Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A polgári esküvői kérelem...

A polgári esküvői kérelem után 30 napa legham jarabb az esküvői időpont kapása? Ha decemberben beadom a kérelmet januárban lehet esküvőm?

Figyelt kérdés
Télen nem szeretnek házasodni remélem lesz időpont?

2015. dec. 19. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de most januárban szeretnél, de nem télen? Vagy félreértettem?!


Nos, mi dec. elején adtuk be a kérelmet, január 8-ra kaptuk az időpontot. Ha hétköznap akarjátok, s nem ragaszkodsz konkrét naphoz, akkor lesz időpont, szerintem. Nyilván függ attól is, hogy melyik városban/kerületben akarjátok.

2015. dec. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1. Vagyok.

Amúgy nem kötelező rögtön 1 hónap után az esküvő, lehet várni. Az anyakönyvezető meg tudja majd mondani, hogy mikor évül el a kérelem.

2015. dec. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Félreértetted kedves első :) A kérdező azt írta, hogy "télen nem szeretnek házasodni" tehát nem magáról beszélt, csak általánosságban mondta :)
2015. dec. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Oh! Bocsánat, akkor már világos! ;)

Az okostelefonok világában élünk, azt hittem elírás! ;)

2015. dec. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok.Hamar szeretném a hézasságot már akár holnap is.Ha hétfőn beadom decemberben akkor januárban kaphatok már időpontot?Az nagyon jó.Miskolci vagyok. Azért gondoltam hogy télen nem szeretnek házasodni hogy akkor kapunk időpontot hamar.Jaj de jó lenne.Köszönöm a hozzászólásokat.
2015. dec. 19. 18:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Remélem mielőbb kaptok időpontot, sok boldogságot! :)
2015. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nekünk júni 5.-én volt az esküvőnk, Bp-en. május közepén mentünk be, hogy terhes vagyok, úgy döntöttünk összeházasodnánk... kérdezték nem baj, ha 3 hét múlva lesz?

szerintem van esély, szorítok :)

2015. dec. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Időpontot nem kapni szoktak...hanem bemész és közlöd a dátumot amit akarsz ez nem lehet közelebb 30 napnál..magyarán ha holnap bemész azaz 23-án akkor leghamarabb január 24én házasodhatsz ha van szabad hely. Ha nincs akkor csúsztatsz napokat amikorra van. Hétvégére plusz 10 e forint hétköznap nem kell külön fizetni érte csak ha kértek plusz dolgot.
2015. dec. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem mindenhol van hétvégén felár. ;) Ez mindenhol más!

Kérdező, nem kell megijedni, kérdezz meg mindent! Szerintem januárban akár még hétvégén is van üres hely. Szabad tudni, hogy melyik városban akartok házasodni?


A 3 hetes sztori furcsa. Kértetek a baba miatt, hogy ne kelljen megvárni a 30 napot? Tudtommal, csak úgy lehet 30 napnál hamarabb az esküvő.

2015. dec. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem mi kértük, szűk családi esküvő volt, nekünk nagy pocakkal is tökéletes lett volna, de az anyakönyvvezető hogy akkor van időpont ha megfelel. nyilván a terhesség miatt, azért is írtam bele, na meg, hogy a "főszezonban".

ebből kiindulva gondolom januárban csak összejön a kérdezőnek :)

2015. dec. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!