Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit a diagnózis az én esetembe...

Mit a diagnózis az én esetemben? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Anyum tegnap nagyon meg akarta nézni a Mulan-t. Ez egy mesefilm. El is voltam vele, de amikor bejött apám, hirtelen rosszul éreztem magam, hogy az ő jelenlétében egy rajzfilmet nézek, valamiért nagyon szégyelltem magam. Ő lefeküdt anyám mellé az ágyra és nézte velünk. 1 percig bírtam, és aztán kényszeredetten ki kellett mennem, és be sem mentem, amíg véget nem ért a rajzfilm.


Ugyanez van velem, amikor olyan eset áll fenn, amikor a szüleim és az osztálytársaim/velem egykorú ismerőseim találkozhatnak egymással, pl. szülői értekezleten vagy valami ünnepségen (tanévnyitó, szallagavató). Egyszerűen nem bírom elviselni, hogy tudomást szerezzenek egymás "milyenségéről", szégyenérzet fog el, csakúgy mint az első esetben.


Szerintetek mitől vannak ezek?


2010. márc. 23. 15:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Hány éves vagy?
2010. márc. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
17
2010. márc. 23. 15:24
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
És az akasztott ki, hogy apukád azt látja, hogy ennyi idősen rajzfilmet nézel? Vagy nem értem, mi a gond?
2010. márc. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Talán úgy érzed téged már nem vesznek figyelembe, kirekesztettnek érzed magad, pedig szerintem nem. Örülj hogy a szüleid jól megvannak egymással, és ott vagy nekik te. Átmeneti állapotnak tartanám ezt az érzést nálad.
2010. márc. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mielőtt válaszolok, nem értem a kérdés 2. felét, mit nem tudsz elviselni pld. egy szalagavatón? Hogy az apád lát együtt az osztálytársaiddal, vagy hogy ők látnak együtt az apáddal, vagy a szüleiddel együtt, vagy MI? Ez nem értem, légyszí egy konkrét példát írj a mulánon kívül, úgy könnyebb lesz esetleg tanácsot adni.
2010. márc. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ez hosszú történet lenne. A lényeg, hogy apám mindig is olyan volt, hogy soha életben nem dícsért meg, soha nem mosolygott rám, soha nem volt igazán apa. Ezzel szemben állandóan megkaptam tőle, hogy semmit sem érek, bárcsak ne születtem volna meg és a többi...


Én arra gondoltam, hogy megfelelési kényszerben szenvedek apám iránt, vagy valami hasonló, de pontosan nem tudom, hogy mi lehet itt a probléma. :(

2010. márc. 23. 15:32
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Kamasz vagy, majd elmúlik
2010. márc. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Amúgy ők már tényleg eléggé megbékéltek egymással, de életem első 15 éve alatt szinte évente volt olyan, hogy anyám elköltözik otthonról. Mellesleg apám folyton részeg volt, hál' Istennek ma már keveset iszik.


Egyszer úgy berúgott, hogy meg akarta verni anyámat, erre odaszaladtan beleöklöztem az arcába, majd amikor a földre esett, belerúgtam a mellkasába. Szerencsére annyira részeg volt, hogy nem emlékezett rá másnap, de ha nem lépek közbe, az is lehet, hogy megöli.


Egyszer láttam őt kb. 2 éve, hogy kint ül a konyhában, a feje a két kezében volt és sírt. Nem tudom mi volt vele.


Amúgy lehet, hogy ez nálunk kóros. Dédnagyapám felakasztotta magát, nagyapám is folyton részeg volt, és ő is sokszor kísérelt meg öngyilkossági kísérletet. Nagynéném 1 éve akarta megölni magát. Lehet, hogy idegileg vagyunk gyengék...

2010. márc. 23. 15:37
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
17 évesen még kamasz valaki? Ááh... szerintem már nem.
2010. márc. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ja így már más, bárcsak ne születtél volna meg, szép apuka, kedves apuka. 17 éves vagy sajnos muszály alkalmazkodnod hozzá. Eljön még az az idő, amikor te fogod mondani neki. Kedves apuka megállok a saját lábamon nincs rád szükségem. Addig légy erős, és tanulj, barátkozzál. Ne is vedd a szívedre amit hablatyol, és egyszercsak huss kirepülsz otthonról. Törődj csak magaddal, na és ha édesanyád nem ilyen akkor vele. De úgylátszik apád sem nőtt még fel ha mesefilmet néz, ez járjon az eszedbe.
2010. márc. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!