Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kerülhet valaki lakásot...

Hogyan kerülhet valaki lakásotthonba?

Figyelt kérdés
Az is közrejátszhat h ha nem jár valaki iskolába és amúgy semmi "gond" nincs a családdal?Ezt pusztán csak kíváncsiságból kérdezem!Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 28. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha amúgy semmi gond a családdal akkor szerintem nem. Persze ez sok mindentől függ. Először ugye mennek a büntetések a családnak, majd ha továbbra sem jár megvonják a családi pótlékot. De ez függ a gyerek életkorától, hiszen egy 9 éves gyerek iskolába jutattása a szülő feladata. 10enévesen már azért nehezebb kordában tartani. De ha "csak" a gyerek lóg folyamatosan , és erről a szülő nem tud akkor szerintem nem emelik ki a családból.
2010. márc. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem jár iskolába, akkor a gyermekjóléti szolgálat kötelezheti együttműködésre a családtagokat. Eleinte "szép szóval", majd utána hivatali eszközökkel a gyámhatóságon keresztül, úgynevezett "védelembe vételllel". Hogyha ez sem hoz megoldást, akkor szüneteltethetik a szülői felügyeleti jogokat, először más családtaghoz (nagyszülők pl), vagy ha az nem megoldható, akkor ideiglenes elhelyezéssel. A lakásotthonban való elhelyezés azonban nem feltétlenül biztosított, gyermekotthonba is kerülhet a gyerek, ha csak ott van hely.
2010. márc. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen...Legtöbbször olyan gyerekek kerülnek be,akiknek egyik szülöje börtönben van,a masik nem foglalkozik a gyermekkel,ha nagyon hàtrànyos helyzetben àlnek,ha a gyermek többszörösen elkövet büncselekményt,mint lopàs,verekedés,zsarolàs,iskolakerülö.Vagy olyanok,akik a nevelöszülöktöl menekülnek,vagy a nevelöszülö nem akarja öket,olyankor kerülnek lakasotthonba.De volt eset amikor a 12 éves làny azért került be mert prostituciot folytatott.Aztan ismertem olyat aki azért került be,mert anyja ,apja beteg,ö maga meg skizofrénnel küszködött,s szüksge volt a 24 oràs felügyeletre.

Én is laktam lakasotthonba.Nagyon nehezen kerültem be,mivel velem nem volt gond,csak édesanyàmmal romlott meg a viszonyom,s menekülni akartam.Elöször àtmeneti otthonba helyeztek,kb 1 honapra,s utana volt egy tàrgyalàs,ahol nagyon ki kelett àlljak amellett hogy lakasotthont akarok.Bekerültem,de csak nehezen.Lakàsotthon valoban csak a nagyon ràszoruloknak van fennttarva.Ugyanakkor nagy tapasztalatom,hogy a 95 szàzalék,akik nem önkéntesen mentek be,rendszeres szökésben vannak,holott a lakasotthon egy igen kényelmes hely,kényelmesebb a kollégiumnal.Rendesen kapunk enni,havonta zsebpénz,havonta ruha vàsàrlàs,tiszta hely,rendszeres programok,nagyoknak akàr discoba menetel havonta,szinhàzlàtogatàs,nyàron külföldi nyaralàsok,gyermeknap,karàcsony értékes ajàndékokkal.Föznek,mosnak ràd.Takaritani mi takaritunk,beosztva.Söt sok helyen a nagyobbaknaka cigizisre is szemet hunynak...Nagyon jo hely,amit nem becsül mindenki.

4 évet tölöttem ott,csodés emlékeim vannak,persze rengeteg tapasztalatom,hogyan megy tönkre egy-egy gyermek jövöje.....

2010. márc. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!!
2010. márc. 28. 17:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!