Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja a családom ezt...

Miért csinálja a családom ezt magával?

Figyelt kérdés
A családba mindenki dagi csak én nem.A keresztanyám és a nagymamám is az.Anyámnak és a mamámnak cukorbetegsége van,de anyám ennek ellenére is eszi továbbra is az édességet..már majdnem minden hétvégén süt valamit.Tegnap megevett egy fagyit és amint hazaértünk benyomott 2szendvicset és ráadásként evett a tömény csokis sütiből is pár szeletet.A húgom válogatós..persze pont azokat nem szereti,ami egészséges..ő is hozza folyton a csokit,gumicukrot az édességboltból..még csak 11,de már most látszik rajta,hogy nagykorába olyan lesz,mint anya és a nővérem.A nővérem folyton ketchupos majonézes vegetás szendvicset eszik és ő is sok édességet eszik.Az étrendjük nagyon aggaszt,mondhatni feszültté tesz.szomorú vagyok attól,ha enni látom őket ilyen gusztustalan kajákkal.Néha van,amikor kihagyom az ebédet,mert ahogy látom őket ilyeneket enni,belegondolok,hogy én is ide juthatok vagy cukorbeteg lehetek.Az én étrendemmel viszont az a baj,hogy túl kevés..szeretnék többet enni,de egy élő példa van előttem minden nap,hogy hova juthatok,ha sokat eszek.Megpróbáltam már más étrendre bírni őket,de nem tudnak lemondani az édességről és a zsíros kajákról.Mit csináljak velük?
2015. okt. 27. 21:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Semmit, zabáljanak csak és hízzanak el. Te attól még ehetsz egészséges dolgokat, zöldséget-gyümölcsöt stb.
2015. okt. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

semmit.nem szolhatsz bele abba ,hogy felnott embereket mit esznek ,megja igazad is van.

sajnallak ,hogy aggodsz a csaladodert de az egyetlen amit tehetsz ,hogy probalsz esetleg hatni rajuk.ez meg ugye ,semmivel egyenlo.

foglalkozz azzal ,hogy te egeszsegesen taplalkozz.az egezes is ugyan olyan rossz mint amit a tesodek csinalnak.

2015. okt. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
"ketchupos majonézes vegetás szendvics" max az éhhalál szélén ennék ilyet :S
2015. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
rosszul érzem magam attól,hogy ennyit esznek és elmegy az étvágyam.Volt,amikor egész nap nem ettem,amikor ők egész nap zabáltak mindenféle mocskot.Ha ők nem esznek normálisan,akkor én sem tudok.
2015. okt. 27. 21:26
 5/17 anonim ***** válasza:

A tuleves vagy a tulzott edessegfogyasztas is valamilyen menekules valami ellen. Csakugy, mint az alkoholizmus e s egyeb addikciok.

Amugy, nem ertek hozza, de hogy van az, hogy cukorbetegek, de megis olyanokat esznek miket irtal?


Te hany eves vagy? Fiu vagy lany vagy?

2015. okt. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
16 leszek februárba és lány vagyok.
2015. okt. 27. 21:29
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy te ettől leszel rosszul és elmegy az étvágyad, meg hogy e miatt nem eszel egész nap nem túl jó tünet. Jó lenne, ha ellenhatásként vagy a betegségtől való félelem miatt nem lennél anorexiás, ez ügyben jó lenne szakembert felkeresned.

A családoddal nem nagyon tudsz mit kezdeni. Esetleg, ha nem teljesen elutasítóak próbálj meg velük pár finom de egészséges kaját megfőzetni, kóstoltatni. Hátha ezeket is bevennék az étrendbe.

2015. okt. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
nem tudsz velük mit kezdeni, nálunk 2 túlsúlyos van a családban, az egyikük gyakran próbálja azért leadni a dolgokat, de többet kellene tenni. Én rengeteget sportolok, odafigyelek a táplálkozásomra, és sokszor mondják, hogy de jó nekem, hogy ilyen vékony vagyok. Persze csak azt nem veszik észre, hogy én sokat teszek érte, nincs ingyen.
2015. okt. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd békén a családodat, neked van pszichológusra szükséged!
2015. okt. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Sajnos a legtöbb ember nincs kibékülve önmagával, fél számot vetni az életével, mert akkor kiderülne, hogy az esetek többségében gyáva volt és feladta az önbecsülését.


Így munkával, sportolással, alkohollal, szerencsejátékkal, tévézéssel, számítógépes játékokkal vagy kajálással próbálják elterelni erről a saját figyelmüket. Ki-ki ízlése szerint.

Családodnak a folyamatos kajálás jött be.

Gondolj bele, hogy még mindig jobb, mint az alkoholizmus vagy a szerencsejáték-függőség.

2015. okt. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!