Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félelemben élünk, mit tehetünk?

Félelemben élünk, mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Édesapám alkoholista. Már kiskoromba is verte anyámat, mostanában már nem, csak fenyegetőzik, hogy megöl bennünket, felrobbantja a házat, stb.

Pár napja megbüntették a rendőrök, azóta egy "bárddal" járkál a kocsmába, hogy ha találkozik eggyel is leszúrja, elvágja a torkát. Már félünk neki szólni bármit is, mert amilyen bolond bármire képes. Mit tehetnénk?


2010. márc. 10. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Családsegítő szolgálatnál kellene érdeklődni!Kezelésre szorul az Édesapád!Vannak szoc.otthonok ahol szenvedélybetegeket is ápolnak!
2010. márc. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor apád közveszélyes őrült lett. Agyára ment a pia!Én bizony bejelenteném a rendőrségre, hogy már meg bárddal közlekedik, és írtásra készül. Nem igaz, hogy nem lehetne tenni valamit ellene.Rettenetesen sajnállak édesanyáddal együtt.Miért nem válik el tőle édeanyád? Valami rokonnál nincs addig menedék, vagy a nagyiéknál? Teljesen tönkrementek.
2010. márc. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Költözzetek el,ha van rokon aki megértené a helyzetet!

De úgy,hogy apád ne tudja,hogy ott vagytok!

Hátha akkor lenyugszik.

2010. márc. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekem már családom van, egy férjem és egy kislányom és a házunk pont mellettük van. Apám a 2 húgommal és az édesanyámmal él. Ha szólunk a családsegítőknek míg el nem vitetik addig még itt kell laknia és addig bármit csinálhat.
2010. márc. 10. 08:35
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom édesanyádat, és az egész családot. De ha apád tényleg bárddal járkál, legjobb a rendőrséghez fordulni. Ha megtudják, hogy a kollégajukat fenyegeti alkoholista édesapád, akkor nagyon gyorsan fognak intézkedni. Azt is meg fogják tenni, hogy a feljelentő személyét nem árulják el neki, mivel az "életveszélyes fenyegetés" hivatalból üldözendő!


Sok szerencsét!

2010. márc. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én átéltem ugyanezt évekig sajnos!

Ha el is viszik apukádat, hamar ki fogják engedni, mert nem tarthatják benn az akaratán kívűl!:o(

A rendőrök sem fognak semmit csinálni, míg meg nem történik a baj. Ez van a Mi hazánkban sajna!

Mi már 30 éve próbálkoztunk, ugyan ezzel a problémával, míg régen elvonókúrára vitték az ilyen elmebetegeket, ma már old meg otthon címszóval nem foglalkoznak vele!

Meg attól is függ, hogy mennyi köze van ahhoz a házhoz, amiben élnek a szüleid és a testvéreid. Tulajdonos vagy sem? Ha igen még kirakni sem lehet. Engem is érdekel változott-e valamit a hatóság intézkedése pár éve még semmit nem csináltak!!!

2010. márc. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, míg vér nem folyik addig nem csinálnak semmit.
2010. márc. 10. 09:20
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért, érdeklődj családsegítőknél!!
2010. márc. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szinte semmit.Reménykedhetsz,hogy saját magát eltalálja a bárddal,esetleg kihül egyik éjszaka.

Ha nem költöztök el mind legalább 100 km-re,akkor csak a reménykedés marad.

2010. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Menj a rendőrségre,és beszélj a körzeti megbízottal.A családsegítő nekem sem segített hasonló esetben.
2010. márc. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!