Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most először leszünk kettesben...

Most először leszünk kettesben a férjemmel karácsony estéjén, úgy elszorul a szívem?

Figyelt kérdés
Eddig mindig itt voltak a gyerekek, de most én magam mondtam, legyenek a saját kis családjukkal, ne töltsék az idejüket azzal, hogy ide is jönnek, de olyan furcsán üres lesz a ház. Kicsit félek.
2015. dec. 15. 21:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
37%

Nem muszáj a négy fal közé zárva tölteni! Foglaljatok színházjegyet, ugorjatok el wellnessezni (egy kis úszás meg szauna nem megfizethetetlen, és pl. lehetne ez a kettőtök ajándéka egymásnak), sétáljatok, kiránduljatok, látogassátok meg a rég nem látott rokonokat, barátokat, stb.

A másik, hogy csendes, meghitt estét töltötök kettesben, és kiélvezed, hogy nem kell olyan sok emberre főzni, mosogatni, takarítani. Esztek valami finomat, összebújtok a kanapén, néztek valami jó filmet (véletlen sem karácsonyost!), és korán ágyba bújtok.


Fura lesz az idei karácsony, de ha akarod, legalább olyan kellemes, mint az eddigiek. :)

2015. dec. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
14%

Azt ugye tudod, hogy te csináltad magadnak a problémát?

Miért mondtad, hogy ne töltsék az idejüket azzal, hogy titeket meglátogatnak? Olyan, mintha azt mondanád, hogy ti nem vagytok fontosak, a ti érzéseitek nem olyan fontosak.


3 napos a karácsony. Nálunk tök alap, hogy első nap itthon, egy nap anyuéknál, egy nap anyóséknál. És még valahogy a mamákat is próbáljuk bezsúfolni, de remélhetőleg ők jönnek anyósékhoz.

2015. dec. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de csak most jutottam gépközelbe. Azt hiszem, kicsit félreérthető volt a kérdés. Szentestéről van szó, akkor leszünk egyedül.

Ünnep másodnapján jönnek a gyerekek, és akkor "jön a Jézuska" is . A gyerekek nagyon szeretnek bennünket, ezért nem akarták, hogy szenteste egyedül legyünk, de tudom, hogy szerettek volna együtt lenni . Ezért mondtam, inkább ne jöjjenek szenteste, hogy élhessék a külön kis életüket is. Még nevettem is, legalább nem lesztek itt láb alatt.... de a szívem úgy fájt. Viszont utálom az önző embereket, és főleg nem akartam nekik lelkiismeret-furdalást okozni.

Tudom én, hogy ez így helyes, jól meg is vagyunk mi kettesben a férjemmel, de mióta élek, mindig együtt volt a család. Mikor fiatalok voltunk, a szüleinkkel ünnepeltünk, aztán míg élt édesanyám, vele és a gyerekekkel, aztán a gyerekekkel, unokákkal, és most először kettesben.

Még új a helyzet, ezért félek kicsit tőle. Nálunk mindig olyan bensőséges a szenteste, a karácsony, nevetés, vidámság, most meg csend, üresség.

Nagyon köszönöm a kedves válaszoitokat, és örülök, hogy sokan megértettétek, miért is félek picit...

2015. dec. 16. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!