Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám tegnap meghalt, hogyan...

Apám tegnap meghalt, hogyan akadályozhatom meg, hogy a felesége és az öcsém akik nem engednek be a házába, ahol nincs tulajdonjogom, eltulajdonítsák az örökségemet is képező ingóság hagyatékot?

Figyelt kérdés
Tegnapi napon elvesztettem édesapámat, meghalt. Van egy öcsém, és van édesapámnak egy felesége is. Sajnos édesapám után csak ingóság maradt kb. 1 millió Forint értékben. Az öcsém apám feleségével összejátszva nem enged be apám családi házába, az ingóságait nem tudom számba venni, valamint félek, hogy tudtom nélkük eltulajdonítanak valamit apám nagy értékű ingóságaiból. Nem engednek be apám házába, ahol nekem sajnos nincs tulajdonrészem. Hogyan tudnám megakadályozni, hogy eltulajdonítsák a nagyértékű ingóságait apámnak (antik szekrény, stb.). Mi a hagyatéki leltár és mikor és ki csinálja azt meg. Mit tudok tenni minél hamarabb ebben az ügyben? Kérem segítsen valaki! Köszönettel!
2010. ápr. 1. 08:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
miért nem vagy örökös a házból? hány éve volt együtt ezzel a nővel. kié a ház? azért mert nem vagy tulaj még lehetsz örökös. írj le vmit, mert ez így kevés.
2010. ápr. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Hagyatéki leltárt ingatlanra csináltat az önkormányzat de ingóságra kérni kell ha annyi az érték.
2010. ápr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A hagyatéki leltárt az Önkormányzatnál veszik fel,és a hagyatéki eljárás során állapítják meg,hogy kik az örökösök..

Menj be az Önkormányzathoz,vagy egy Közjegyzőhöz,és mondd el a félelmeidet mielőbb.

2010. ápr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a ház édesapád tulajdona is volt, akkor nem zárhatnak ki az örökségből, egyeneságon mindenképpen jár neked a házból az örökség. Az ingóságok kérdése már nehezebb ügy.
2010. ápr. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Reszvetem. Csak akkor nincs tulajdonjogod a hazon, ha apukadnak semmi koze nem volt a hazhoz, amelyben elt. A "koteles resz" mindenkeppen megillet, ami a jarandosagnak a fele. ( ingo es ingatlan)

Marmint ha mondjuk negyed hazresz jutna neked osztozkodasban arany szerint akkor( fel hazresz a mostohade, negyed az ocsede, negyed a tied), akkor ennek a fele, tehat nyolcad resz jar neked.

Ha az apukad indoklassal egybekotott vegrendeletben kizart az oroksegedbol, akkor mar neccesebb, a biroasg sem fog a javadra donteni. De ha nem, akkor az neked jar.

Mondjuk, ha azon a napon mentel, amikor meghalt, hogy szambavedd az oroksegedet...hat...en is radcsaptam volna az ajtot..

2010. ápr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
A köteles rész kevesebb, mint a fele. Ha nincs végrendelet amiben apukád kizárt az örökségből, akkor nem csak a köteles rész jár, hanem az ingatlan fele (ha ketten vagytok csak gyerekei apukádnak). Azért lenne jó ha többet leírnál, mert az sem igaz, hogy ha a nő nevén volt a lakás, akkor Neked biztosan nem jár semmi. Nekem van olyan ismerősöm, aki örökölt, pedig az apja nevén nem volt semmi.
2010. ápr. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem! Miért voltak ellened az öcséddel? Nekem az is furcsa, tegnap meghalt a papa, te meg már azonnal az ingóságokra gondolsz, hiszen még szegény nincs is eltemetve.Hagyatéki tárgyalás az biztosan lesz. Addig is keress fel egy ügyvédet, hogy neked milyen jogaid vannak, remélem csak temetés után intézkedel.
2010. ápr. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mikor meghalt apum,ne haragudj,de nem az örökség járt a fejembe,sőt a hagyatéki tárgyalást is kész kínként éltem meg,nagy ivben nem érdekelt öröklök-e vagy sem...

de ha valaki a halála napján odajött volna számbavenni apum vagyonát,valószínűleg elküldtem volna a.....

2010. ápr. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
43%
Lehet, hogy nem tartották a kapcsolatot, mert apuci feléje se nézett. Ne ítéljünk elhamarkodottan.
2010. ápr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha apuci felé sem nézett és nem tartották a kapcssolatot akkor miért örökölne?
2010. ápr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!