi, többgenerációs nagy házunkba. Itt is külön lakás van, de nem az a festői helyen lévő, mint amikor a kérdés kiíródott.

A drágám 2011ben már hazament anyjához és langyosvíznek titulálta a kapcsokatunkat. Gondolkodási időt kért. Én nem voltam szellemileg annyira autonóm és annyira öntisztelő, hogy ezt elutasítsam, bele mentem. Utána ugyan 2 évig még együtt voltunk, de most lesz 5 éve, hogy kalap kabát elment. Szóval nem oldódott meg.

2018. aug. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Most nézem, hogy 14es válaszolóként le lettem pontozva. Ez vicces, mert a kérdező én vagyok, csak új ID-vel, mert az akkorinak elfelejtettem a jelszavát és közben az akkori mailcímem is változott.
2018. nov. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szomorú story.
2020. nov. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Már 7 évnél is több idő telt el. Azóta sincs komoly kapcsolatom. Ő már rég nem hiányzik de zavar ez a magány.
2020. nov. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Uh, fel a fejjel, sok erőt kívánok.
2020. nov. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!