Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munka után kinek hogyan...

Munka után kinek hogyan zajlik a családi élete?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire "nagy baj", ha a férjem ha el is mosogat, néhány szót vált, megvacsorázik, de a híradótól kezdve ameddig bírja, a tv-t nézi. Az ezredjére látott reklámokat is úgy figyeli, mintha fizetnének érte.


Nekem kicsit soknak tűnik, akkor is ha passzívan így pihen. Mennyire "erőltethetem", hogy egy kicsit egymással is foglalkozzunk? Nem a házaséletre gondolok, hanem mint tartalmas mindennapokra.

Ami nem a tv-ről szól.


Szerintem nincs családösszetartó ereje, ha együtt bámuljuk a tv-t óraszámban.


2010. márc. 11. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy elmosogat legalább. Az enyém hazajön, (előbb mint én), leül a számítógép elé és onnan alszik el, már mondtam neki, kirohad a szék alóla. Semmi nem érdekli, inkább nem eszik, nem csinál semmit, csak ott ül.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, megkezdődik a "második műszak" munka után, főzés, pakolászás, etetgetés, mosogatás és már késő este is van. Izgalmas ugye??

2010. márc. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mindenhol inkább a pozitív hozzáállást olvastam férjekről és hát az ALKALMAZKODÓ feleségekről.

De ezek szerint azért nem vagyok egyedül...

2010. márc. 11. 10:24
 3/10 anonim ***** válasza:

ezt a kérdést én is felakartam már tenni!

mit csináljunk h ne csak a tv-t bámuljuk?

nálunk is ugyanez a helyzet!még a reklámokat is ugy lesi mintha érdekelné!miota vagytok eggyutt?

2010. márc. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Mi egyszerre végzünk. A férjem eljön értem, közösen elintézzük a dolgainkat (posta, vásárlás stb). Aztán hazamegyünk, otthon elpakolászunk, ha kicsit kupi van, mosok egy adagot, ő segít amiben tud, ha nincs semmi, akkor mondom neki,hogy üljön le tv-ni, vagy gépezni. Mivel mindenben segít ha kell, ezért nem zavar, ha neki éppen nincs otthon tennivaló. Hozzáteszem még nincs gyerekünk. Aztán ha éppen nem megyünk sehova (elég sokat járunk el), akkor közösen tv-ünk, vagy én éppen olvasok stb. Elvagyunk. Mi még unatkozni is tudunk közösen!:)
2010. márc. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Egy fárasztó nap után nem biztos, hogy továbbra is beszélgetni van kedve. Őt is meg kell érteni. Csak annyit akar olyankor az ember, hogy üljön egy zenélő doboz előtt és ne kelljen semmit csináljon, de mégis lásson valami történést. Hidd el, tudom, az én párom is ilyen :)
2010. márc. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

nálunk így megy:


én négykor végzek, utána mindig van valami programom/dolgom, szóval hatra érek haza. anyósommal megkávézunk, utána ő hazamegy (addig azért van nálunk, mert ő hozza el a lányomat az oviból). férjem vállalkozó, szóval nem mindig ugyanakkor ér haza, ált. 7-8 körül, akkor vacsizunk együtt, beszélgetünk, stb. amúgy sem engedem, hogy a nappaliban egyenek, morzsázzanak, étkezőben meg nincs tévé, szóval ez a fél óra van a dumálásra. utána én berakom az edényeket a gépbe, ha kell, mosok egy adagot, kikészítem a lányom másnapi ovis ruháit. 9 körül kislányt lefektetem, utána én sokáig tévézek férejm is nézi, de hamarabb elmegy aludni.


a közös programok ideje ált. a hétvége, a férjem vadászik, én természetfotózok, ezt sokszor összekötjük. gyakran látunk vendégeket, és sokat utazunk, ketesben is, külön is, hármasban is.


