Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktatnál rá valakit...

Hogyan szoktatnál rá valakit a rendszeres kézmosásra?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok, és most így még jobban zavar, hogy az anyósom se főzés előtt, se mosdóhasználat után nem mos kezet, de nem akarom megbántani, azzal, ha rászólok.
2010. márc. 16. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
úgy érted, nagy wc után se mos kezet?? piss után is az ember igényes, de a nagy után még inkább....Én nem bánnám azt se ha megsértődne érte, 1értelmű, hogy szólnék!!
2010. márc. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne durván, csak finoman mondd el neki. Másképp nem fog menni. Nálunk pl. anyukám szólt a páromra, hogy mosson kezet miután hazajön. De meg is indokolta neki, hogy utazás során mennyi baktériumot hoz haza a jármüvek kapaszkodóiról, a sok hajléktalan és beteg emberek után. Mert mosdó után szokott, csak azt hitte a kedves, hogy elég ha a munkahelyén munka után alaposan megmossa a kezét. Hát nem elég. Föleg ha kisbaba van a háznál (nemsoká nálunk is), ez fokozottan érvényes. Szólnod kellene neki, hogy a picire való tekintettel figyeljen egy kicsit nagyobb higiéniára mint eddig, tehát most mosson kezet pl. fözés és mosdó után is. Ezek nem fog megsértödni szerintem:)

14 hetes kismama

2010. márc. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nagyon nehéz kérdés.

Ha szépen szólsz, biztosan megmossa, amíg szerelmes beléd, de ha már a szerelem elmúlik Neked kell lenyelned, hogy ne érezze cseszegetésnek!

Én arra jöttem rá, hogy Ő gyermekkorában kinti wc-re járt és keserves volt utána kezet mosnia és ezt szokta sajnos meg, főleg ha még nosztalgiázna is ezzel SAJNOS...

De remélem Neked nagyobb sikered lesz - kíváncsi vagyok rá!!!

Üdv.: Anita

2010. márc. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Elég ciki, ha az anyós szerelmes a menyébe :P Félre olvastad a kérdést. A kérdező nem a párját,hanem az anyósát szeretné rászoktatni a kézmosásra :)
2010. márc. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A férjemmel szerencsére nincs ilyen gond. :)

Köszönöm a válaszokat!

2010. márc. 16. 20:45
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Valahogy diplomatikusan kell szólni, nőies okossággal, pl szobrozni a WC ajtónál és mikor kijön, bájos mosollyal közölni vele, hogy kiraktam neked törölközőt a kézmosáshoz. Egyébként a papucsfelvételre való invitálásnak is ez a tapintatos módja. Vagy "Gyere menjünk a konyhába főzni, csak gyorsan mossuk meg a kezünket!" Veletek lakik vagy csak látogató?
2010. márc. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nemrég házasodtunk össze a férjemmel, és egyenlőre így hárman együtt lakunk. De még valószínű, hogy 1-2 évig így leszünk, úgyhogy a picibaba mellett végképp meg kell szoknia a kézmosást. Jószándékú egyébként, de azért egy idős embert elég nehéz új dolgokhoz szoktatni.
2010. márc. 17. 18:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Igazatok van, elnézést!

Utolsó válaszoló okosakat írt!

Üdv.: Anita

2010. ápr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!