Mit tudnánk tenni?

Figyelt kérdés
Már évek óta megy itthon a cirkusz, de ma hajnali 2-3 körül elszabadult a pokol. Apukám meg akarta verni anyukámat mire az középső bátyám meg akarta védeni anyut mire apa őt akarta bántani. Én hívtam a rendőröket,de mire kiértek apa autóba szállt és elment. A rendőrök jegyzőkönyvbe vették az esetet, de mást nem tudtak tenni. Azóta haza jött apa és közölte, hogy pokollá fogja tenni az életünket. Nem tudjuk mit csináljunk. Én borzalmasan félek itthon lenni apa miatt, félek, hogy megint bántani akarja majd a testvérem vagy anyut. Anya el akarja indítani a válópert, de addig mihez kezdünk? Előre is köszönöm a válaszokat
2015. aug. 17. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Anyukád keressen egy rokont, mondjuk a nagyszüleiteket, ahová időszakosan el tudtok menni. Legalább nektek, a gyerekeknek kellene egy ilyen megoldás, hogy ne ott szenvedjétek végig a folyamatot.


Te pedig pakold össze a cuccaidat, legyen egy hátizsák, amiben minden olyan van, ami fontos neked vagy szükséged lehet rá egy hét alatt (ami egy hétre elég, abból hosszabb távon is lehet öltözködni), és belefér a hátizsákba. Gond esetén nem kell cuccolni, elég felkapni a hátizsákot és indulni.


Hány éves vagy?

2015. aug. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

14

Anyukám mondta is nekem, hogy engem és a bátyám elvisz a mamához, de nemet mondtam rá mert ő nem jött volna. Apa miatt nem merem itt hagyni egyedül. És köszönöm a válaszod ez a hátizsákos dolog nem is rossz ötlet

2015. aug. 17. 09:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Most már nálunk is lehet kérni házastárs ellen távoltartási végzést. Ha azt megszegi, be is varrják.
2015. aug. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fogadd meg anyukád tanácsát, cuccolj össze és költözzetek át a mamádhoz. Anyukádnak is könnyebb úgy apáddal szembeszállnia, hogy nem kell titeket féltenie, a veszekedés alatt nem arra fog gondolni, hogy minél előbb nyugi legyen (és ezért BÁRMIT megtesz), hanem a sarkára áll.


Menjetek a mamádhoz és győzd meg anyukádat, hogy ő is jöjjön veletek. Ebbe nyugodtan vond be a mamádat is, ő is nyúzza ezzel anyukádat, hátha előbb célt ér. Még a legegyszerűbb válás is évekig tart, utána pedig még végre is kell hajtani a vagyonmegosztást...

2015. aug. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem anyuval, hogy jöjjön ő is és szìvesen jönne, de fél, hogy apa szét verné a lakást vagy ami rosszabb felgyújtaná. Itt hagyni meg tènyleg nem nagyon akarom egyedül, mert volt rá példa, hogy csak anya és apa voltak itthon mire apa pajszerral indult el anya felé. Végül szerencsére csak az asztalt ütötte szét. De ezt a házastárs elleni távoltartási végzést megemlítem. Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat
2015. aug. 17. 12:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Kié a lakás? Váljanak el?
2015. aug. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, hogy szétveri a lakást, eladja a bútorokat, kiveri az ablakot vagy felgyújtja az egészet. Viszont ha anyukád ott marad, a saját épségét is veszélyezteti, naivitás azt gondolni, hogy ha nekiáll rombolni apud, akkor majd ő meg tudja állítani. Inkább veletek törődjön, a házból meg amit tud és az övé, vigyétek át a mamádhoz. Ne hagyd neki, hogy ottmaradjon.
2015. aug. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!