Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nem szeretne albérletb...

A párom nem szeretne albérletbe menni. Ki mit tenne ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
8 éve együtt vagyunk, de külön élünk, én is a szüleimmel, ő is a szüleivel. Felvetettem, hogy mi lenne ha albérletbe mennénk? Erre közölte, hogy hülyeségnek tartja mert szerinte az kidobott pénz. Viszont saját házhoz gyűjtöget, de az minimum még 5-6 év. Nálunk nem férnénk el, hozzá nem költöznék, mert nem bírom az anyját, meg nem is férnénk el. Ti mit tennétek? Várnátok?
2010. márc. 25. 15:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Miért kidobott pénz? A saját házában majd nem fog semmit fizetni, csak éldegél?
2010. márc. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Mi 4,5 éve vagyunk együtt, és kb 1éve albérletben lakunk, így én a helyedben vhogy rávenném:) Igaz a párom is csak akkor volt hajlandó költözni amikor a szüleivel összeveszett..

25/l

2010. márc. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
akkor vegyetek fel hitelt, az nem kidobott pénz. Semmilyen lakást nem tudnátok venni jelenleg? Hány évesek vagytok?
2010. márc. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%
Az embered egy kicsit bután cselekszik. 8 éve együtt s mégsem? Áh. Ha külön fogtok menni akkor is egy rakat kiadás lesz. A párom és én is úgy véljük, hogy az együtt eltöltött idő mindennél többet ér! S mi van ha 2 év múlva meghal vagy 6 év múlva, isten ments hogy úgy legyen, de nem a pénzért élünk, hanem magunkért. Én biztos nem várnék.
2010. márc. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi hogy válaszoltok.Én 23 vagyok, a párom 31. Lakástakarékba gyüjtöget, inkább fizetne a hitelbe mert az ksöbb az öv lesz.
2010. márc. 25. 16:05
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

nehéz ügy. de ha nem akartok hitelt felvenni/albérletbe menni (ami valóban kidobott pénz sajnos, mert nem a saját lakásba megy) akkor lehetne:


abból ami kicsi van összedobni egy garzonra és mellette gyűjtögetni. bár nem tudom, hogy eddig mennyi a megtakarításotok, illetve hol éltek. pl. bp-en a garzon is 5 milliótól indul.

2010. márc. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
ha már valamennyi önerő összejött, vagy a szülők tudnak segíteni, vegyetek fel hitelt és inkább vegyetek saját házat. az nem kidobott pénz, mert a sajátotokba fizetitek. az albérlet tleg az, de így sem állapot.
2010. márc. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Á az enyém is ezt csinálta, hogy az albérlet kidobott pénz. Jó. Aztán volt egy lakás baromi jó áron. Hogy ő panelba nem megy, nem vesszük meg. Aztán volt egy ház, telekárban. Hogy ő forgalmas helyen nem vesz házat. Mikor mondtam neki, hogy mindenre csak kifogásokat keres, akkor felháborodott, ha mégegyszer megemlítem ezt a dolgot, akkor vége. Hát én meg mondtam neki, hogy engem ezzel nem szorít sarokba, akkor legyen is vége, ha 6év után nincs arra igénye, hogy ketten legyünk, csak él anyámék nyakán. Mert mindig nálunk lebzselt, evett, fürdött, aludt, netezett stb. csak épp egy fillért se fizetett semmiért, még egy kenyeret ha hozott azt is ki kellett fizetni neki, de nekem sem vett ám soha semmit. Ha valahova mentünk ki kellett fizetnem a benzin felét.


Kár, hogy nem jöttem rá előbb milyen is ő.

2010. márc. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

Bocsánat,szerintem nem akar veled összeköltözni,csak nem mondja meg,azt írtad,saját házra gyűjtöget,és nem azt írtad,a házunkra!!!Ez mindent elárul,számomra nem működne,hogy 8évig randizgassunk mint a tinik,az biztos.Ha valaki nagyon szeret,és fordítva is így van,akkor azért 2év,3év max de utána össze szeretnének költözni..Emellett az albérlet no nem pár hónapos kapcsolat után,de egy-két év találkozgatunk dolog után már jó teszt is,mennyire is jöttök ki egymással,ha napi szinten meg kell osztani mindent,ebbe a problémák is beleértendők,illetve mennyire is vagyunk tapintatosak egymás kis hülyeségeivel,amik csak együttéléskor jönnek ki.Erre jó az albérlet,mert az nem közös dolog,amin ha nem működik a kapcsolat,majd osztozni kell..Én fixen nem várnék,mert akkor várj még 10évet,elszáll a fiatalságod,majd összeköltöztök és két hónap után kiderül,az egész hiábavaló volt,mert egyszerűen nem tudtok együtt élni...Szomorú lenne.Eleve gyanús ha ő nem akarja ezt 8 év után!!!!!!!!!!!! Ez elég egyértelmű jelzés ám..

Mi egykor 10éve ismerkedtünk meg a párommal,egy évig csak találkozgattunk, de szinte a 3.hónaptól álmodoztunk,milyen jó lenne együtt aludni,enni,élni,elviselnénk egymás apró szeszélyeit,támaszai lehetnénk egymásnak.Összeköltöztünk albérletbe,és semmi garancia nem volt arra,hogy majd működik is,de akartuk tudni mielőbb.Működik azóta is, de nyilván ha csak vitáztunk volna mindenen,már nem lennénk együtt,és akkor ha így lett volna azt sem bántam volna,az ember újrakezd ha nem boldog:)

2010. márc. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
Első 16.07es vagyok és osztom a második véleményét. Nálunk is az volt, hogy majd ő gyűjtöget és majd ő házat vesz, majd háza lesz stb. Hogy ezt a mi hátunkon keresztül akarta kivitelezni, gyakorlatilag rajtunk keresztül spórolt az nem zavarta. Az utolsó veszekedésünknél ki is bukott, hogy mit szólok én bele, a 90ezres fizetésemmel mit akarok én házat meg ilyeneket. Hát mondom anyádat.
2010. márc. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!