Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jár-e neki a biztosítós pénzből?

Jár-e neki a biztosítós pénzből?

Figyelt kérdés
Gyermekem úgy tudott lakást venni annak idején, hogy az én lakásomat pótfedezetként bevonta a lakáshitelébe. A bank kötelezte őt, hogy mindkét lakásra kössön biztosítást, amit ő fizet minden negyedévben, mondván, az ő dolga, mert az ő hitele miatt van. Nemrégiben beáztam, és az én biztosítóm nem fizetett. Ekkor ő mondta, hogy próbálkozzam azzal, amit ő fizet. És most kaptam tőlük egy jelentősebb összeget. Én ebből a pénzből, ha megcsináltatom a keletkezett kárt, akkor is marad egy kb. havi fizetésnyi összeg. A gyermekem szerint a maradék pénz neki jár, hiszen ő fizeti a biztosítót. Szerintem meg nekem, mert ez az én lakásom, engem ért kár. Kinek van igaza ebben a helyzetben?
2010. márc. 8. 15:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem is értem ez miért kérdés hisz a gyereked!!
2010. márc. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy kinek jár, szerintem most mindegy is. Mivel Te semmit nem kaptál volna a Te biztosításodért cserébe, én azt javaslom, csináltasd meg a károdat és addd neki a maradékot, elvégre az Ő biztosítója fizetett. Így ha lesz egy hasonló eset - nem kívánom - akkor is támaszkodhatsz rá és a biztosítójára.


Mellesleg egy havi díj nem lehet olyan hatalmas összeg, hogy azon érdemes legyen vitatkozni.

2010. márc. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igazad van, de azért merült fel bennem, hogy megtartanám, mert én egyedül élek, kis keresettel, ők meg mindketten nagyon jól keresnek a párjával. Szóval nekem nagyobb szükségem lenne rá.
2010. márc. 8. 16:00
 4/16 A kérdező kommentje:
A biztosítási pénzt nem engedte, hoyg én fizessem, pedig felajánlottam. Azt hiszem igazatok van, nekiadom. De várok még véleményeket.
2010. márc. 8. 16:01
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szervusz kedves kérdező! Mekkora összegről van szó? Ha néhány 10 ezer, akkor nem érdemes ezen összeszólalkozni. Igazából ennek a fura kié a pénz kérdésnek nem is kellene ott lenni az életedben. Én azt mondtam volna ha te lennél a felmenőm, hogy azzal az összeggel tedd szebbé a lakást. Nem vagyunk egyformák. De lehet, hogy ők is nehéz helyzetben vannak, csak épp nem mondták el neked.
2010. márc. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

OK, jól keresnek, de lakáshitelt fizetnek, két lakás biztosítását, stb.


Szerintem nem érdemes megmérgezni a viszonyt párezer Ft miatt, inkább örülj annak a talált pénznek, amit az általa fizetett biztosításból kaptál, hiszen a Te biztosítód nem adott volna egy fillért sem.


Mindemellett ez a gyereked részéről is kicsinyesség...

2010. márc. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
80ezer forintról van szó.
2010. márc. 8. 16:09
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
80 ezer Ft egy havi díj???? azt mondtad, annyi marad. akkor miért csodálkozol, hogy visszakéri?? nem írtál el valamit?
2010. márc. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Dehogy, nem a havidíj a 80, hanem a maradék összeg. A biztosítási díj negyedévente 3-4ezer, ezt akartam fizetni, de nem engedte, és most kéria 80at. Szomorú hogy ilyemsin vitázunk :(
2010. márc. 8. 16:13
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Igaza van a gyerekednek, ő fizeti a biztosítást, így neki járna szerintem. Persze, téged ért kár, de ha ő általa nem lenne a biztosítás akkor önerőből oldhatnád meg... Az én gyerekeim is jól keresnek de a lakáshitel mindent elvisz nekik...
2010. márc. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!