Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 43 évesen már öreg vagyok?...

43 évesen már öreg vagyok? Mit jelent az a szó, hogy boldogság?

Figyelt kérdés

43 éves nő vagyok. 3 műszakban dolgozom, szerencsére egészséges, elfogadható anyagiak közt. 2 nagy lányom van, 25 és 19 évesek, a nagy lányom mér férjnél van, hárman élünk. Férjem 55 éves, 12 év köztünk a korkülönbség.Férjem alapjában véve jó ember, de nagyon határozatlan, csendes, gyenge jellemű ember. 22 éves élünk házasságban, soha nem csaltam meg senkivel.Igaz szerelmet - ami az ember életében csak egyszer adódik - soha nem éreztem. Tisztelem és becsülöm őt a jóságáért, de semmi több. Amikor megismerkedtünk, kényszerhelyzetben voltam, nem volt más lehetőségem, mint hozzámenni.Kb. 2-3 éve tapasztaltam magamban azt az érzést, amit most megpróbálok leirni.Férjem nagyon szeret modellezni, repülőmodellezés a mindene, minden szabadidejét és energiáját ez köti le. Nagyon sokat vagyok egyedül, többet van a repülőivel mint velem. Kapcsolatunk szép lassan elszürkült, ellaposodott, napok telnek el ugy, hogy nem tudunk miről beszélgetni, csak kerülgetjük egymást.Szórakozni, kikapcsolódni nem járunk, anyagilag azt nem engedhetjük meg, másrészt ő nem egy "bulizós" tipus.Nincsenek közös programjaink, neki is, nekem is, más az érdeklődési körünk, így csak a munkahely és a háztartásvezetés teszi ki a mindennapjaimat.Semmi figyelmességet nem kapok, mindig is érzéketlen volt e téren.Már nem érzek iránta semmit, szép lassan, csendesen elhidegültünk egymástól, csak a felelősség és a kötelességtudat tart össze minket. Sokszor annyira magányos vagyok, néha úgy érzem, hogy megbolondulok. Lehet hogy velem van a baj? Egyre gyakrabban tör rám ez az érzés, sokszor álmatlanul forgolódom az ágyban, próbálom magamba fojtani ezt az érzést, de egyre nehezebben megy.

Van megoldás erre a problémára az én koromban?

Milyen érzés boldognak, netán szerelmesnek lenni?


2010. márc. 8. 09:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

De rossz ezt így olvasni...sajnos nem tudok tanácsot adni de 43 évesen miért lennél öreg??

Én még csak 33 vagyok,tanáccsal nem tudok szolgálni,de remélem jobbra fordul a sorod!!

2010. márc. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenül a szerelemben van a boldogság. Találj te is magadnak valami kikapcsolódást, hobbit, elfoglaltságot. Nyiss a világ felé. Nem biztos, hogy szerelmesnek kellene lenned, vagy találnod egy férfit, akibe beleszerethetsz. Miért nem találtok a férjeddel inkább valami közös programot, közös hobbit, amit mindketten élveztek?
2010. márc. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem vagy öreg! Dehogy! Sem változtatni, sem újrakezdeni. De jól gondold meg, mire vágysz. Én a helyedben inkább találnék /keresnék/ magamnak olyan elfoglaltságot, ami örömet szerez. A Nagymamám 67 éves és most kezdett el fotózni. Látod, a férjed is kiteljeseedik a modellezésben. Úgy gondolomm igazán szegény és boldogtalan csak az az ember lehet, aki nem talál magának örömforrásokat az életben. Ez nem feltétlen egy másik párt jelent. Semmi garancia arra, hogy mással boldogabb lennél. Inkább magadban próbáld megtalálni a boldogság útját.
2010. márc. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

43 évesen? öreg?.......

anyut a férje 48 körül hagyta el....apám.....ha hívhatom így.....szegény eléggé leharcolta magát addigra, már nem hitte el h nő, 53 évesen jött egy szerelem és anyu elkezdett újra szép lenni...mindenki megfordult utána és boldog volt........

nehéz felrugni egy "jól működő" házasságot, de lehet h érdemes h az ember megtapasztalja a boldogságot

nekem sokat segített ebben a témában csernus a férfi c könyve, ill a nő...olvasd el, szerintem segít a problémádon

