Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti mit gondoltok...

Szülők, ti mit gondoltok erről, hogyan csinálnátok?

Figyelt kérdés

Ha a gyereketeket valami trauma érte/érné, ami miatt viselkedési zavar alakult/alakulna ki nála, és rábíznátok 1-2 napra egy rokonra, ismerősre, hogy vigyázzon rá, míg nektek el kell intézni valamit, elmondanátok annak, aki vigyázni fog rá, hogy előfordulhat a gyereknél szokatlan viselkedés, vagy elhallgatnátok, és bíznátok benne, hogy nem jelentkezik a gyereknél semmi a távollétetekben?

Akit érdekel, miből jött a kérdés, privátban leírom, de kíváncsi vagyok, ki hogy kezelne egy ilyen helyzetet.


2015. okt. 18. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy elmondanám. Hiszen jó, ha tudja, hogy a gyerek nem rosszalkodik, nem hisztizik, hanem történt vele valami. És ennek megfelelően tudja kezelni a helyzetet. Nyilván a gyereknek is az a jobb, ha ilyenkor jobban odafigyelnek rá. Nem értem, miért kéne elhallgatni.
2015. okt. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem bíznám olyanra, aki nem áll annyira közel hozzánk, hogy tisztában legyen a helyzettel. És természetesen elmondanék minden infót, amiről esetleg még nem tud, hogy mik fordulhatnak elő, és hogyan kezelje. Itt a gyerekről, az ő érdekéről van szó, egy eleve sérült gyereket nem szabad kitenni esetleges további sérüléseknek azzal, hogy a felügyeletet végző személy rosszul reagál a viselkedésére.
2015. okt. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyértelmű hogy elmondanám. Az első jól leírta az okokat.
2015. okt. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a minimum, hogy az esetleges problémákra felkészíted az illetőt. Mert eltitkolni nem tisztességes vele szemben, hisz ő az, aki szívességet tesz neked, az a minimum, hogy ismeri a körülményeket.


Ráadásul szülőként az a legfontosabb, hogy a gyerekemet jó kezekben tudjam, ha az illető akire rábízom, nincs tisztában a problémával, akkor az esetleges megoldási módot sem tudja. Így meg tiszta ideg lennék, hogy mi lesz a gyerekkel.


Szóval igen, előre elmondanék mindent a rokonnak, és elmagyaráznám, hogyan tudja kezelni az esetleges problémákat.

2015. okt. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az egyöntetű válaszokat. Hát, velünk a kedves rokon nem közölte a problémát, minket meg váratlanul ért.
2015. okt. 18. 12:39
 6/6 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Elolvastam a kérdést és a válaszokat és engem érdekelne a történet hogyha elküldenéd a részleteket hogy mitörtént, hogy?, meg a story végét stb persze nevek nélkül meg minden.engem egyszerűen érdekel.boccs hogyha kicsit tolakodó vagyok

2016. jan. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!