Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Konzervatív szülők?

Konzervatív szülők?

Figyelt kérdés

21 éves, egyetemista lány vagyok. Nem a kicsapongó típus aki minden héten a bulizás körül forog. Tehát még a normalis, szolid vonal mentén lévőnek tartom magam. 1 éve van komoly párkapcsolatom, szüleim is ismerik. Annyira konzervatívak, hogy azt nehezen engedik meg, hogy együtt aludjunk, fogcsikorgatva mentek eddig bele. Mindemellett kikötötték, hogy házasság előtt oda ne merjen adni magam senkinek. Nos, erről nyilván már lekéstek, de még mindig abban a hitben élnek, hogy érintetlen vagyok. Egy idősebb testverem van, aki soha senkit nem hozott haza, igy én taposom ezt az utat végig ellenük. Soha nem fognak megváltozni ezt mar kezdem belátni. Kiakadtam, tomboltam már emiatt minduntalan, de semmi haszna...

Ti hogyan reagálnátok, ha ilyen mélységesen konzervatív szüleitek lennének?



2015. júl. 18. 00:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocs ha rossz helyre írtam. Ez tűnt megfelelő helynek.
2015. júl. 18. 00:21
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Azt hittem, ilyen már rég nem létezik.
2015. júl. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos pedig létezik. És eléggé kezd kiakasztani. :/
2015. júl. 18. 00:34
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Amit nem tudsz megváltoztatni azt vagy elfogadod vagy elengeded a füled mellett.


Az én anyám is ultrakonzervatív, begyöpösödött.

Nem is mondok el neki semmit mert úgysem érti és kész.

Éld az életed nem kell mindenről beszámolni és mivel nagykorú vagy nyugodtan közölheted velük, hogy semmi közük hozzá a te életedet te éled nem ők ezt próbálják meg lenyelni mert beleszólásuk úgysem lesz. Neked már rég nincs szükséged engedélyre.

Ennyi.

Aztán a többi egyik füleden be a másikon ki, egyebet úgysem tehetsz mert az sem fogja őket érdekelni ha a halálba idegelnek mert úgysem értik ezt a világot, sosem lesznek veled egy véleményen.


És nyugodtan mond el nekik, hogy nem vagy szűz annak a világnak vége, amiben ők nőttek fel.

A mai felfogás szerint - amivel azért nem értek egyet de ez van - már 18 évesen is ciki szűznek lenni és egy pasi sem fog éveket várni.

A mai világban már nincs olyan, hogy ha egy pasi két mondatot vált egy lánnyal akkor azt illik tisztességes asszonnyá tenni és elvenni azonnal.

Ma évekig élnek együtt házasság előtt. Ha mindenki várna házasságig hát elég sok frusztrált, bepókhálósodott ember járna közöttünk:))


És, amint tudsz költözz mert hadakozni nem éri meg, felesleges!

2015. júl. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

én sírnék és kiborulnék hogyha a saját szüleim ilyenek akkor kiben bízzak feltétel nélkül aki nem ítél el és támogat és ezt így megmondanám nekik miközben sírva kiborulnék


az én szüleim liberálisak mi a szexről is beszélgetünk meg úgy mindenről

2015. júl. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
És most jön a Joker válasz: költözz el.
2015. júl. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Es az az egyetlen es esszeru megoldas, valoban! Vegulis nem 16 eves vagy!
2015. júl. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha 16 éves lennél ehhez akkor sem lenne semmi köze. Nem kell elmondanod neki mert csak hisztériázna de ha megkérdeznéd hogy miért zavarja ha nem vársz még éveket a szeretkezéssel, nem tudná megindokolni.
2015. júl. 18. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Amíg nem végzel a sulival, bírd ki, aztán munka és otthonról lelépés. Ők agyilag még egy teljesen más korszakban élnek, ezen ha a fene fenét eszik se fogsz tudni változtatni.
2015. júl. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

"Mindemellett kikötötték, hogy házasság előtt oda ne merjen adni magam senkinek. Nos, erről nyilván már lekéstek, de még mindig abban a hitben élnek, hogy érintetlen vagyok." - ezek el vannak tájolva teljesen, ha azt hiszik, bármi közük is van hozzá... Magyarországon a betöltött 14 éves életkortól azzal élsz szexuális életet, akivel akarsz, és a szülők egyet tehetnek: bekussolhatnak.

Mondjuk én (hozzáteszem, férfi vagyok) szembesíteném őket a téves eszméikkel és a valósággal, és kész, hogy hogyan dolgozzák fel, az az ő problémájuk, és nem az enyém.

2015. júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!