Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most először leszünk kettesben...

Most először leszünk kettesben a férjemmel karácsony estéjén, úgy elszorul a szívem?

Figyelt kérdés
Eddig mindig itt voltak a gyerekek, de most én magam mondtam, legyenek a saját kis családjukkal, ne töltsék az idejüket azzal, hogy ide is jönnek, de olyan furcsán üres lesz a ház. Kicsit félek.
2015. dec. 15. 21:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
És mi a kérdés? Lényegében a karácsony ugyanolyan nap, mint a többi, kár ennyire felfújnod. Nyilván máskor is lesz alkalma összegyűlni a családnak, a gyerekeidnek meg lett saját családja, ez az élet rendje. Inkább légy szerintem boldog, hogy melletted és melletük is van valaki.
2015. dec. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Azért a karácsony 3 napja alatt illik meglátogatni a legszűkebb családtagokat, ha nincs valami fizikai akadálya.
2015. dec. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Ez az élet rendje, ezért lettek a világra hozva, hogy elszakadva éljék a saját életüket. Annak kell örülni, hogy van saját családjuk és az ötvenhez közeledve nem a 80-hoz közeledő szüleikkel vannak még mindig.
2015. dec. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Értem, de azért kettesben nem is rossz :) Van, aki egyedül van, aki magányos így, azt már sajnálom.

Én tipikusan egyedül voltam az utóbbi években, mert a párom dolgozott karácsonykor. Az nem gond, mert mindössze nem volt itt, de nem állok egyszál magamban a világban. Ami még nekem se lenne ideális, sokan pedig még kevésbé bírják az egyedüllétet.


Fura lesz, persze, de mitől _félsz_? Ezt nem értem. Ott lesz a férjed s nyilván a gyerekek is jönnek majd :)

2015. dec. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 acelsziv ***** válasza:
44%
Ne ezen rágódj. Hanem örülj annak , hogy hosszú idő után ismér kettesben karácsonyoztok. Dobd fel a hangulatot. Gyertyafény, pezsgő, habfürdő aztán majd meglátjátok.
2015. dec. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

ne félj! ez az élet rendje. orulj neki, hogy már nekik is van -saját kis családjuk!

igy szép és kerek az élet!

2015. dec. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Elég sok ember meg egyedül karácsonyozik és a kutya se nyitja rá az ajtót... minek panaszkodsz tulajdonképp?
2015. dec. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%

Hát, ha nem 800 kilométerre lennének, én biztos meghívnám a szüleimet, ha már én nem mennék hozzájuk.


Mondjuk nálunk a férjemmel mindig meg van beszélve melyik évben kinél töltjük a 24-25-öt, egyik nap az egyik, másik nap a másik szülőknél.


Az év többi napján minden hétvégén együtt vagyunk a férjemmel, ez meg egy családi ünnep. Nem értem, miért otthon kuksolnánk, amikor a szeretteinkkel is lehetünk...

2015. dec. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

Ez nagyon kedves gesztus tőletek, mi 3-an vagyunk tesok 100 km-en belul lakunk, összesen 7 család alkalmazkodik ilyenkor egymáshoz. Idén pl hozzánk nem jönnek, az en szűk családomhoz pedig 27-en jut el mindenki karácsony 3.napjan (addig van karácsony amig mi akarjuk) de Szenteste a 4 alap család szülei összejönnek anyosomeknal, es egyutt Szentesteznek.


Tavalyelőtt mindenki otthon volt akkor apu meg anyu templomba mentek, forralt borozni voltak, utana pedig tv-könyv-beszélgetés volt a program ...


Próbáld meg feldobni, ok azt mondtak olyan volt mint amikor mi meg csak gondolatban voltunk... 😊


De azert biztos nem konnyu szulokent....

2015. dec. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon meghatott a kérdésed, meg is könnyeztem (a hormonok). Nekem nagy pocim van már, így idén a szüleim jönnek hozzánk karácsonyra, mert már nem szívesen utazom. De ők viszonylag közel laknak (kb 150km), és a vonat tök jó eszköz az utazásukhoz, és nem is idősek.


De néha elgondolkodom, vajon nekik milyen lesz, hogy a fájukat csak maguk miatt állítják majd. Ti nem tudtok elutazni a gyerekekhez karácsonyra? vagy mondjuk a két ünnep között? külföldön élnek?


27hkm

2015. dec. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!