Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok sírni? Meghalt...

Miért nem tudok sírni? Meghalt az apukám, és nem tudom felfogni! Nem lehet, hogy pont ő!

Figyelt kérdés
2010. ápr. 1. 21:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is részvétem. Másodszor, ahogy az előző válaszolók is mondják, fogsz majd tudni sírni, és az jobb is lesz, mert kevésbé fog feszíteni a fájdalom tőle.

Nekem is tüdőrákban halt meg az apukám, de már 13 éve. 9 éves voltam akkor.

Tudom, hogy ez nem segít, de próbáld a dolog "jó" oldalát nézni. Ott lehettél vele, mikor elment, elbúcsúzhattál tőle, elmondhattad mennyire szereted. Nekem végig hazudtak, azt mondták, fáj a papa lába, azért kell kórházba menni aztán 2 hét eltelt és közölte anyukám, hogy meghalt, soha többé nem láthatom az apukámat, nem lesz ott a ballagásomon, az érettséginél, a diplomaosztón, nem ő fog végigkísérni az oltárhoz, nem láthatja az unokáit, ők nem ismerik majd a nagypapájukat. Én pedig nem beszélhettem meg vele soha az élet nagy dolgait, 9 évet tölthettem csak vele. ÉS NEM BÚCSÚZHATTAM EL, mert hazudtak nekem és nem engedtek be a kórházba. Én körülbelül 14 éves koromig nem fogtam fel, azóta nincs nap, hogy ne gondlnék rá, azokra az emlékekre, amiket sok ember az apukájával él meg, és nekem egy sem jutott. Azóta nagyon sokszor sírok emiatt.

Gondlj arra, hogy veled ez pluszban még nem történt meg, amiket én leírtam, hanem szépen el tudtál tőle búcsúzni. Bár én is megtehettem volna....

2010. ápr. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamám hajnalban halt meg, én reggel tudtam meg, mikor felkeltem. Hirtelen nagyon üresnek éreztem mindent, de nem sírtam. Egész nap elfoglalt voltam, le volt kötve a figyelmem, így nem gondoltam rá folyton. Aztán mikor hazamentem és beültem a kádba, akkor kizúdult belőlem minden. Majd egy órán keresztül csak folytak a könnyeim patakokban. A következő alkalommal a temetésen sírtam (4 nappal később). És néhanapján, ha valamilyen emlék a kezembe kerül, vagy valami kapcsán az eszembe jut, akkor még mindig előjön néha egy-egy könnycsepp. Pedig már több, mint négy éve volt. És ami nagyon fontos: most már tudok úgy gondolni rá, hogy ne a hiánya jusson eszembe, hanem az együtt megélt rengeteg csodás pillanat.

Zárszóként fogadd őszinte részvétemet és légy nagyon erős!!!


20/F

2010. ápr. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd oszinte reszvetemet...en is eszrevettem, hogy a leginkabb "kello" helyzetekben nem tudok sirni. Van olyan ritkan, hogy aprobb dolgok miatt sirok, a nagy dolgok miatt meg nem megy. Szerintem a sokktol lehet, a gyasznak tenyleg vannak szakaszai es te meg fel sem fogtad, hogy apukad elment. Szerintem a szived nem engedi. Nincs veled semmi gond, erre ne is gondolj. Remelem, hogy az eleted jora fog fordulni!
2010. ápr. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Őszinte részvétem. Az én apukám is meghalt 10 éve. Kilenc éves voltam akkor és mindenki azt kérdezgette, hogy miért nem sírok. Én sem tudtam megérteni elsőre, hogy nem jön többet haza, hihetetlennek tűnt, hogy pont ő ne jönne. Aztán amikor a temetésén a koporsót a sírba helyezték és a szomszéd néni rádobta a fehér csokrát, akkor eltört a mécses. De attól ugyanúgy reménykedtem benne utána is, hogy hazajön. Fogsz még sírni miatta, de nem a könnyek határozzák meg mennyire szeretsz/szerettél valakit. Erős légy!
2010. ápr. 2. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem,neked.Az én apukám 3 éve halt meg,szintén tüdőrákban.Ahogy írod,3 éve "készültetek" erre.Arra gondoltam,hogy talán azért nem sírsz,mert lehet,hogy mivel végig kisérted a szenvedéseit,és a halálakor is vele lehettél ,megnyugvással tölt el az,hogy már nem szenved,és hogy békésen,szenvedés nélkül ment el.

Tudod van az a helyzet amikor a szülőnknek csak békés,szenvedés nélküli halál a legjobb amit kívánhatunk.

Még fel sem fogtad,elköszönhettél tőle,békésen ment el,és vége a szenvedéseinek.Nem baj ha ez megnyugtat egy kicsit.

Most sírok....

2010. ápr. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szia,nagyon együtt érzek veled,fogadd őszinte részvétem!Sajnos tudom miről beszélsz,édesapa három éve halt meg rákban és én ugyanígy fogtam a kezét végig,az egyre lassabb lélegzet vételek mellett csöndesen vártam a halál eljöttét.Én sem tudtam sírni,sőt csúnyán hangzik,de vártam,hogy jöjjön már és ne szenvedjen többet.Szörnyen szégyeltem magam,mert a halál épp ezért számomra szép volt és kegyelettel teli.Vigyázz magadra kérlek,nálam halálának egy éves évfordulóján jött a kibukás,akkor a pszichiátrián kötöttem ki.Te ne engedd,hogy idáig juss,már maga a betegség is embert próbáló feladat és az idő múlásával egyre jobban hiányzik.Nincs módszer arra,miként lehet könnyen feldolgozni,de gondolj a gyermekedre és a családodra és ne ússz el az önsajnálatban.Kitartást!
2010. ápr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szia. Fogadd őszinte részvétem! Nekem január végén halt meg a barátnőm, autóbalesetben. Mikor megtudtam, én sem tudtam sírni. Annyira sokkos voltam, hogy csak ültem és néztem a semmibe... Órák teltek el így. Aztán amikor a szüleim bejöttek hozzám a szobámba, sírtak, megöleltek és mondták, hogy nagyon sajnálják, akkor már felfogtam... Olyan sírógörcsöt kaptam, hogy azt hittem, megfulladok. Nem is tudom, hogy meddig sírtam/zokogtam, de elég sokáig. Ne haragudj magadra, amiért nem tudsz sírni, mert ez nem miattad van! Sokkot kaptál és azért. Fogsz majd sírni, ha felfogtad, hogy mi történt. Én azt hittem, hogy a temetésen már nem fogok sírni, mert úgy éreztem, hogy már minden könnyem elfogyott. Tévedtem.... Ott tudatosult csak igazán bennem, hogy Ő elment és ott sírtam csak igazán.... Azóta is sokszor elkap a sírógörcs, főleg, ha valami emlékeztet Rá:( Sok erőt kívánok Neked és mihamarabbi megnyugvást! Gyuszi, 18
2010. ápr. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!