Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valami jó pénzt fizet...

Ha valami jó pénzt fizet olyan nevet választ amilyet akar vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
A barátom egyik haverjának amcsi/angol neve van,kb. mint mondjuk Lucas White (persze nem pont ez) de magyar és a szülei is magyarok. Ez hogy lehet?Fizetett egy X összeget és engedélyezték neki?
2016. márc. 7. 16:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

9!


A nevvaltoztatasnak apró feltételei vannak, mint pl nem lehet idegen hangzású és helyesirasu a vezeteknev, név, kivétel ha a felmenoi között van ilyen, a keresztény pedig csak az MTA listájáról választható. Tehát Lucas White a budos életben nem lesz belőle, max Fehér Lukács, vagy esetleg kerelmezheti a Lukasz-t így, ahogy írtam, sz-szel

2016. márc. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%
Vagy szerez egy másik állampolgárságot, kint nevetváltoztat, aztán anyakönyvezteti itthon.
2016. márc. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
De hogy szerez?Vesz?Az tény hogy arcpirítóan gazdagok a szülei de ilyeneket lehet csinálni csak mert pénze van?
2016. márc. 7. 19:48
 14/19 anonim ***** válasza:
72%

Ha máshol született, lehet.


Pont nemrég néztem utána, mert két magyar barátomnak gyereke született külföldön, és angol nevet adtak neki. (Legyen mondjuk Christina.) Megnéztem, és ezt lehet. Ha itthon is anyakönyveztetik, akkor megvan a lehetőség, hogy Krisztina legyen, de nem kötelező.

2016. márc. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
De ő Budapesten született,szóval ez sem opció.Őszintén szólva azért tartom ezt igazságtalannak mert anno 2 éve anya nem nevezhette el a kishúgomat Carol-nak (keresztanyám után,aki angol származású volt és anya legjobb barátnője + abban az évben távozott el) azt mondták maximum kérvényezheti hogy "Kerol" legyen (ami elég gagyin néz így ki),erre másnak szabad?
2016. márc. 7. 20:44
 16/19 anonim ***** válasza:
66%

"És nem hamis szerintem,nem látszott vagy érződött hamisnak."

LoL.

2016. márc. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Istenem az ilyenek minek írnak ide?Leírtad hogy lol..jobban érzed magad tőle :) ?
2016. márc. 7. 21:18
 18/19 anonim ***** válasza:
59%

Sokkal!

Szagértőkön mindig jól esik röhögni. :D

2016. márc. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

14!


Az más, itt a kérdező állítása szerint a vezetéknév is idegen, ami kizárt

2016. márc. 8. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!