Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok sírni? Meghalt...

Miért nem tudok sírni? Meghalt az apukám, és nem tudom felfogni! Nem lehet, hogy pont ő!

Figyelt kérdés
2010. ápr. 1. 21:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
majd fogsz, ne félj... megkérdezhetem hogy történt?
2010. ápr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

mert a gyászreakciónak vannak szakaszai, és te most ebben a szakaszban vagy:(

fogsz tudni sírni majd nemsokára.

sajnálom:(

2010. ápr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd őszinte részvétemet... És ne félj, fogsz majd sírni később. Most még nagyon friss a bánat, és ahogy mondod, nem is tudod felfogni. Idővel, ha a veszteséget már teljesen érzed, a sírás is kifakad... Mégegyszer részvétem, és legyél erős!
2010. ápr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én se tudok sírni, de én azért, mert a halált nem tragédiának, hanem kapunak tekintem valahova máshova. Engem mondjuk gyerekként nagyim kényszerből hozzászoktatott a halál gondolatához, mert ő 14 éves korától kántorizált több, mint 50 éven keresztül, és temetéseken is ott kellett lennie, és előfordult, hogy amikor náluk voltam, és a szüleim nem voltak velünk éppen, nem tudtak kire hagyni, vittek magukkal, így viszonylag korán helyre tettem magamban.


Ne zavarjon, hogy nem tudsz sírni, bár nem tudom, nálad mi okozza, esetleg ezen gondolkodj el, aztán ha mégis sírni támadna kedved, hidd el, fogsz is. Én nem sírok, mert számomra ez nem a vég.

2010. ápr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem!Egy évig ápoltam a nagyim. A szenvedésének minden fázisát végignéztem, végigéltem.És amikor meghalt nem tudtam sírni, és a temetésén sem,és azután sem!A rokonok megszóltak, de nem érdekelt. Én amíg élt annyisszor megkönnyeztem, annyiszor megsirattam, és mire vége lett bekövetkezett a halála elapadtak a könnyeim.
2010. ápr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mikor az édesapám meghalt (immár 8 éve), én sem tudtam sírni. Pontosabban a hír hallatán elsírtam magam, de az inkább azért volt, mert anyukám is sírt, meg a szomszéd is (ők mondták meg nekem) és így valahogy én is elkezdtem, de nem azért, mert felfogtam volna. Fél óra múlva már nem sírtam, hanem áthívtam a barátnőimet, akiknek olyan jól sikerült felvidítaniuk, hogy életemben nagyon kevésszer nevettem annyit, mint akkor. Ezzel szemben anyukám az egész napot végigsírta, és nagyon meg volt rám sértődve. Aztán később, mikor rájöttem, hogy apukám tényleg nem csak külföldre ment, vagy a kórházba, akkor kitört belőlem is, és az én bánatom sokkal rosszabb volt, mint anyukámé. Ő ugyanis 1-2 év alatt el tudott jutni arra a szintre, hogy nem sírja el magát, ha meghallja apukám nevét, vagy meglát róla egy képet, én viszont minden október 23-án sírok a mai napig is, és az első 2-3 évben eleinte naponta majd hetente. Nekem sokkal több időbe telt feldolgozni, még ha eleinte nem is sírtam kb 1 hónapig.

Nagyon sok lelkierőt kívánok neked! Sose szégyelld, hogy nem sírsz, és csináld azt amit én: mindig szoktam vele beszélgetni gondolatban...mármint beszélek hozzá, és közben elképzelem az arcát, ez mindig megnyugtatott, remélem, neked is segíteni fog!

Részvétem!

2010. ápr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm apukája mikor meghalt 5 évig nem tudott sirni. egyszer egy dal hallatán jött ki belőle minden ami annyira az apukájára emlékeztette.
2010. ápr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is azért van, mert még nem fogtad fel, h elment, de ne aggódj, majd fogsz tudni sírni, és utána egy kcisit könnyebb lesz majd. És őszinte részvétem apukád miatt.
2010. ápr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem is fogadd részvétemet. Szerintem most azért nem tudsz írni, mert mint írtad, még mindig nem fogtad fel, de majd idővel szerintem te is "felfogod" és sírni fogsz.
2010. ápr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

három évvel ezelőtt diagnosztizáltak nálla rosszindulatú tüdő rákot! Szerentségtelenségemre még a hathónapos kisfiam is a kórházban volt, és amikor ahír kaptam, hogy már ott tart elkellett döntenem, hogy ott hagyom a kicsit másra és megyek, hogy elköszönhessek tőle!

Világ életemben erős, és egészséges, törhetetlen embernek láttam, de ott, az ágyban, megtörve, csont soványan, oxigén maszkkal. A szemét nem tudta lecsukni, de nyitva tartani sem! beszélni már nem tudott, csak a hangra figyelt! Tiszta tudatánál volt végig! 11re értem a kórházba, és már mindenki ott volt körülötte, csak én hiányoztam! Kb. fél egyre meghalt! Engem várt, hogy mindeki ott legyen körülötte! Fogtam a kezét végig, és amikor láttam, hogy kihagy a légzése, akkor már tudtam, hogy csak másodpercei vannak! Puszilgattam, ölelgettem, és búcsúztam tőle! Adtam neki puszikat a kisfiam, és a férjem nevében is! Mindíg magam előtt fogom látni azokat az utolsó perceket! A kegyeleti szobában pedig olyan volt mint ha aludt volna! Szerintem nem is halt meg, csak alszik! Azzal nyugtatgatom magam, hogy így a legjobb, mert már nem szenved tovább, de nekünk nagyon nehéz!

2010. ápr. 1. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!