Felnőtt nőknek nem ciki zsebpénzt kapni?
Akiket eltartanak a két szép szemükért (nincs baba, nem végeznek házimunkát, vagy csak kis mértékben), nem kellemetlen, hogy nincs korlátlan hozzáférésük a családi kasszához, hanem csak annyi van, amennyit a férj megítél?
Egy barátnőtől tudom, hogy heti 15-30 ezer Ft között kap, ha épp nincs semmi extra igénye. Ha van, akkor azt még megkapja külön.
De nem kellemetlen ez valahol?
Neki mondjuk nem, de másnak nem lenne az?
Tudod, mi lenne ciki? Ha még a tamponra is úgy kellene pénzt kérnie, és a párja döntené el, hogy egyáltalán kell-e!
De így, hogy konkrétan egy kisebb fizetést "zsebbe" kap úgy, hogy minden mást a párja áll... aligha.
Egyébként tény, valóban nincsenek közös kasszán, de külön kasszán se, ugyanis csak 1 "kassza" van.
Ugyanakkor te is és még sokan mások is nincsenek tisztában a közös kassza fogalmával. A közös kassza nem azt jelenti, hogy rájárhatok kontroll nélkül a másik fizetésére. A közös kassza a különböző eredetű bevételek feletti közös gazdálkodást jelenti, s nem, nem feltétele a közös számla! Elég "fejben" összedobni a pénzt, az már pusztán csak logisztika, hogy milyen számlára érkezik, s mit honnan fizetnek.
Pont arra ismerek két példát is, amit az utolsó ír.
Mindkét esetben teljes állásban dolgozik a férj is, a feleség is. Az egyik családban ráadásul nem is a férj a góré, hanem a feleség. Még ha bevásárolni küldi is a férjét, utána tételesen elszámoltatja. Szerencsétlen egy napilapot, vagy csomag rágót nem vehet magának balhé nélkül. Na EZ megalázó.
11 számomra a közös kassza azt jelenti, hogy közösen döntenek a kiadásokról és senki sem a másik kegyességétől függ minden helyzetben, hogy vajon ad-e eleget, vajon marad-e elég szükség esetére
Mivel te sem tudod, hogy a fenti "zsebpénze" mire van, így akár még az is lehet, hogy az konkrétan a kosztpénz, ha a nő háztartást vezet és nem pedig ruha meg kávézás pénz.És vajon elegendő-e erre? Vagy ezzel egyfajta szégyenteljes függőségben tartja, hogy mindig hozzá kell fordulni, ha nincs több? Vajon hogy adja neki? Elszámoltatja vele? Hitetlenkedik, hogy nem elég? Megjegyzi, hogy ennyi pénzből jobbat is lehetne? Lereszkedően mondja, hogy ad még, aztán elfelejti ő meg szaladhat utána, hogy adjon, mert kell húsra/mosószerre/fogorvosra?
Szerintem senki sem a kontroll nélküli rájárást tartja közöskasszának (közös gazdálkodásnak, ha az jobban tetszik, mert ez a lényeg, és szerintem ezt mindenki tudja, csak te gondolod, hogy nem) de az, hogy a férfi eldönti, hogy te ezt az összeget kapod és oszd be mindenre, aztán ha nem elég, akkor kérjél és akkor majd nagylelkűen adok még, az a legrosszabb. Főleg, ha esetleg valami miatt hirtelen kell.
Extrém esetben csőtörés van, gyomorcsavarodása van a kutyának de mi legyen, a kiszámolt pénzből nem telik, majd ha este hazajön, kér még, mert nem fér hozzá?
Mert azt nem kell készpénznek venni, hogy a kérdező azt mondja semmit sem csinál. Van ilyen lány (asszony) a családban, egyik rokonomhoz ment hozzá, azok is szidják, akik mindennap találkoznak vele, hogy semmit sem csinál, még gyerek sincs (persze nem veri nagydobra, hogy két éve nem jön össze, lombikra készülnek) és az senkinek nem tűnik fel, hogy bármikor bárki váratlanul beállít, a hatalmas házuk makulátlan, a hatalmas kertben a zöldségesben, virágos kertben egy szál gaz nincs, mindig van több fajta főtt étel, sütemény, minden és ezt amúgy ő csinálja.
16,
na akkor most fuss neki még egyszer a válaszomnak (11-es), mert nem sikerült megérteni.
A "zsebpénzes" rendszert pont nem közös kasszának tartom, le is írtam, miért.
A "korlátlan rájárást" pedig a kérdezőnek címeztem. Nem az első kérdése, a korábbiban is "eldicsekedett" vele, hogy bizony ő se tesz keresztbe egy fűszálat se és mégis úgy költi a pasija pénzét ahogy akarja (nem, nem kutyára, nem háztartásra, nem gyerekre, nem ételre, nem kell gazdálkodnia belőle, nem kell beosztania, hanem "csak úgy").
Szerintem ez a legtöbb családban így van. Van az a hagyományos kép, hogy a férj "leadja" a fizetését az asszonynak - hát ez ugyanaz pepitában.
Egyébként én éltem így, és nem, nem éreztem cikinek. Sem kellemetlennek. Volt egy csomó időm, rengeteg értelmes dologgal foglalkoztam, most meg a munka teszi ki a napom.. nem biztos, hogy jó csere volt :D
Lehet, én vagyok hülyén bekötve, de ezt tök reálisnak tartom ebben az esetben... már amennyiben a zsebpénzt azt saját magára vagy extra kiadásokra kapja, nem a heti alap kajavásárlásra, számlabefizetésre, egyéb alap cuccokra, mert az úgy elég gáz.
Nyilván ilyen esetben nem rohadt sok pénzből élnek és a nő döntése IS volt az, hogy otthon maradjon. Ez olyan, mint amikor a nő kezeli a kasszát, csak pepitában. Ha már a férfi keresi a pénzt, lehet, ő tudja jobban, mire mennyi mehet el. Plusz azért itt extra igényekről is szó van, hogy megkapja.
Én azt tartom gáznak, amikor:
- akkor van ez, amikor a férfi döntése az egyedül, hogy a nő maradjon otthon
- ha a heti 30ezer az alap dolgokra van... egy 3fős családnál pl. számlaidőszakban a 30e is édeskevés
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!