Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért nem jövök ki apámmal?...

Mért nem jövök ki apámmal? (Több lent)

Figyelt kérdés

Anyukámmal mindig megértjük egymást, sose vitatkozunk szinte. Apám minden kis dologért felkapja a vizet. Példa: Nem kiskanállal tettem a cukrot a limonádéba.

Több napos stresszt okoz nekem, folyton csak ordibál, van hogy széttör valamit. Mikor ideges nem lehet vele beszélgetni, szó szerint remeg. Mikor normális, akkor meg lehet vele beszélni, de mindig azt mondja "Én sose vitatkozom veled". Nem, csak majdnem hetetne 3szor.

Tulajdonképpen 2 oldala van, és ha jó, nem emlékszik a rossz oldalára. Olyan kis dolgokon üvölti le a fejem, hogy az hihetetlen.

Nem tudom, hogy feleljek meg. Folyamatosan bánt, lehülyéz meg sorolhatnám még a többit. Valakihez lehet ezzel fordulni? Talán beteg? Megjegyezném, hogy rengeteg pénze van, és anyám mesélte hogy sokat eljátszik kaszinókban. Mit tegyek?

Kérlek segítsetek.

16F


2015. júl. 26. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem iszonyú stresszben van, és ha ilyen emlékezetkiesései vannak, felmerül a komoly pszichés probléma is. Depressziónál is előfordul a fokozott ingerlékenység. Beszéld rá anyudat, hogy üljön le vele, és legalább pszichológushoz cipelje el, a szerencsejáték is indokolná ezt, ha már kontrollálatlanul csinálja.
2015. júl. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem apukádnak az a baja, hogy a családja nem figyel rá. Mikor csináltatok utoljára közös programot? kérd meg üljetek le egy pasis napot tartani, nézz meg vele egy jó filmet, vagy meccset, vagy érdeklődj a hobbijairól, a mindennapjairól. Nem hiszem hogy elutasítaná, de ha így tesz, te már nem tehetsz többet.
2015. júl. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Gyémántlány ***** válasza:

Előfordul, hogy az ember nem jön ki a szüleivel, nem fér meg mellettük.

Ez nem azt jelenti, hogy nincs meg a családi szeretet, és a kötelességtudat, egyszerűen csak nem vagytok egymással...öm... kompatibilisek.

Így vagyok én anyukámmal. Hiába az édesanyám, hiába szeretem őt a családi kötelék miatt, nem mondhatnám, hogy kedvelem is. Mi is folyton veszekszünk, állandóan belém köt, szinte állandó mosolyszünet van, kisebb megszakításokkal. Így lép a személyiségünk kölcsönhatásba egymással. Ez van.

Valószínűleg apádnak, és neked is megvan a saját, szinte kiforrott személyiségetek, és lehet, hogy a szerencsétlen véletlen pont úgy hozta, hogy nem fér meg a kettő egymás mellett. A kamaszkorod is közrejátszhat, simán lehet, hogy öt év múlva nyugodtabbak lesznek majd a kedélyek.

Vannak emberek, akiket nem kedvelsz, nem igaz? Vannak olyanok, akik egyszerűen nem szimpatikusak. Lehet, hogy apáddal is pont így éreztek egymás iránt. Mindig is szeretni fogjátok egymást, mert ezt így követeli meg a vér, de nem biztos, hogy ki tudtok jönni valaha is.

Jobb ezt elfogadni, túltenni magad rajta. Beszéljétek meg a problémáitokat, az mindig segíthet, de az alapvető személyiségét úgysem fogod tudni ripsz-ropsz megváltoztatni.

2015. júl. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!