Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen eredetű a Forgó családnév?

Milyen eredetű a Forgó családnév?

Figyelt kérdés
Én annyit tudok, hogy tatámék, akiknek ez a neve Jászdózsaiak, és az országos átlaghoz képest kicsit szokatlanul néznek ki (tatámnak egykilencven körüli magasság, göndör fekete haj, kék, nem kiülő szem, markáns vonások, az egyik rokonnak pedig drótszerű szúrós-gyapjas haja van).
2010. márc. 15. 16:58
1 2
 11/12 anonim válasza:
Az én vezeték nevem is Forgó... az eredetét persze mi sem tudjuk, de a családfám mind anyai, mind apai irányból fel lett térképezve. Forgó apai ágon vagyok. Az őseim Ukrán nagybirtokosok voltak, abból is az orosz vonulat. A családomra jellemző a szőke haj, kék szem, hófehér bőr, karakteres oroszos arcvonások. Vékony, szálkás izomzatú testalkat, hosszú végtagokkal. A görög katolikus vallás szintén az Ukrán származásra vezethető vissza. Nagyapám vándorolt be Magyarországra és telepedett le Nagy-Kálóban, szintén nagy földbirtokosként. Nagyapa a háborúban meghalt a fronton. Apum 41-es születésű, így ő pont a második világháborúban élte meg gyermekkorának egy részét. Kiemelt figyelmet fordítottak rá orosz katonák. Védelmezték, ahogy a családot is. A TSZ-esítés idején elvették a földjüket, így Nyíregyházára költöztek... majd szétszóródtak Nyírtelek és Miskolc irányába.
2012. febr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Vicky válasza:
Mi is Forgók vagyunk. Jellegzetes vonás. Vékony, szálkás testalkat, világos szürkés-kék, kék szem, szőke haj, széles ál, oroszos arcvonások, mélyen ülő szemek. Amennyire tudom, nagyapám magyarosította a nevét, ő ukrán - orosz, amikor Szabolcs-Szatmár-Bereg megyébe költözött. A név a mi esetünkben így nem jelent semmit. Úgy tudom, nagyapa nagybirtokos volt Nagy-Kálóban, a 2. világháborúban esett el Ungváron.
2022. jan. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!