Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha neveloapam...

Mit tegyek ha neveloapam kikeszit?

Figyelt kérdés

En mar nem birom.. 4-5 eve vannak egyutt anyaval. Es azota kritizal. Megmondja mit csinaljak (takaritasra gondolok amibol kiveszem a reszem csak neha nem agyazok be az EN SAJAT szobamba es megfenyeget hogy felteszi facebookra egy kepet a szobamrol.. De o meg elvarja hogy naluk is tegyek rendet stb.) nem enged el sehova meg akkor is ha anya igen. Megfenyeget hogy elveszi a netemet, tvmet. Allandoan belem kot barmit csinalok. Es egyszeruen nincs erom visszaszolni mert elsirom magam.. Kulfoldon dolgozik hazajott egy hetre, es azzal fenyit hogy mindennap elem jon. Tegnap is baratnommel voltam anya elengedett fel kilencig, hazajovok anya alszik es mondta hogy semmi jogom kint lenni az utcan nyolc utan. (Amugy a baratnomnel voltunk aki itt lakik a szomszed hazba) es elvette a netem.

Meg a baratomhoz se enged el addig amig o nem beszelt vele. Csak nem ertem miert engem szekal meg felettem apaskodik amikor van egy lanya, 10 eves es eleg neveletlen. Meg allandoan csicskaztat hogy csinaljak neki kajat, segitsek tanulni neki stb de amikor tudja jol hogy nekem is kell tanulni es nem erek ra. Meg allandoan ram sozza a lanyat, o meg egesznap sorozik borozik es gepezik. Multkor is csak ugy mehettem el par barataimmal ha a lanya is johetett. Erdekes vele semmit nem foglalkozik ellenben velem. Mindig osszebeszunk anyanak szoltam ra de o is neki adott igazat. ( apahoz se enged el) es ezt egyszeruen nem birom, tanulok rendesen jo neha visszaszolok mert nem akarom hagyni magam, de egy panasz nem lehet ram. Es meg egy hetig itthon lesz. Szerintetek? Mit tegyek mar tenyleg nem birom..

15/l



2015. szept. 7. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
2%

Szóval van egy nevelőapád, aki odafigyel rád, törődik veled, aggódik érted, megkér, hogy végezd el a saját dolgaidat, és még azt is szeretné, hogy jóban legyél a mostohatestvéreddel.

Ez aztán tényleg szemétség.

2015. szept. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Argloss ***** válasza:
80%

Nevelőapuka aki akár utólag is felülbírálja az anyuka döntését... Egy teljes családban sem szerencsés, ha nem egységesek a határok. A módszere sem tűnik túl elfogadhatónak. A kérdező leírása alapján jóval inkább tűnik a hatalomvágy kiélésének ez, mint nevelésnek.

Aki ez ellen tud tenni az az anyukád. Egyértelműen tisztáznotok kellene, hogy mi az amit kell és mi az amit szabad csinálnod. Anyukádnak kellene biztosítania, hogy ezeket a határokat ne rúgja fel a nevelőapukád.

2015. szept. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
De azt el bírod viselni, hogy külföldön dolgozik egyedül és küldi haza nektek a pénzt, amiből -többek között- a neted is fizetve van, ugye?! Amit tegnap "elvett" bár akkor most hogyan írkálsz ide net nélkül? Vagy nem otthon vagy, az a hűde szigorú nevelőapa mégis elengedett barátnőzni? Kamaszpanasz, hiszti, világfájdalom az megy, de a pénzéből kényelmesen élni nem derogál...
2015. szept. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Te jó ég, milyen buta válaszok érkeznek. Azért, mert megkeresi a pénzt, Szerintetek már egyből mindent megtehet? Ti szülők vagytok egyáltalán? Nagyon nem úgy tűnik, mintha nevelné ezt a lányt, inkább csak a hatalmát akarja fitoktatni. Ha Szerintetek ez normális, és ilyen családban nőttetek fel, akkor csak sajnálni tudlak titeket.

Kedves Kérdező! Szerintem üljetek le mind a négyen megbeszélni ezt a dolgot. Mindenki mondja el, hogy milyen elvárásai vannak, próbáljatok meg kompromisszumot kötni. Első sorban anyukáddal kéne megértetned, hogy neked egyáltalán nem jó ez a helyzet, és azt sem tartod korrekt dolognak, hogy a nevelőapád felülbírálja az ő döntéseit. Ha nem sikerül közös nevezőre jutni, kérd meg anyukádat, hogy menjetek el egy családterápiára, ami a nevelési tanácsadóban teljesen ingyenes.

2015. szept. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3%
Az én mostohaapám vert meg a bugyimba nyulkált meg a mellemet fogdosta. Karácsonykor a fa alatt rugdosott engem. A tied szeret és gondoskodik rólad. Figyel rád. Köszönd meg az életnek! ja és le lehet pontozni!
2015. szept. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Mióta gondoskodás az, hogy valaki uralma alatt tart egy 15 éves gyereket, kritizálja, fenyegeti és még normális korlátot se állít neki, csak tíltja mindentől. Az enyém ugyanilyen paraszt volt, szóval megértem a kérdezőt.

Kérdező, neked csak azt tudom tanácsolni, ne hagyd magad. Ha anyád vmire engedélyt ad, akkor cselekedj úgy és köpj annak a h,lyének a szavára. Ha meg b.

,szogat, szólj neki vissza. Pl vágd a fejéhez majd akkor van joga nevelni téged, ha a saját kölykét is megneveli.

2015. szept. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7%
Aha szóval jobb lenne ha hagyná hogy egy rendetlen tanulatlan éjjel az utcán lófráló lotyó lenne. Ha elveszi a tvt meg a netet az szinte megváltás az amúgy is média által félrenevelt utódainknak. Őszintén mit veszt vele ha megvonják a netet meg a tévét? nem látja hogy az éjjel nappal budapestben hogyan krválkodnak?
2015. szept. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Argloss ***** válasza:

A probléma itt a büntetéssel az, hogy az anyja megengedett neki valamit amit a kérdező betartott, erre a nevelőapja megbüntette, mert ő másképpen gondolta. Nyilván nem az első eset, hogy ilyen történt. Szerintem ez így nem működőképes, ebből csak azt tanulja meg, hogy a nevelőapja egy.... Főleg ha emellett a mostohatestvérének se feladata se kötelessége, ami nem feltétlenül lenne meglepő, hiszen ő a kisebb, plusz ő valóban a férfi gyereke.

Nyilván vannak rosszabb családok, de szerintem nem kell megelégedni valami rosszal csak azért, mert volt már olyan is akinek rosszabb volt.

2015. szept. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!