Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztétek már úgy, hogy...

Éreztétek már úgy, hogy utáljátok anyukátok?

Figyelt kérdés
Anyával élek együtt 3 éves korom óta(most 16 vagyok)és néha rám tört az érzés és sajnos meg kell értsem apát miért hagyta el anyámat.Soha nem csináltam semmi olyat ami miatt ne bízhatna meg bennem erre mindig jön a hülye ötleteivel ,mikor bulizni megyek ,hogy biztos drogoztam mert tágak a pupilláim vagy ittam.(soha nem nyúlnék a drogokhoz,cigihez)Egy idegroncs és lassan engem is azzá tesz.A munkahelyén stresszesek a dolgok oké én ezt megértem de ,hogy hazajöjjön és azt lesse mibe köthet benne hát olyankor legszívesebben mérgemben leordítanám ,hogy hagyjon már engem a p*csába.Elvárja ,hogy suli után mindig takarítsak ki,minden eggyes nap.Reggel az asztalon hagyja a másnap esti vacsora szemetét még azt se képes kidobni a kukába hadd bűzölögjön egész nap és ha én nem nyúlok hozzá megy az ordibálás ,hogy semmit nem csinálok.Mivel fél órával előbb érek haza a suliból mint ő ezért suli után rohanjak haza ,hogy neki el legyen mosogatva,szép rendben legyen minden.Állandóan idegel a hülye szokásaival azon röhög ,hogy az utcán elfingja magát.Olyan gyerekes komolyan.Ha meg bevágnám ,hogy nőjjön fel végre egyből pofont kapnék.Pszichológushoz járok egy éve de eddig semmi változás szinte pedig beszélgettek vele is.Más is járt így?
2010. ápr. 3. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Tanulj sokat és költözz el másik városba, ha egyetemre mész, de sürgősen.
2010. ápr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
menj kollégiumba, ott csak jobb lehet.
2010. ápr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát nálam ennyire nem durva a helyzet,meg nem is érzem hogy utálom mert az anyám,csak baromira kitud idegelni a dolgaival,kezd hasonlítani nagyanyámra,aki mást se csinál csak panaszkodik...Hazaérek este hat hét fele,és ha ugy van akkor megcsinálok mindent,de neki az se jó..semmi se jó...múltkor a pénzre panaszkodott,hogy nincs semmire pénze,megérteném ezt akkor,ha nem adnának apámmal öcsémnek havonta 10-20 ezreket ilyenolyan cuccokra...és akkor én menjek kétezerrel bulizni...el is megyek,el is fogadom semmi gond nincs ezzel,nem csapok hisztit előtte...de sz*rul esik hogy velem így bánik....ma is hazajött a melóból,nem mosogattam el mert tesom mondta h megcsinálja,tanuljak a kis érettségimre nyugodtan...erre bejön az ajtómon,hogy miért nem csinálom a házi munkát meg,miért nincs kitakarítva a szobám,holott egy morzsa sincs a padlón....hát b*sszus nekem is lehetnek fontosabb dolgaim...

Szóval nem utálom,csak mostanában baromira kibírhatatlan...:S

2010. ápr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a tipikus kamasz túlreagálás. Ennyi idősen én is úgy éreztem, hogy a szüleim túl sokat követelnek tőlem, és cserébe a töredékét kapom vissza. Miért kell minden nap nekem mosogatnom, mikor suliba járok? Miért én takarítom a nappalit minden hétvégén?

Aztán később rájöttem, ha akkor nem fognak házi munkára, nem tanulom meg azt, amit a háztartásban szükséges, és nem is úgy állok hozzá. Már saját családot alapítottam, és nagyon jól jön az, hogy otthon rendet tanultam.

Azt is megértem, hogy gyanúsítgat. Olyan durva dolgokat hallani manapság, érthető, hogy fél. Én is félteném a kamasz gyerekem. Ennek örülnöd kéne inkább.

A fingás, meg lehet véletlen volt, csak nem tudta, hogyan reagálja le, lehet kínjában nevetett.

Szerintem ne legyél ilyen szigorú anyukáddal. Hatalmas áldozatot vállalt azzal, hogy megszülettél. Nekem is van kisgyerekem, sok lemondással jár-igaz, még több örömmel. A kamaszok sokszor éreznek így, felnagyítanak dolgokat, kiábrándulnak. Emlékszem, még én is csak nemrég voltam kamasz, 21 éves vagyok. Meglátod, később csak szép gondolataid lesznek anyudról, addig is próbáld beleképzelni magad kicsit a helyébe néha...

2010. ápr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromtól kezdve, mert ugye nagy volt a rokonság, de vele együtt ott volt a kétszínüség is. Én átláttam mindenkin, kiben lehet megbízni és kiben nem. Anyukám mindig azt mondta: - Jaj nem szabad megbántani, jaj el kell nézni a hibákat. El a francokat. Egyszer piszkosul kiakadtam. Az egyik rokonommal nem is találkoztam már egy éve, de anyukámnak azt mondta, hogy én milyen vagyok, meg hogy én nem is szeretem őket, különben is az unokát is ellene nevelem. Elmentem hozzájuk, de csak az anyu volt otthon, és nem szólt hozzám egy szót sem. Na fene gondoltam, megint melyik kedves rokon húzta el a madzagot előttem. Aztán kierült a turpisság. Én ezt anyámnak azóta sem tudom megbocsájtani, hogy a más szája miatt hozzám sem szólt, még azt sem kérdezte mi a krumplifüle van velem. Vagy minek mentem hozzájuk. Hát én is beintettem, az eset óta egyetlen egy rokonommal nem tartom a kapcsolatot, így nincs áska ellenem, holott nem tettem semmit hogy így bánjanak velem. Hiába üzengetnek, hiába hízelegnek, levannak sz@rva! Anyuval rendeződött a viszonyom, de az én gyermekemmel a más pofája miatt soha nem tennék ilyet.
2010. ápr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utálom anyámat,mert el kell mosogatnom minden nap:készülj fel pár év múlva magad a párod,a gyermekeid után is el kell majd mosogatni.Akkor őket is utálni fogod?
2010. ápr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!