Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az együttélés tartósabbá...

Az együttélés tartósabbá teszi a párkapcsolatot? Ti hogyan látjátok?

Figyelt kérdés

én úgy látom, hogy igen.

tapasztalatok, érvek ellenérvek.

várom nagy kíváncsisággal a válaszokat.


2010. ápr. 1. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Felelősség és nyűg. Rengeteg plusz munka. Viszont ugye sokkal több időt tölt a pár együtt, mindennapos együttalvás, megjelenik a szex nélküli együttalvás.

Nem tudom, hogy tartósabbá teszi-e, az biztos, hogy az előző barátommal együtt éltünk suliidőben, aztán nyárra hazamentem a szüleimhez, aztán szakítottunk.

Az biztos, hogy amíg az ember nem cuccolt össze, könnyen mondja, hogy agyő, mert az csak egy szó, míg a szétköltözés sok huzavona, pláne ha az anyagi dolgok összekavarodtak.

2010. ápr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az együttélés a működőképes kapcsolaton lényegében nem változtat (legfeljebb összekovácsolja), a nem működőt pedig rövidebb-hosszabb idő alatt kinyírja. De hát ugye azért meg nem nagy kár...
2010. ápr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha két ember együtt tud élni hosszútávon,akkor ez azt jelenti,hogy egymáshoz valók,és igazán szeretik egymást.Én eddig azt tapasztaltam,hogy az együttélés a konfliktusokkal és kudarcokkal együtt erősítette a kapcsolatunkat.Persze ez nem mindenhol van így,ilyenkor át kell gondolni,mit is akar a két fél egymástól,és hogy van-e jövőjük együtt.Ugyanis ha nem bírok ki a másikkal mondjuk egy évet egy fedél alatt,az nem nekem való pár valószínűleg.Mindenesetre együtt élni nem egy rózsaszín lányregény,viszont szép oldala is akad bőven! :-)
2010. ápr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Én nem vagyok együttélés-párti. Lehet néha-néha együtt aludni, meg együtt vacsit készíteni, ennek még van varázsa, de az együttélés részét én a házasság idejére hagyom.
2010. ápr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, amennyiben összevalók azok az emberek:) ha vége kell legyen vége lesz a dolognak, az biztos.


Én tudom, ha végre összeköltözünk nem lesz semmi gond...de az még 2,5 év :-O

2010. ápr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
egyrészről igen, láttam már sok olyan esetet amikor két ember "leragadt" egymás mellett holott már rég nem voltak boldogok egymással. csak mivel már együtt éltek így kényelmesebb volt és egyik sem akart/mert már kilépni. viszont olyat is láttam akik összeköltöztek és akkor derült ki mennyire nem illenek össze és nem tudnak egymással élni. (holott előtte 5-6 évig jártak) de ha egy szóval kéne válaszolnom akkor igen, mivel ez egy egyfajta komolyabb elkötelezettség.
2010. ápr. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szóval,ha valaki összeköltözik a másikkal,az leragad.Akkor mindenki,aki mondjuk 5 évig egy ember mellett tud maradni,az leragad,sőt,aki házasságot köt,az is leragad.Érdekes elméletek.Akkor ezek szerint mindenki váltogassa 35 éves koráig folyamatosan a partnereit,esetleg legyen csak magának élő szingli,nehogy véletlenül ,,leragadjon".
2010. ápr. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
:) ugyan, ezt a leragadást nem úgy kell érteni, hogy most akkor mindenkivel ez történik.
2010. ápr. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó próba, hogy mit bír a kapcsolat.
2010. ápr. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy nem mondanám,hogy tartósabbá teszi a kapcsolatot. Inkább azt mondanám,hogy "kiszűri" a nem egymáshoz valókat.

Ezt úgy értem,hogy az együttéléssel sok gond is együtt jár,megismerjük a párunk rossz oldalát is, látjuk munka után koszosan, este fáradtan, néha idegesen stb.stb. és alkalmazkodni kell. Akik igazán szeretik és tisztelik egymást,azokat összekovácsolja ez és végül is kiderül,hogy tudnak-e együtt élni.

Mert ugye ha az ember csak randizgat valakivel,mindig csak azt látja,hogy szépen ki van csinosítva, kedves, vidám minden rendben van, húú de szeretem (mert ilyenkor ugye mindenki próbálja a legjobb oldalát mutatni) és teljesen más,ha valakivel együtt élsz, ott már belekerülnek a hétköznapi dolgok,gondok amiket meg kell oldani.


Röviden: a jó kapcsolatot megerősíti, a kevésbé jót szétrobbanthatja

2010. ápr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!