Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Elmondjam, vagy...

Mit tegyek? Elmondjam, vagy mégse?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy a testvérem akárhányszor hamarabb engednek haza az iskolából, bárokba ül be barátaival, ahelyett, hogy hazajönne. Ez még nem is lenne rossz annyira, ha az egyik barátnőm nem mondta volna, hogy az apja azt mondta neki, hogy látta a testvérem baráti körét egy ilyen helyen sörözni és cigizni. Mit tegyek? Elmondjam szüleimnek, hogy nem jön haza ilyenkor? Vagy inkább próbáljak meg beszélni vele?
2010. márc. 8. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves?
2010. márc. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ne mond el ,ha 15-16 év feletti , rád megharagszik csak ... ennyi idősen meg úgyse fogja szülői tiltás miatt abbahagyni ... hagynod kéne ,aztán ha tényleg nagyon durva a helyzet , csak akkor szólj.
2010. márc. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen,az is számit,hogy hány éves a tesód.

amugy sztem elöbb te próbálj meg vele beszélni erröl,hogy többen is látták,és le fog bukni ha nem hagyja abba.

(Zsoka)

2010. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
15 éves és fiú.
2010. márc. 8. 20:53
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
lehet szemét vagyok de én szólnék. először mondjuk a tesóval, de ha nem sikerül akkor a szülőnek. láttam már eleget és nem tartom helyénvalónak ezt a fajta viselkedést. talán 16-17 évesen nem kocsmába kéne menni iskola után. az olyan szülők miatt akik nem figyelnek a gyerekre és hagyják elzülleni, van olyan sok bandázás meg ilyen drogügyek... a gyerekkel foglalkozni kell oda kell rá figyelni és a szülőnek dolga 16-17 éves gyerekére is odafigyelni és ebbe beletartozik a baráti kör is. és igenis bele kell szólni, ha nem akarja hogy a gyereke alkoholista vagy vandál legyen
2010. márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
15 évesen még sztem korai az ilyen.
2010. márc. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

El kell mondanod, mert ha valami történik vele, a szüleidet fogják elővenni, ugyanis kiskorú.


Egy jogász

2010. márc. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi 16 évesek vagyunk ,és pubokba járunk.Van,hogy megiszunk egy-két sört + 1-2 szál cigi,de ettől még nem vagyunk rossz emberek.Csak jól érezzük magunkat.


F.

2010. márc. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem próbálj meg beszélni vele és említsd meg, hogy valaki látta és nem lenne jó, ha az a valaki szólna a szüleiteknek.


Egy másik jogász, aki szintén volt 16 éves és üldögélt bárokban iskola helyett!:)

2010. márc. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

rossz emberek nem vagytok (kedves nem tudom ki mert nem néztem de te aki 16 vagy és néha iszol és cigizel remélem így is magadra ismersz) de az én szememben nem túl jó pont ez. persze ehhez hozzá tartozhat, de tudom nagyon jól milyen az az "1-2 sör meg az a pár szál cigi" amit emlegetsz... lehet azt mondani hogy ki kell élni magad. szerintem erre nem feltétlen van szükség. és elég baj ha szükség van a piára ahhoz hogy jól érezd magad...


f17

2010. márc. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!