Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne valahol nyugtom...

Hogy lehetne valahol nyugtom a házunkban?

Figyelt kérdés

A szobám, meg a testvéremé nincs teljesen elválasztva, csak félig. A szüleimmel már megbeszéltem, hogy ne jöjjenek be hozzám kopogás nélkül, és úgy is minél ritkábban, mert nem szeretem, ha zavarnak. Ők tudomásul vették, és általában tiszteletben tartják, úgyhogy ezzel nincs is nagy gond.


A testvérem viszont egyfolytában ki-be járkál, ráadásul az ajtót is nyitva hagyja, hiába kérem meg, hogy zárja már be maga után, mert nagyon zavar, ha nyitva van. Ráadásul ha benn van a szobában, akkor én se zárhatom be, mert elkezd hisztizni a szüleimnek. Így viszont van olyan nap, hogy egy fél órát nem tudok nyugton ülni a szobámban, mert vagy folyamatosan benn van a szobájában, vagy ki-be járkál.


Szerintetek mit tehetnék, hogy a saját házunkban nyugtom legyen?


16/F



2016. febr. 29. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fizikailag megoldható az, hogy teljesen le legyen a szobád választva (külön ajtóval)?
2016. febr. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elméletileg igen, de elég sokba kerülne, mert sokat kellene átépíteni.
2016. febr. 29. 17:21
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
akkor csupán ráhatással, jó nevelés...És ha +érti, nyertél!
2016. febr. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Ha más megoldás nincs, próbálj meg alkalmazkodni. Én is így nőttem fel, sok baráttal súlyosbítottuk is a helyzetet a tesómmal, a mai napig nem okoz nekem gondot, hogy nem vagyok egyedül a szobámban, nem igénylem az egyedüllétet, tudom te igen, de ha anno nem szoktam volna hozzá, talán most engem is zavarna ha nincs elegendő magán szférám, úgyhogy szerintem jobb ha hozzászokik az ember.
2016. febr. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Én is kb ilyen idösen az öcsémmel voltam kénytelen osztozni egy térelválasztóval elosztott szobán. Ajtó se volt.

Ö 3 évvel fiatalabb, én már pont vágytam a magányra, ö neg egy kis matrica volt :) állandóan jött utánam, ha baránőztem akkor is akart, kihisztizte anyuéknál hogy vigyem magammal, stb.

Nekem otthonra a zenehallgatás fülessel jött be, akkor még a walkman volt a menő ;) Felraktam, és kész, nyugi volt. Késöbb nyelvet is így tanultam.

Aztán már tesó is igényelte a privát szférát, és megoldották a szüleink a külön szobát, tesómnak leválasztottak egy kb 8m2-es részt a konyhából gipszkartonnal, és mindenki boldog lett. Azóta is hálás vagyok nekik :)

2016. febr. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
Ne haragudj, de nem tudom átérezni a problémád. Közös szobában vagyok a húgommal és *DOBPERGÉÉÉS* nincs ajtó. Véleményem szerint remetéskedés, hogy csak kopogással dughatják be az orrukat az ajtón a szülők (nem vagyok az "amíg az én kenyeremet eszed" nézet híve, de azért figyelembe vehetnéd, hogy ők vették a házat, amiben laksz), meg rögtön futsz becsukni az ajtót, ha a testvéred nyitva hagyja. Mi az, amit annyira nem láthat anyukád és apukád? Maszturbálsz, kábítószerezel?
2016. febr. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
6 Egy 16 éves fiúnál igencsak normális ha maszturbál, és gondolom nem a szülei előtt akarja csinálni, úgyhogy ezt a részét én teljesen megértem :)
2016. febr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6: Attól, hogy neked nincs vágyad privát szférára, a kérdezőnek még lehet.


Kérdező: Próbáld meg a teljes térelválasztásról a szüleidet meggyőzni, vagy kezdj a költözésre gyűjteni... (Már a zsebpénzt is.) Komolyan mondom. Rossz esetben még tíz évet is élhetsz így, és ha ezt téged ennyire zavar, az nem fog magától megoldódni, csak mert páran itt a gyakorin leírják majd neked, hogy szerintük hülyeség, amit kiírtál, mert ők nem ilyen emberek... Nem valószínű, hogy változni fog a dolog.

2016. márc. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy megverném az ilyet, hogy belerokkanna
2022. júl. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!