Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy családokba (5-7 gyerek)...

Nagy családokba (5-7 gyerek) szinte mindig van olyan amelyiknek valami fogyatékja van?

Figyelt kérdés
2015. júl. 12. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Miért lenne?
2015. júl. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Észre vettem hogy elég sok család van ilyen.
2015. júl. 12. 21:26
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez hülyeség. Én ismerek jópár nagyobb családot (9 gyerekeset is!), SEHOL nincsen fogyatékkal élő gyermek. Szóval a személyes tapasztalatokból nem lehet kiindulni...
2015. júl. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez így butaság. Én még sose tapasztaltam ilyet, akiket ismerek fogyatékkal élőket, mind átlagos méretű családból származnak.


Ennyi erőből akkor nem vállalna senki nagy családot, mert biztos lesz minimum egy gikszer.


A kérdésed amúgy olyan mint az a szőke nős, kínai vicc, hogy nem akar a szőke nő 4. gyereket, mert hogy a világon minden 4. gyerek kínai.

2015. júl. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mi ketten vagyunk és egyikünk fogyatékos, ismerősék 5-en vannak és mind egészségesek.
2015. júl. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
talán nagyobb az esélye de mikor sok anyuka 40 felé szülik az elsőt ott is könyen megeshet
2015. júl. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Egyáltalán nem él ez az állítás, de tény, hogy van benne logika, mivel ahogy egyre idősebb a nő, 35 felett, úgy nőnek a genetikai betegségek előfordulási esélyei, mint pl a Down-kór. És 5-7 gyereknél már bőven eléri ezt a kort az édesanya ha nem 20 éves korától évente szülte a gyerekeket. De így kijelenteni, hogy mindig... hát ez hülyeség. Én is ismerek nagy családokat (több 4,5 és 6 gyerekest), az egyik 4 gyerekesnél egy apróbb testi fogyaték van, csípőficamos az egyik lány, de azt sajnos szülés közben szerezte, farfekvéses volt és későn vették észre, így nem volt idő "fordítani", a szülész meg hát.. nem volt a helyzet magaslatán, de ez már jó 30 éves történet. (nem mondtam, hogy korban gyerekek :) ) A többinél maximum a hiperaktivitás, figyelemzavar írható fel a számlára, de ezek sem a kóros fajták, régen csak elevennek mondták volna a gyereket, csak a mostani pedagógusok nem bírnak velük a jelenlegi osztálylétszámoknál.
2015. júl. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek 6 gyerekes családot, ahol minden gyerek egészséges és ismerek 1 gyerekeset, ahol az az egy beteg.

Ha van is fogyatékos gyerek a nagy családban, az azért, mert minél több gyerek van, annál nagyobb az esély egy beteg gyerekre, de semmiképp nem törvényszerű, nincs minden nagycsaládban beteg illetve nincs összefüggés a betegség és a gyerekek száma között.

2015. júl. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Én két nagycsaládot ismerek 10-12 gyerekkel. Az egyiknél a legnagyobbakat ismerem, a másiknál a legkisebbet. Nos, ahol mindenkit ismerek, ott a legnagyobbaknak semmi bajuk nincs, viszont egy darab fogyatékos csak becsúszott és a fél család kisegítőbe jár. A másik családnál a legkisebb gyerek, aki gimiben volt az osztálytársam, hát, nála alami vagyon nem vlt rendben, de inkább a viselkedésével volt baj. Olyan beteg dolgokat csinált, hogy letolta a nadrágját az osztály előtt és társai. mondjuk nekem hiányzik.
2015. júl. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A harmadik világ országaiban a mai napig elfordul, hogy olyan nagy a mély szegénység, hogy a terhes nő nem jut elegendő élelemhez és vitaminhoz. A gyerekek meg betegen születnek.

Plusz attól is függ, hogy hány éves korban szüli a nő a gyerekeket.

2015. júl. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!