Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent a házasságban a...

Mit jelent a házasságban a felemás iga? Főleg hívők és velük élők válasza érdekel.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Azt jelenti, hogy a nőnek mindig többet kell belefektetnie a házasságba. Egyesek szerint teljesen normális, hogy a nő nyolc órában dolgozik, vezeti a háztartást, minden este meleg ételt ad a férje elé, gyerekeket szül és neveli őket egyedül, míg a férj munka után lepusztul a tévé elé, és elalszik rajta.
2010. ápr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

He?? Sztem ugy erted, h pl az egyik vallasos, a masik nem. Nehez eset... Nem vagyok tulzottan otthon a temaban (pedigk kellene...:S), de ez semmikeppen sem jo. Ha kereszteny vagy, keress kereszteny tarsat, ha nem vagy az, de keresztenybe zugtal bele... Akkor meg gondolom dontened kell. Sztem manapsag mar tul sok es nagy kulonbseg van kereszteny es nem kereszteny kozott, ezert mindenfelekeppen megnehezitene a hazassagot. Szerintem. :)

Erre gondoltal?

19/L

2010. ápr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Én másfél évre egy vallási "szektába" keveredtem, teljes agymosás, elhittem mindent amit ott hallok. Akkor nekem azt mondták, hogy egy keresztény, mélyen vallásos ember nem lehet együtt boldogságban egy pogány nem hívő emberrel, mert a házasságuk úgysem működne, hisz a nézeteik annyi mindenben különböznek. Megkell hagyni, ez így is van... hisz aki egy ilyen egyházhoz kerül, annak az élete felett szinte totál átveszik az irányítást, csak isten, csak a hit, csak a gyülekezet... és a párja háttérbe fog szorulni, rengeteg veszekedés lehet belőle, ahogy a gyerekvállalás, a háztartás az alap elvek ellentéte miatt is. Ha nem erről van szó, akkor olyasmit tudok elképzelni amit az első írt.
2010. ápr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
A vallás, vagy nevezhetjük filozófiának, meghatározza az életünk minden lépését. Ha a férj-feleség nem egyforma filozófiát követ, a helyzet nehéz, igen ez a felemás iga. Viszont az emberek felfogása az élet folyemán változik. Nem lehet elválni, és újat keresni csak azért, mert más követésre méltó filozófiát találtam. Ha elég kultúráltak, és ott van a szeretet, akkor kitarthatnak együtt, és ha nem is kellemes a dolog, tolerálják egymás nézeteit. Lehet e mellett még boldog a házasság. Persze ha az egyikük teszem azt Krishna-tudatú (tilos a sex, kivéve a gyermeknemzést), másikuk materialista (mindent szabad amit megkívánunk, feleségnek kötelező ami a férjnek kellemes) akkor nincs jövője a kapcsolatnak.
2010. ápr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

22:39 19/l Igen erre gondoltam.


Az első biztos nem hívő ezért nem érti.

2010. ápr. 7. 09:38
 6/8 anonim ***** válasza:

"materialista (mindent szabad amit megkívánunk, feleségnek kötelező ami a férjnek kellemes)"


Én materialista vagyok, téged jól félrevezettek komám, képzeld, nem így gondolkodom, és patám sincs.

2010. ápr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Egy református lelkész magyarázta el nekem ezt, és bizonygatta ennek helyességét mindvégig. Azt hittem, felfordul a gyomrom, amikor kijelentette, hogy a nőknek el kell viselniük a "felemás igát", mert végső soron ezzel büntette meg Isten Éva lányait. A nők ugyanis eleve kárhozottak, így megérdemlik a büntetést.


Bocs, de értem, mire gondolsz, és ezért volt ez a válaszom.


Első voltam...

2010. ápr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az a ref lelkész valamit nagyon félre értett,mert Isten nem ezt mondja:

: "Ezért hagyja el a férfi apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté. úgyhogy már nem két test, hanem egy. Amit tehát az Isten egybekötött, ember azt el ne válassza." (Máté 19,4-6).



: "Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában, mert mi szövetsége van igazságnak és hamisságnak? Vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel? És mi egyezsége Krisztusnak Beliállal? Vagy mi köze hívőnek hitetlenhez? Vagy mi egyezése Isten templomának bálványokkal? Mert ti az élő Istennek temploma vagytok, amint az Isten mondotta: Lakozom bennük és közöttük járok; és leszek nekik Istenük és ők én népem lesznek. Annakokáért menjetek ki közülök, és szakadjatok el, azt mondja az Úr, és tisztátalant ne illessetek; és én magamhoz fogadlak titeket, és leszek nektek Atyátok és ti lesztek fiaimmá és leányaimmá, azt mondja a mindenható Úr" (2Kor 6:14-18).


Ajánlom a te és az ő figyelmébe is ezeket!

2010. ápr. 7. 16:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!