Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy reagálnátok? Kirekeszt...

Ti hogy reagálnátok? Kirekesztenek.

Figyelt kérdés

A szitu: 4-en vannak testvérek páromék:

-bátyja: feleség+3 gyerek

-párom: én+2 közös gyerek, 2 gyerek az előző házasságomból

-húga:5gyerek, anyja ott lakik, ő olyan házvezetőnő szerepet tölt be

húga:2gyerek+férj, aki amúgy külföldön dolgozik, de most van itthon.

Na most a szilvesztert lebeszéltük párommal, hogy együtt töltjük. Erre a bátyja ma ideállít, hogy ő, a párom, az 5 gyerekes húga, bátyj felesége, anyós, após együtt töltik a szilvesztert, kártyáznak, a 3 gyereknek még bébiszittert is intéztek. De engem nem hogy nem hívtak, még csak meg se kérdezték, ne e volt más programunk. A párom belement. Nem elég, hogy se 24.én, se 25.én nem volt itthon a párom, hanem velük volt, még ez is.

A párom minden nap boltba megy nekik, sokszor 2szer is, fát vág, behordja, bármi adódik, ő csinálja meg, pedig bárki megtudná, mondjuk a csaj szeretője. Mert van neki. Rengetegszer keresztbetettek nekünk, anyagilag lehúztak, és sorolhatnám...sokszor a nyílt utcán ordítottak velem, pedig okuk sem volt rá. De most ez volt az utolsó csepp a pohárban, kikészültem. Sajnos a szomszédomban lakik az összes.... Már a válást fontolgatom, de ha velük lesz, lépek is. Anyós, após az unokáival se foglalkozik, pedig 2perc átjönni.

Szerintetek én reagálom túl? Mert szerintem páromnak 40 évesen le kellene tudnia válni anyuciról. 16 éves kora óta nem él vele, és nem is volt ez, mikor összejöttünk. Nem értem a változást.

Ti is kiakadtatok volna? Érdemes ezt így elmondanom a páromnak? Hátha változik? Már sokszor veszekedtem érte, kértem szépen, csúnyán, de semmi.


2015. dec. 29. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy érdemes megbeszélni, emberek vagytok, kommunikáljatok.

Nagyon tapló dolog ez a férjedtől. Is.

2015. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi az oka annak,hogy kirekesztenek?

Beszéld meg vele,a gyk helyett.Én is rengeteg kérdést írtam már ki,de minek? A kommunikáció az első és legfontosabb ebben a kapcsolatban.Veszekedés nélkül,őszintén mondd el,hogy bánt ez az egész,hogy az ünnepeket se tölti veled,se a szilvesztert.Gondolom dolgoztok mindketten,ott vannak a gyerekek,végre van időtök egymásra,inkább csináljatok minőségi együtt töltött időt,ne a szürke hétköznapok emésszenek fel,veszekedésekkel.

2015. dec. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ő rokkantságit kap, én még gyesen vagyok. Sokat lehetnénk együtt. De igazatok van, beszélni fogok vele.
2015. dec. 29. 22:24
 4/5 anonim ***** válasza:

En kb ugyanigy... :)

Erdekes csalad, az biztos. Es az 5 gyerekre vajon ki vigyaz...? - ez es hasonlok felmerültek bennem, bar a kerdes szempontjabol mindegy.

Ha nem igy volt eddig, mi okozta a valtozast? Kerdezd meg töle, ill. gondold at, Te mihez kötöd?


Nekem az a szemelyes tapasztalatom, h eddig is igy volt, csak nem vettem eszre, sajnos: Hogy egy kupacon laknak, az mind arrol szol, h ott anyos(apos) iranyitjak a nagy csaladot. :(


Sztem amit tenni tudsz: az erzeseidröl beszelsz. Lehetöleg nem belekeverve a "nagy"-csaladot (testvereket, anyoset), es nem azt kritizalva, ha van is mit. Csak az erzeseidröl es a 2-tök kapcsolatarol, "kis" csaladotok szamara fontos elmenyekröl, közös eletetekröl... Mi valtozott meg a kapcsolatotokban, ah eddig nem ez volt?

Ha egyebkent eddig nem ez volt, evekig (gondolom a 2 gyerekböl), akkor levalt a ferjed es mas oka van, amiben a szülei+csaladja tamogatja.

Veszekedni sztem nem vezet semmire, es mindenhogy a ferjed döntese, akarhogy is kered is. A "rengetegszer keresztbetettek nekünk, anyagilag lehúztak", ferjed kihasznalasa arrol szol, mintha eddig is ez lett volna, az elejetöl. Ha rajössz, h a ferjed eddig is ilyen volt, akkor sztem neked azt kell eldöntened, h elfogadod-e igy, vagy kilepsz ebböl. Erdemes-e, lehetseges-e, hova vezet, meg tudsz-e elni...stb, vagy sajnos egyelöre muszaj kompromisszumot kötni...

2015. dec. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha pedig kiderül, valsagban a kapcsolatotok, pl. van vkije a ferjednek, eddig sem volt annyira melletted (es hozzajuk futott panaszra, emellett csak ugy mellekesen segit behozni a tüzelöt...stb, vagy a kisgyerekek mellett neki pihenesre lenne szüksege, ami hozzajuk futva, a megszokottba teljesül), akkor egy közös megbeszeles utan el kell dönteni, hogyan tovabb. A kapcsolatot fel lehet javitani, ha megbeszelitek, es mind2-en ezt akarjatok, ugy alltok hozza. Elmondhatod az erzeseidet, h pl. megerted, h örökke faradt vagy fasult..stb, de szeretned a legtöbbet, legszebbet kihozni a kapcsolatotokbol, szeretned, ez a legfontosabb az eletedben, szüleid es testvereid mögött es szeretned, ha ö is igy allna ehhez...


EMK=eröszakmentes kommunikacio temat ajanlom figyelmedbe. Ennek segitsegevel megtanulhatsz ugy beszelni, h ne a masikat sertsd meg akaratlanul is, sokkal eredmenyesebb lehetsz, nemcsak e kapcsolat rendezesekor veheted hasznat, a kesöbbiekben is mindig jol jön! (Neten is talalsz rola, letölthetö könyvek is vannak.)


4.

2015. dec. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!