Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnank egyutt maradni...

Hogyan tudnank egyutt maradni a kulfoldi parommal?

Figyelt kérdés

Szep estet kivanok!


Megkerek mindenkit, hogy legyetek szivesek felretenni az eloiteleteiteket es valoban segiteni akkor, ha hasznos valaszt tudtok adni.


Magyar, 20 eves lany vagyok, a parom 25 eves, harmadik orszagbeli allampolgar. Masfel eve vagyunk egyutt, nagyon szeretjuk egymast, a csaladok tudnak a masikrol es szeretnek minket.


A parom jelenleg egy kurzust vegez Magyarorszagon, viszont nem tanuloi statuszban van itt (habar valojaban tanul), hanem 'egyeb' cimszoval illettek a tevekenyseget. En orvosi egyetemre fogok jarni jovo szeptembertol.


A parom vizuma le fog jarni 2016 marciusaban. Utana valoszinuleg elhagyja az orszagot mert nagyon nagy a lehetosege annak, hogy kulfoldon kap munkat. A kerdesem az lenne, van-e valamilyen lehetoseg arra, hogy vizummentesse valjon.


Meg tudjuk oldani, hogy legyen lakcimkartyaja (aki volt mar ilyen helyzetben, tudja, hogy kulfoldieknek milyen nehez iratokat csinalni a Bevandorlasi Hivatalban), bejegyzett elettarsi kapcsolatot is letre tudunk hozni.


Ha jol tudom, az elobb emlitett dolgok meg nem elegendoek ahhoz, hogy vizummentes legyen, maximum megkonnyitik a vizumkiadast. Nekunk az is jo lenne, hogy ha vizummentesseget nem is, vizumot igenyelhessunk neki gyorsabban vagy konnyebben adjak meg.


A kovetkezo ami erdekelne, hogy a turista vizumon kivul milyet igenyelhet. Lattam, hogy van csaladegyesitesi. Ennek mi a feltetele?


Nem vagyunk tul tajekozottak es a B.H.-ban nem adnak tul jo felvilagositast es sokszor nem korrektek. A parommal az a tervunk, hogy ne hosszu tavon csinaljuk azt, hogy o meglatogat engem abbol az orszagbol, ahova kimegy (a turista vizum ezert sem lenne praktikus mert szeretnenk egymast latni minden honapban mimimum egyszer). Ha elkezdem itt az egyetemet, egy ev utan elmennek abba az orszagba, ahol o fog dolgozni es ott folytatnam de ez meg legalabb masfel ev es szeretnenk, ha lathatnank egymast minel gyakrabban.


Koszonom a valaszokat!!


2015. nov. 1. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
házasság
2015. nov. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a problémát. Ha márciusban megy, a vizsgaidőszaknak júniusban legkésőbb vége, akkor mehetsz utána ha úgyis máshol folytatod. Tehát áprilist, májust kell kibírni. Májusban úgyis tanulsz, áprilisban meg marad a chatsex.
2015. nov. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Magyarorszagon es kulfoldon is altalaban januar-februar a jelentkezesi hatarido a szeptemberi kezdesre. Igy ha O monjuk aprilisban kap munkat valahol, akkor en hiaba jelentkezek valamelyik kulfoldi egyetemre, ha nem tudom, O hol fog munkat kapni.
2015. nov. 1. 22:37
 4/8 anonim válasza:
31%
Gondold át higgadtan, neked az egzotikum tetszik, ami idővel elmúlik, neki meg a könnyű megélhetés, ezért kellesz neki.
2015. nov. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolso, valoszinuleg kihagytad annak az elejet, amit irtam.


Direkt nem mentem bele konkretumokba, hiszen ez nem ide tartozik. De ha ez szamit, a paromek sokkal jobban allnak anyagilag, neki tolem semmire nincs szuksege, sokszor O segit nekem. Raadasul az 'egzotikum' ereje ennyi ido utan azert elmulik es nem az szamit, honnan jott.

2015. nov. 1. 23:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem magyar férfiről van szó, nem biztos, hogy szélhámos!
2015. nov. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


nekem a férjem külföldi és nem EU-s állampolgár.

Ha valóban komolyan terveztek, akkor a házasság lehet számotokra megoldás, bár azzal együtt is kemény menet a tartózkodási engedély megszerzése (vannak jövedelmi, lakhatási stb. feltételek is)

Illetve ami még szóba jöhet: felvételizzen magyar egyetemre!

2015. nov. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kérlek, ne vedd be az állításait vakon, nézz utána, ellenőrizd.

Közöm nincs hozzá egyébként, csak segíteni szeretnék.

Ha annyira gazdag, vegyen letelepedési államkötvényt.

Vagy ment te hozzá, az miért nem lehetséges?

2015. nov. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!