esti tévézés helyett van, mikor kártyázunk, cigarettában megy, múltkor egy szálig elnyertem tőle :P:)


tévézésen belül meg a meccsnézés igazi közös program! mindketten szeretjük a focit, de sosem szurkolunk ugyanannak a csapatnak. ennek az az oka, hogy míg ő latin, én inkább a német és az angol focit preferálom. szóval stadionhangulat: "les volt" "dehogy volt, mitnézel?" stb :):D egyszer úgy berágatott pont ilyen lesgyanús szitunál, hogy odavágtam a papucsomat (persze nem akartam eltalálni, csak miheztartás végett). azt mondta, ez a futball-huliganizmus, és legközelebb ki fogja hívni a készenlétieket biztosítani :):P jó ez feszültségnek, mert egyébként köztün vita, veszekedés még nem volt...


szóval nem tudom, sztem relatív mi sem beszélgetünk hűde sokat ketesben, mégis elvagyunk..de ha a reklámot is meredten bámulja, akkor ott valami más baj van...ki kéne derítened, mi az...lehet csak angyon elfárad nap végére, még átkapcsolni sincs ereje,nemhogy beszélgetni...

2010. márc. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Altalaban egyszerre erunk haza, megebedelunk, ami egyben vacsi is, segit elpakolni az asztalt, majd, amig en fozok es kicsit osszeszedem a hazat, addig o tesz-vesz a haz korul,vagy ha nincs tenni valoja, akkor tevezik.Amikor en is vegeztem, leulunk, megbeszeljuk, milyen napunk volt, a problemainkat, a masnapi intezni valokat, majd kozosen csinalunk valamit, mondjuk megnezunk egy filmet, kozosen furdunk, vagy barmit, amit egyutt csinalhatunk.Megprobaljuk az egyutt toltott idonket minel jobban kihasznalni, amig meg nincs gyerek, mert akkor teljesen mas ertelmet kap az eletunk.
2010. márc. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

nálunk kétféle variácio van:


vagy 12 órázok,olyankor este 8ra esek haza,addigra párom főz,vagy rendel vacsit,nekem már csak anyni dolgom van,hogy eszek,megfürdök,hozzábujok...


vagy csak 6 órát dolgozok (nagyonváltozó,hogy 6 vagy 12 órázok),olyankor én 2re otthon vagyok,mire fél5re hazaér,kaja kész,leül gépezik kicsit,fürdik,eszik,és kb 6 utántol már csak velem foglalkozik,


tv...NINCS TV-NK:D

jó,gépen nézünk filmet,sorozatot,de nem állandóan...

tv-t meg nem agyok hajlandó beengedni a lakásba,pedig lenne még ingyen is...

(páromra is hasonloan hat a tv,ha pl szülőknél vagyunk,beül elé,és onnantol sehall selát..)


este beszélgetünk,megmaszirozzuk egymást,társasozunk,vagy csak beülünk az ablakba,és kibeszélgetjük az utcán mászkáló emberkéket...

2010. márc. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy zajlik, hogy én érek előbb haza, utána a párom. Ha otthon vagyok, akkor vagy csinálok vacsit, vagy nem (ha éppen maradt előző napról, akkor nem). Berakok egy mosást. Kiskorút kikérdezem a leckéből, meg tanulunk együtt ha kell. Ha párom megjön, akkor szokott ő is segíteni, ha éppen otthagytam a mosogatást, vagy látja, hogy el vagyok úszva. Gyermek lefektetés után ő tv-zni szokott, vagy szgépezik. Van, hogy együtt tv-zünk, de én mindig elalszom tv előtt 10 perc alatt, szóval ebben nem vagyok jó partner. XD
2010. márc. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen. Úgy érzem a tv és számítógép az alap minden háztartásban (kivétel erősíti...)! :-)

Többnyire a férfiak miatt. :-(


Nálunk van egy iskolás kisfiú, nem közös gyermek...

2010. márc. 11. 11:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!