Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet nem allandoan a...

Hogyan lehet nem allandoan a penzre, a penzugyi problemakra, apro kis gondokra gondolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, gondolom sokatoknal napi tema a penz, mennyi van, ami egyebkent ugye soha nem eleg, hogyan osszuk be, mibol fizessunk be ezt-azt, meg a tanacstalansag, hogy masnak miert van mindig tobb:). Az is furcsa h mindig akkor gyulik ossze egy csomo fizetnivalo ( betegseg, butorok, ez-az kicserelese) amikor vegkepp nincs ra :D

Ti mit csinaltok, hogy ne emesszen fel benneteket egeszen az , hogy mindig figyelnetek kell a penzre?


2010. márc. 20. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Én minden hónap elején, még fizetés előtt kikalkulálom mire kell majd pénz ebben a hónapban.

Eldöntöm, mi lesz befizetve és mi nem.

Milyen plusz kiadásra lesz keret és mire nem.


És mikor ezt eldöntöttem le is van tudva a dolog. Utána már csak követni kell az "ütemtervet".

2010. márc. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy folyton arra gondolok, gondolnék, miért nincs több pénzem, még nem is lesz. Attól, hogy arra gondolok, mennyi fizetnivalóm van, még nem lesz kifizetve. Sok adósságom van, amire egyedül vagyok. De nem emésztem magam, mert azzal csak kikészülnék, és kikészíteném a szeretteim is. Ha előjön az aggályoskodás, mindig a jókra gondolok. Azokra a jókra, amik velem történnek, történtek (nem arra, ami mással, nem arra, hogy neki miért van és honnan? ügyes volt,szerencsés, egészségére). Van házam (még ha hitel is van rajta), van mit ennem, van fűtésem,vizem, kocsim, amivel tudok közlekedni, van családom, akik szeretnek és akiket szeretek. Jártam szép helyeken, az emlékek mindig megmaradnak. És, ami a legfontosabb, egészséges vagyok én is, a családom is.

Magyar mentalitás, hogy mindig a rosszra gondolunk, irigykedünk más jó helyzetén, és csak a kesergés, panaszkodás. Mire jó? Változik valami ettől? Nem. Csak te leszel depisebb, és ez átragad a körülötted lévőkre is.

Szóval, fel a fejjel, hidd el, vannak sokkal rosszabb körülmények között élők is! Minden relatív:)

2010. márc. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem azért,de ha a bútorvásárlás miatt van a gond,akkor örüljél.Sokaknak kajára nem jut.

Egyébként tavasz van szép idő,menjél kirándulni,a mozgás,napfény endorfint termel.Még egy kis csokit is bekaphatsz elötte,úgyis lemozgod.

2010. márc. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindig örülök annak, ami van. Arra godnolok, de jó, hogy van. Amit kell, azt kifizetem. Ha nincs pénz, kivárom, míg lesz. Persze nincs gyerekem, se unokám, de még kutyám sem.
2010. márc. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is elfogy a pénz hó közepén. Fizetésig majd' megörülünk fizetésig. Megy a kölcsönkéregetés, de van h a kölcsönkérős övezetben is patt helyzet van, na az nagyon durva. Meg az is amikor egy csomó pénz levonódik fizetés után, mert visszaadjuk a kölcsönkért pénzt. Pakolgatjuk a számlákat. Veszekedünk a háztartáson, fogyasztáson.


Az a legjobb ha nem gondolsz arra miket kéne megvenned, meg h mi lesz ha betegség lesz. Nem jó egész hónapban stressz alatt lenni.


Én pl beíratkoztam egy könyvtárb, és bármerre járok észreveszem a kedves embereket, sportolhatsz, nyelvet tanulhatsz, tv-zhetsz, internetezhetsz, sétálhatsz...zenét hallgatatsz


Keress olyat amiben örömödet leled.


A jövőkép, a kilátástalanság aggasztó.

2010. márc. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!