Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor kell eldönteni, hogy mi...

Mikor kell eldönteni, hogy mi legyen a gyerek vezetékneve?

Figyelt kérdés
Mondjuk mikor összeházasodunk, már el kell dönteni, hogy mi lesz a gyerekek neve, vagy ráér mikor tényleg lesz gyerek is, esetleg lehet rajta módosítani később, vagy hogy van ez?
2010. márc. 24. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
A születés idejére kell eldönteni. Akkor aktuális. Előtte lehet filózgatni, de akkorra tudni kell!!!
2010. márc. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
Miért kellene házasságkötéskor? És ha nem is lesz gyereketek?
2010. márc. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom valahol ezen az oldalon olvastam, hogy akkor kell nyilatkozni erről is. Bár annyi hülyeséget lehet itt olvasni.
2010. márc. 24. 16:44
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Tőlünk megkérdezték a házasságkötéskor, hogy mi lesz a születendő gyermek/gyermekek vezetékneve. Nekünk akkor meg kellett mondani, hogy csak a párom vezetéknevét kapja-e a gyerek, vagy az enyémet is.
2010. márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
És olyat nem lehetett, hogy csak a tiédet?
2010. márc. 24. 16:45
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Tudomásom szerint a házasságkötéskor kell eldönteni a feleség házasság utáni nevét.Ekkor kell nyilatkozni,hogy a születendő gyerek kinek a vezetéknevét viseli majd.Különben mindig az apa nevére anyakönyvezik.
2010. márc. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen megkérdezik, és a házassági anyakönyvi kivonatra is rávezetik ha jól emlékszem. Nekünk nyáron volt az esküvőnk és megkérdezték le is papírozták h mit szeretnénk nevének.
2010. márc. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
A te nevedet csak akkor kaphatja,ha te nem veszed fel a férjed nevét! Miért nem akarod,hogy a férjed nevét viseljék a gyerekek? Ez neki is megfelel? Kissé furcsának tartom ezt a hozzáállást.
2010. márc. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azt miért nem szokta senki megkérdezni, hogy a nőknek megfelel-e egyébként? Én mondtam neki, hogy nem szeretném felvenni a nevét, legyen kötőjeles, erre közölte, hogy "hülye vagy, változzon meg a nevem?" Na akkor én mit mondjak erre? Különben nem tiltakozott ellene, a mi családunkból én vagyok a legutolsó leszármazott, akinek még esélye van rá, hogy valakire "rátestálja" a nevét, de én meg nő vagyok, ezért jó lenne, ha kaphatnák az én nevemet.
2010. márc. 24. 16:51
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló a helyzet én megkérdeztem tőle, hogy és nyomsz is majd a szülőszobán édes?
2010. márc. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!