Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit érez egy szülő, ha a...

Mit érez egy szülő, ha a lánya anorexiás lesz?

Figyelt kérdés

Megutálja? Lenézi? Kibeszéli? Csalódott lesz?

Ti mit éreznétek, ha ez történne a lányotokkal?


2015. aug. 4. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Miért utálná vagy nézné le?

Szerintem sajnálja, aggódik érte, csalódott, de nem a lányban, hanem abban, hogy nem működött valami jól a családban. Talán bűntudata is van, hogy mit tett, amiért ilyen lett a lány.

2015. aug. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Gondolom, rettenetesen összezavarodik, aggódik, nem érti a helyzetet. Hab a tortán, hogy a pszichiátriai kutatások szerint az anorexiás lányok a felnőtt nővé válást, közvetlenül vagy közvetetten az édesanyjukat, annak életsorsát vagy személyét utasítják el. Első esetben a lesoványodott, nőiesnek nem nevezhető testükkel tiltakoznak a nővé válás és nősors ellen, de magának a tápláléknak az elutasítása is lázadás az anya ellen, hiszen az ő személye egyet jelent a táplálással.


ha ezzel tisztában van a szülő, az sokkolóan hat, ugyanakkor segíthet megérteni a betegség kiváltó okait, és így talán könnyebb megtalálni a megoldást is.

2015. aug. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megijednék, elolvasnék minden lehetséges szakirodalmat a témában, és nagyon-nagyon odatenném magam, hogy segítsek neki a javulásban. Nem lennék csalódott, talán csak magamban egy kicsit, hogy nem vettem időben észre a jeleket, hogy ne jusson el idáig, talán könnyebb lett volna az elején elcsípni. Lenézni és kibeszélni? Kit? Aki a világon az egyik legfontosabb ember a számomra? Megőrültéééél? A lányomat soha nem hoznám ilyen helyzetbe! Megutálni pedig sosem utálnám meg! Még picike a kislányom, de nem tud olyat tenni, hogy utáljam, a jövőben sem! Ez 1000%. N31
2015. aug. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Aggódik, és önmagát hibáztatja, mi mást tehetne. Nekem van két rettenetesen sovány lányom, csak azért nem ostorozom magamat, mert ők jóízűen esznek (bármit, mekis kaját, palacsintát, sült krumplit, stb.), nem anorexiásak, és akár főzhetnének is magukra, mindig megengedtem, hogy a konyhában azt csináljanak amit akarnak. De sokszor megfordul a fejemben, hogy aki nem ismeri őket vagy arra gondol, hogy anorexiásak vagy arra, hogy nem adok nekik enni. :(
2015. aug. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Szia. Nos, én az anorexia határát súroltam kiskoromban, és most megkérdeztem Anyukámat hogy mit érzett.

"Hát ez egy szülőnek nagyon rossz amikor látja hogy a gyereke nem eszik rendessen, sovány, kedvetlen. Az aggódás amiatt hogy nem vesznek fel az iskolába, a félelem hogy nehogy a korházba kerüljön, borzalmas, és hát ez egy több hónapig tartó küzdelem.Negatívumokkal nem szembesült, nem néztem/néztük le emiatt, inkább "csesztettük" hogy egyen."

Remélem valamennyire sikerült válaszolnom/nunk a kérdésedre, és elnézést a helyesírási hibákért.:)

14/L

2015. aug. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%

szerintem nem a szülő hibája, ha a lánya anorexiás lesz

nem mondanám magam kifejezetten anorexiásnak, de rengeteg étkezési problémám van, félek és undorodom az evéstől ráadásul 170cmhez csak 52 kg vagyok 17 évesen. néhány helyen szörnyen kilátszanak a csontjaim a kezem pedig olyan vékony, mint egy kislányé.

rengeteg szenvedésen mentem át miatta, minden létező teszt negatív lett, szóval anya feleslegesen járta velem évekig az orvosokat, de még a pszichológus sem segített.

nem beszélt ki, csak folyton azt ismételgeti, hogy hízzak már meg és kezdjek el enni, mert lassan elfogyok.

senki sem tudja miért alakult ez ki nálam, mert tényleg nincs semmilyen traumám, mindenem megvan, amit valaha is akartam, nagyon jó iskolába járok, jó tanuló vagyok vannak barátaim, pasim.. mégsem múlik el és nem gondolom, hogy bárki hibája lenne :)

17L

2015. aug. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
172cm * :)
2015. aug. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6%
elviszi a nagymamáékhoz :)
2015. aug. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
elgondolkoznék mért nem vetettem el a genetikai selejtet
2015. aug. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
remélem, a te anyád is ezen gondolkozik, utolsó
2015. aug. 7. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!