Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiamnak (19 éves) nincs...

A fiamnak (19 éves) nincs életkedve?

Figyelt kérdés
A fiam zárkózott személyiség és elég sok ideje. Tanul még rendesen de az utóbbi 7-8 hónapban meg változott. A barátja akivel gyakran csináltak dolgokat ebbe az időbe mintha nem is ismernék egymást. Ő volt az egyetlen barátja de most már csak otthon gépezik suliba megy haza jön és ennyi. Hétvégéken csak otthon. Sajnos tett már kárt magában de a pszichológusok időpontjai között sok idő van (2-3 hét). Sok minden irritálja. a világ az emberek. Kis kora óta mindig "speciális" volt. Nem játszott óvodában senkivel mindent máshogy akart mint a többiek és aggódom érte.

2016. márc. 25. 17:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
54%

#9 a kérdés jó! A válasz annyi, hogy reggel 5 kor kelek, elindulok munkába, kihajtom magam, este 6 ra haza érek, keresek havi 550et és hiába vállalok még plusz munkát és nem megyek el nyaralni és nem költöm a pénzt, csak a legszűkségesebbre, akkor sem lesz annyi pénzem 10 év meló után, hogy hitelt tudjak felvenni önrésszel egy házra, ami nincs 1.5 óránál messzebb a munkahelyemhez, vagy azokhoz a munkahelyekhez, ahol a szakmámban el lehet helyezkedni. Az ingatlan árak erősebben nőnek, mint amit a fizuból félre tudok rakni.


Ha most elkezdek önkéntes munkát is vállalni nem csak a 7 óra alvás nem lesz meg, de még az 5 sem. Nem beszélve arról, hogy rendszeresen tisztítom a kerékpár utakat, ahol járok és lehet kicsit jobbá tenni a közlekedés szempontjából.


Marhára jó lenne saját magamat oktatni, több tanfolyamra járni, de.kuva sok meló van és mocskosul nem tudom magam fejleszteni munka mellett.


Emellett látom, hogy vannak olyan kollégáim, akik egész nap zsindexet néznek és többet kapnak fizuban, mint én, mert ők még válság előtt kaptak munkát.


Szóval az én depresszióm abból fakad, hogy nincs elérhető jövőképem, és nem tudok sokkal magasabbra törni, hogy közelebb kerüljek, csak háttrébb csúszok. 50 évesen fogok oda eljutni, hogy juhhé 40 éves hitelre kapok egy házat. Amit mi a.f nak vettem, ha úgysem élek addig, amíg vissza fizethetem.


/35 éves mérnök

2016. márc. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

#11

A pénz nem minden... Tudod a legtöbb ember álmodni se tud 550 E Ft-os fizetésről, csak a minimálbér. Amiből nemhogy saját lakásra, de még kajára sem nagyon telik.

Nem kell feltétlenül saját lakás sem. Én a helyedben keresnék egy olyan munkát, ami mellett több időm lenne az élet valóban fontos dolgaira. Tudod a végén tényleg az lesz, hogy eltelik az életed a semmivel.

2016. márc. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!