Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen? Mit...

Miért vagyok ilyen? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Először is bocsánat a kategóriáért, inkább az egyéb>önismerethez tartozna, de ott túl sok a komolytalan kérdés. (és válasz) :)


Tehát. 14 éves lány vagyok, nyolcadikos.

Azt vettem észre magamon, hogy mindent csak addig szeretnék, amíg meg nem kapok. Most nem tárgyakra gondolok főképp. Egy példa:

Egy nagyon régi és egyben legjobb barátnőmmel összevesztünk. Vagyis konkrétan nem veszekedtünk, de nem beszéltünk durván egy hónapig. Egészen máig. És szintén egészen máig arról "álmodoztam(:D)", hogy kibékülünk, stb. Ma oda is jött kezdeményezni, jól elvoltunk, mint régen. De amint kezdtem érezni, hogy "olyan mint régen" már nem is akartam Vele ilyen jóba lenni.

Így van ez egyre több mindenbe. Miért? Mit tegyek ez ellen?


Előre is köszi! :)


2010. márc. 26. 21:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak tinédzserkori dolog, ami el fog múlni. Viszont én már elszalasztottam életem első igaz, és legjobb barátnőjét, és visszagondolva belátom, hogy nagyrészt az én hibám volt. Azóta sokat változtam, és a volt-legjobb barátnőm is, de azóta neki már más barátai vannak. Ne hagyd, hogy ez az átmeneti állapot tönkretegyen egy talán életre szóló barátságot. Tapasztalatból mondom, hogy megbánnád.
2010. ápr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg szembe kellene nézned önmagaddal. Ha minden egyes területen ezt csinálod - megkapod, és utána már nem is kell - az is lehet, hogy elégedetlen vagy. Tanuld meg becsülni, azt, amid van, és ne mindig mást akarj. Nem véletlen, hogy ilyen régóta jobban vagy a barátnőddel. 10,5 év hosszú idő.
2010. ápr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdésfeltevés már önmagában nyerő. Fiatal vagy, gyerek szinte, és mégis észreveszed, hogy milyen vagy, kielemezed magadat, ez nagyon komoly dolog. Ha így folytatod, biztos, hogy a választ is megkapod. Valahogy a felülemelkedettséget kell elérned. Ez persze keveseknek sikerül, de lehet, hogy te azok közé tartozol. Azt hívom felülemelkedettségnek, hogy magasabb szempontokból nézi a dologkat. Tudod, a magas hegyről messzebbre látni. Nem kell leragadni a piti ügyeknél. Ha valami fontos, az megmarad nálad. Vagy ha mégis elvész, visszakerül hozzád egy idő múlva. Ami végleg elvész, az nem volt fontos. Bízhatod a Sors-ra Életre-re Isten-re, világnézeted szerint. Folytasd tovább a tudatos magadra figyelést! Ez jó felé vezet.
2010. ápr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!