Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen eredetű a Forgó családnév?

Milyen eredetű a Forgó családnév?

Figyelt kérdés
Én annyit tudok, hogy tatámék, akiknek ez a neve Jászdózsaiak, és az országos átlaghoz képest kicsit szokatlanul néznek ki (tatámnak egykilencven körüli magasság, göndör fekete haj, kék, nem kiülő szem, markáns vonások, az egyik rokonnak pedig drótszerű szúrós-gyapjas haja van).
2010. márc. 15. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szia!

a párom anyjának és nagyapjának a családneve Forgó és ők szegediek. Semmi különös testi adottságuk nincs...

2010. márc. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Talán roma név ,csak nem olyan gyakori mint az Orsós
2010. márc. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha valamelyik név nem olyan,ami másnak tetszik,az miért lenne roma? Nálunk is sokan vannak Forgó nevűek,de egy sem cigány.
2010. márc. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A Forgó név miért lenne cigány? Ekkora marhaságot honnan szedtél ?! Ha fogalmad sincs, akkor inkább ne válaszolj, mielőtt hülyét csinálsz magadból -.-
2010. márc. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A romát tippelő kollégát talán a sötét hajszín emlegetése vezethette meg, de én sem hiszem, hogy roma név lenne, az egyéb alkati jellemzők miatt. Amúgy viszont etimológiailag az Orsós-féle mellélövés azért nem rossz pont, mert lehet, hogy ez a Forgó valami mechanikai dologra utal - tatám eredeti szakmája asztalos, nem kizárt, hogy családi előzmények miatt.

Na de itt nem én kotyogok, hozzászólásokat szeretnék hallani:)

2010. márc. 16. 07:35
 6/12 anonim ***** válasza:

Én írtam,hogy talán roma név. De nem azért mert nem tetszik.

Miért gondoljátok,hogy bármi negatívot jelent ha leromáznak"

valamit-pl.egy nevet-vagy valakit. Ez durva.

A sötét gyapjas haj miatt írtam. Írhattam volna zsidót vagy görögöt is egyiket sem negatív jelzőként. Nekem tetszik a romák haja, bőrszíne-nem vagyok roma- mégis :- ))

2010. márc. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Fonót ismerek zsidó család névként. Ide is illene a leírás... Sőt ismerek kék szemű,szőke hajú Lakatost is, senkije nem roma, a név nem mindig olyan meghatározó mint ahogy tűnik.
2010. márc. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én nem gondoltam, hogy rosszból mondtad a romát. Akkor másképp fogalmaztál volna. Egy ember lehet roma, zsidó, székely, akármi... én mondjuk abból, ahogy Forgóék kinéznek meg a származási helyükről rém egyszerűen jászra tippelek (akármi is az), de mi a szösz lehet ez a Forgó név...?

Tatámat egyszer nézték zsidónak (igen, az orra is nagy, leginkább egyenes, de hát nem egy turcsi), és rendkívül meglepődött:) ugyanis a családunkban nem nagyon van zsidó, meg inkább csak pozitívba' szokott téma lenni a zsidóság, de inkább sehogy. Tőle meg ilyen kétkedve megkárdezték, hogy nem vagy te véletlen zsidóóó...??

2010. márc. 17. 11:07
 9/12 Forgó Zoltán válasza:
Üdv! A Forgó családnevem eredete engem is érdekelne. 175- 180 körüli magasság, egyenes barna haj, barrna szem, fehér bőr, ez jellemez engem, családomba a férfi tagoknak a szegycsont kissé befelé áll, első két metszőfog között, majdnem mindenkinek volt egy kis hézag. Eddig aki Forgó nevűt ismertem, láttam egy se volt cigány/roma, vagy izmaelita. Családomba nem volt jellemző a göndör haj, kampós hosszú orr. Remélem valaki tud a névről valami konkrét eredetet, mert nagyon érdekelne honnan származhat.
2010. dec. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem egyfélék a Forgók. Amúgy tatámék ágán is volt mindenféle forma, csak egy ág volt ilyen göndör hajú, magas stb.
2011. jan. 1. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!