2010. márc. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is 43 éves vagyok, most lett vége egy 10 évig tartó boldogtalan kapcsolatomnak, úgyhogy most készülök új életet kezdeni.
2010. márc. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak attól függ, hogy mennyire vagy bátor, mennyire mersz kockáztatni. Nincs garancia rá, hogy ha váltassz, akkor boldogabb leszel, de ha mindent ugyanígy hagysz, akkor viszont tuti, hogy nem leszel boldogabb. Nem vagy öreg!!!!!!! Hogy lennél már? Nő vagy! Mindegy hány éves. Nagyon drukkolok Neked, hogy megtaláld az utad!
2010. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én pont egy hónapja lettem 43 éves, és én például fiatal vagyok, a magam részéről. De ez téged nem kötelez semmire. :-)
2010. márc. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ebben a cipőben vagyok, de tudom ez nem vigasz neked...Én 41 vagyok ,22 éves házasság van a hátam mögött, egy 17 éves kamaszlányt próbálok nevelni,és a 20 éves fiamat. Teljesen belefásultam a háztartásba, a gondokba,és semmi reményt nem látok arra, hogy valami érdekes ,izgalmas dolog várhat még rám a hátralevő életemben...:(
2010. márc. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Becsüld meg a férjed, és próbálj meg vele beszélni a problémáidról. A házasság akkor műkszik jól, ha mindketten tesztek érte. És gondolkozz el rajta, tűzz ki egy célt, találj egy tevékenységet ami örömet, megelégedettséget okoz, ami kikapcsol, és mindenképp találjatok valami közös tevékenységet, ami összeköt. Én is 35 vagyok, de sok negyvenest látok küzdeni hasonló problémákkal. Szerintem a hormonok is okozhatják, és ilyen korban sokan csinálnak egyfajta leltárt az életükről, és elégedetlenek, hogy bizonyos dolgokat nem értek el, be akarják pótolni, stb. Mindenesetre ne cseréld le a férjed! Csak szerelemre nem lehet építeni, az elmúlik, és az az összeszokottség, biztonság, már nem biztos, hogy meglessz ami most megvan. Ha van köztetek szeretet és bizalom, megértés, ne dobd el.
2010. márc. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A boldogság lehet mindennapos dolog,a napjaink kis dolgokból állnak össze,én tegnap este éreztem milyen boldog vagyok.Ahogy készültem elaludni-azért hogy van meleg paplanom,jól betakarózom és nem fázom,vannak szép ruháim,fedél a felyem felett,kicsi barátságos otthonom,van mit ennem,és szomorúan gondolok azokra akiknek ez nincs meg.Mindennap történik valami váratlan jó dolog.Lehet hogy kinevetsz ezért de én mindíg megköszönöm az életnek ezeket, és boldog vagyok.Azt biztosan tudod hogy a párkapcsolatban mindíg a nő választ.Lehet hogy a párod azért ilyen mert ő is pontosan úgy érez ahogyan te.Lehet hogy nagyon érzékeny vagy egós,ezért nem beszél róla.Ne faggasd.Nekem azt mondták az okos nő tudja irányítani a férjét,mégpedig úgy hogy azt ő észre sem veszi.Nyüzsögj egy kicsit körülötte,vedd körül szeretettel,legyél vidám,nézz ki jól.Hivd el vásárolni,közösen vegyetek a hobbijához dolgokat,kérd meg,engedje hogy segíts neki,vagy vegyél magadnak is valami modelt amit segít neked össze rakni.Hivj barátokat,szomszédot vendégségbe,mutasd meg a férjed repülőit,dicsérd meg.Vedd körül szeretettel,abajgasd azt nagyon szeretik,vegyel részt az életébe,de tervezd meg,ne boríts rá hirtelen minden változást.Kérd meg segítsen neked dolgokban /amit nem tudsz megcsinálni/,nem baj ha morgolódik,legyél vidám,türelmes.Gondolj arra mi lenne ha nem lenne ő neked,az lenne az igazi nagy baj.Ezért hát:elő a nőiességet,a női okosságot és hajrá-sok sikert.ZS
2010. márc. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!