Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hajtsam be? Féléve nem...

Hogyan hajtsam be? Féléve nem fizet gyerektartást.

Figyelt kérdés
a gyerekem apja!Biróságra beadtam végrehajtónál van az ügy de lehet nem tudják behajtani az állam nem előlegez!Hol jelenthetem még fel?
2010. ápr. 6. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha már bírósághoz fordultál máshol nem tudod feljelenteni. Esetleg az 9nkormányzatnál nem voltál hogy egydül álló anyaként kapj valami támogatást?
2010. ápr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már mindenhol voltam ,nem kapok mert fehér vagyok azt mondták!Hozzáteszem nem vagyok rasszista!Azért kösz hogy válaszoltál:)
2010. ápr. 6. 19:34
 3/8 anonim ***** válasza:
ha az apa nem fizet, pedig papír van arról, h kellene neki, akkor az állam kifizeti visszamenőleg is, és ők behajtják az apukán.
2010. ápr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem fizet az állam mert az apának van lakástulajdona behajtani meg nem tudják rajta mert vállalkozo,lop,csal,hazudik!totál elvagyok keseredve mindenütt csapda
2010. ápr. 7. 15:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Vonasd a fizujából, más biztos módszer nincs.
2010. ápr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia! Elsősorban keress egy jó ügyvédet,aztán ő biztos,h tud segiteni,h mi a pontos eljárás! De az állam megelőlegezi 3 évre a gyerektartást,aztán ha nem tudják behajtani az apán,akár le is ültetik vele! Fordulhatsz még a gyámügyhöz is! Ja,ha nincs elismerve az apaság akkor apaságit kell először indittatni! De az ügyvéd segit!

Ha esetleg nem állsz ugy anyagilag,h ügyvédhez fordulj,akkor elvileg a gyámügynél rendelnek ki melléd!

Én is egyedülálló Anya vagyok,9hónapos a kisfiam,igy valamelyest jártas vagyok a dologban!

Sok sikert!

2010. ápr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Birosag panasznap, na ott elmondjak mit lehet tenni, de olyan nincs hogy nem fizet, ha vallakozik akkor kell valami jövedelmenek lenni, ebben az esetben mivel sajat maga fönöke nem tom hogy megy de ha van fizetese akkor a jogi tanacsadason segitenek kitölteni a papirt a fizetesböl valo letiltasra es az mar behajthato akar a lakas arverezes reven is.Olyan nincs hogy nem fizet es se az allam nem elölegez se rajta nem lehet behajtani. Keresd meg a jogsegely szervezetet ahol laksz(szinte minden varosban van) ök adnak ügyvedet es segitenek mindenben(föleg az ilyen ügyekben nagyon segitökeszek es gyorsak) Kitartast es sok sikert, nem szabad beletörödni hogy nem fizet, mert fizetnie kell!!!
2010. ápr. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nővérem gyerekének apja 11 év után kezdett el gyerektartást fizetni (addig bíróság, végrehajtó szórakozott vele), most megint "nincs munkája". Nekünk azt tanácsolták, hogy a lakhely szerinti ügyészségen adjunk be egy kérelmet, miszerint büntetőeljárást kezdeményezel ellene tartásdíj elmulasztása végett. Most ott tart az ügy, hogy az ügyészség nyomoz utána, de ha szükséges, leültetik, bár ezt gondolom nem várja meg, hanem előtte mégis csak fizetni fog.

Ha esetleg még van kérdésed, írj privátba!

2010. ápr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!