Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jár-e neki a biztosítós pénzből?

Jár-e neki a biztosítós pénzből?

Figyelt kérdés
Gyermekem úgy tudott lakást venni annak idején, hogy az én lakásomat pótfedezetként bevonta a lakáshitelébe. A bank kötelezte őt, hogy mindkét lakásra kössön biztosítást, amit ő fizet minden negyedévben, mondván, az ő dolga, mert az ő hitele miatt van. Nemrégiben beáztam, és az én biztosítóm nem fizetett. Ekkor ő mondta, hogy próbálkozzam azzal, amit ő fizet. És most kaptam tőlük egy jelentősebb összeget. Én ebből a pénzből, ha megcsináltatom a keletkezett kárt, akkor is marad egy kb. havi fizetésnyi összeg. A gyermekem szerint a maradék pénz neki jár, hiszen ő fizeti a biztosítót. Szerintem meg nekem, mert ez az én lakásom, engem ért kár. Kinek van igaza ebben a helyzetben?
2010. márc. 8. 15:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ekkora összegről van szó, érthető, ha szeretné vissza, elvégre ebből vagy 20 hónapot fizethetne, vagy kb. 2 hónapot a lakáshiteléből.


Viszont ekkora összeget felezni is lehetne, erre még nem gondoltál?


Fele az Övé, elvégre ha ő nincs, nem kaptál volna semmit sem - a másik fele a Tied, mert ügyesen megspóroltad a javításon. Ez szerintem egészséges kompromisszum lenne.

2010. márc. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem azt írta, hogy egy havidíjnyi összeg maradt, hanem egy havi fizetésnyi.

Az ön helyében visszaadnám az összeget, hiszen ők fizetik a biztosítást. Ugyanakkor, a fia helyében meg, ha már egyszer megengedte, hogy a lakását pótfedezetként bevonják a hitelbe, visszaadnám az összeget. Gesztus a gesztusért.


Abba, hogy ki mennyit keres és hogy a sors igazságtalan hozzánk, mert van, akinek több jut, van akinek meg kevesebb, van ahol ketten keresnek és van, ahol meg egy nyugdíjas él, nem menjünk bele, mert ennek az összehasonlításnak semmi értelme.

2010. márc. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is a gyermekedet illeti a pénz, de csatlakozom az első hozzászólóhoz. Nem is értem, hogy ez miért kérdés? Én a helyedben biztosan a gyermekemnek adnám szó nélkül azt a pénzt, a gyermeked helyében pedig ha tudom, hogy az anyukám szerény körülmények között él, akkor biztosan nem kérném el. Szóval fura család vagytok, legalábbis számomra.
2010. márc. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem azt írta hogy havidíj, hanem hogy kb. 1 havi FIZETÉSNYI összeg... a 80 eFt így reális. Hogy kinek jár a pénz, ez nekem is egy furcsa kérdés, mert a gyerek helyében természetes lenne számomra, hogy az Anyukájának hagyja, a szülő helyében pedig természetes lenne számomra, hogy a gyerekemnek adnám..... de ha az Anyának anyagi gondjai vannak, a gyereknek pedig nem, talán valóban inkább neki kellene a gyerekének adnia. Én inkább azért válaszolok, mert szerintem teljesen felesleges 2 biztosítónak fizetnetek biztosítási díjat, ráadásul a tiéd nem lehet valami jó, ha nem is fizettek miután kár ért. Én megszüntetném a rosszabb biztosítást, a másik díját pedig minden hónapban kifizetném a gyerekemnek, így ezután természetes lenne, hogy onnan fogva annak minden haszna-kára téged illet. Nálunk ez így működik.
2010. márc. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%
Szerintem is felezzétek el, tiszta sor. Mindenkinek jól jön 40.000 Ft.
2010. márc. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
78%
Az mind ok, hogy úgy gondolod, Te egyedül élsz kis keresettel, de elmondtad a fiadnak, hogy ezért szeretnéd, ha a Tiéd maradhatna a biztosításból származó pénz? Mert a kérdésedből az jön le, hogy a gyereked nem jogosan kéri az összeget szerinted, mert a Te lakásod. Szerintem pedig jogilag jogosan kéri, etikailag pedig egy beszélgetés kellene, hogy talán neked nagyobb szükséged lenne az összegre. De ha így állsz elé, hogy az a tied, nem az övé, akkor meg is értem, ha neheztel. Ezt meg kellene beszélnetek mindenképp.
2010. márc. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!