Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit a diagnózis az én esetembe...

Mit a diagnózis az én esetemben? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Anyum tegnap nagyon meg akarta nézni a Mulan-t. Ez egy mesefilm. El is voltam vele, de amikor bejött apám, hirtelen rosszul éreztem magam, hogy az ő jelenlétében egy rajzfilmet nézek, valamiért nagyon szégyelltem magam. Ő lefeküdt anyám mellé az ágyra és nézte velünk. 1 percig bírtam, és aztán kényszeredetten ki kellett mennem, és be sem mentem, amíg véget nem ért a rajzfilm.


Ugyanez van velem, amikor olyan eset áll fenn, amikor a szüleim és az osztálytársaim/velem egykorú ismerőseim találkozhatnak egymással, pl. szülői értekezleten vagy valami ünnepségen (tanévnyitó, szallagavató). Egyszerűen nem bírom elviselni, hogy tudomást szerezzenek egymás "milyenségéről", szégyenérzet fog el, csakúgy mint az első esetben.


Szerintetek mitől vannak ezek?


2010. márc. 23. 15:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Értem már.... Valószínűleg szégyellenéd, ha kiderülne, hogy milyenek is a szüleid. Apád mellett nem tudsz létezni, lásd Mulan-os história. Talán arra gondoltál, megszól, hogy rajzfilmet nézel 17 évesen. A második esetben pedig úgy gondolom szégyellted volna, ha bármi a szüleid viselkedéséből (legfőképpen apád viselkedéséből) megmutatta volna a valódi jellemét. Talán erről van szó?
2010. márc. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 15:42


Szerintem nem. Amikor ilyen találkozásuk van a szüleimnek a korosztályombeliekkel, soha nem szégyenlem őket (bár ők is mindig azt mondják, hogy őket szégyenlem a barátaim előtt). Erről szó sincs. Mások előtt kitűnően viselkednek, talán apámnak az a tulajdonsága nem nyerő, hogy mindig szeret kívül maradni a többi szülő közösségéből, dehát ezzel én is így vagyok, magányos típusok vagyunk.


A dolog ott van, hogy magamat szégyenlem mindig, nem másokat. Szerintem leginkább azért, mert egy meghatározó módon kell viselkednem a barátaim előtt és másként a szüleim előtt, és ez nagyon bekavar. A lényeg, hogy görcsöl a gyomrom, rossz kedvem lesz, elhallgatok, és elönt a letargia.

2010. márc. 23. 15:50
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem is hallottam még ilyesmiről mint ami nálad van. szerintem ez megér e pszicholgóust (vagy pszichiátert nem tudom melyik melyik, nem értek hozzájuk). szerintem egyáltalán nem szégyen, ha vki oda jár, sokszor én is úgy érzem, el kellene mennem. Lehet, hogy vmi rejtett dolog, amin ő tudna segíteni neked, mert sajnos mi ezt így nem tudjuk megmondani. 17/L
2010. márc. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha idősebb lennél pár évvel, a pszichodrámát és/vagy a családállítást javasolnám. 17 évesen erre valószínűleg még nem állsz készen. Marad a beszélgetés. Van kivel beszélgetned erről? Van bizalmasod? Vagy épp azért hoztad ide a kérdést, mert nincs?


Egy pszichológus valóban tudna segíteni. Ez viszont nem jelenti azt, hogy csak ő tud.

2010. márc. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
2%
Szerintem terhes vagy, és gumit kéne húznod
2010. márc. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Már az előbb is néztem a kérdésedet, de nem akartam ráírni. Igazából én is ezt éreztem ennyi idősen, mint te, még kicsit most is (19). Reménykedtem, hogy valaki meg tudja fogalmazni neked ezt a problémát, de látom még nem érkezett hasznos válasz, bár segítőkész igen. Ez elég bonyolult probléma és a megfelelési kényszer teljes mértékben benne van. Meg szeretnél felelni édesapádnak, a külvilágnak mindenkinek. A média is csak a tökéletességet sugallja, minden sztár hibátlan alakú, megkapja a tökéletesre megírt mondanivalójukat a sajtónak, a suli legmenőbb csaja is tökéletesnek tűnik sok barátja van, mindig nevet, van pénze ruhákra stb... De ha normális "tökéletes" emberrel találkozol rájössz, hogy mindenkinek van hibája, Johnny Depp pl. koszos cipőben jár, Winona Ryder lop, Lady Gaga egy kretén:D. Az a fontos, hogy a kis tökéletlenségeket tökéletességként kell felfogni (bár ez nagyon nehéz,tapasztalat). Apudnak is tetszett a Mulan, ha jól értelmeztem, és pl. a film közben mondhattál volna 1-2 poént! Sztem Apud is vette volna! Remélem segítettem valamicskét, tényleg enm vagyok jó fogalmazó, bocs:S
2010. márc. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
17:09 lejárt poén gáz vagy
2010. márc. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!