Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék az anyámnak...

Hogyan tudnék az anyámnak segíteni?

Figyelt kérdés

Apám az utóbbi 5-6 évben kibírhatatlan lett, nagyon megváltozott, ott köt bele a másikba, ahol a tud. Ez alól természetesen nem csak a beosztottjai, hanem mi, a családtagjai sem vagyunk kivételek (öcsém, én, anyám). Engem nem érdekel, mert én kollégiumba költözöm év közben, nyáron meg csak valahogy kibírom őt. Öcsémet sajnálom, hogy olyan dolgok miatt kezd el vele üvölteni, mert szerencsétlen gyerek nem veszi észre, ha leesik a legója néha az ágy mellé, de majd meglátjuk, mi lesz.

Anyám viszont mindig is fiatalos, kedves, nem mogorva, és jó kedvű nő volt, mostanában viszont már annyira stresszel, hogy ez az egészségére is hatással van. Tudniillik ha apám összeveszik velem vagy öcsémmel valami miatt (hobbija), és anyám neadjisten a védelmünkre kelt, akkor apám megsértődött, és anyámnak is előszeretettel mondott ezt-azt. 2-3 naponta összevesznek valamin, és nagyon rossz hallani anyámat üvölteni, és egyszerre szomorúnak is látni, mert egyébként a világ legkedvesebb anyukája, és néha amikor elkísérem vásárolni, öcsémet edzépsre vinni, vagy csak valami közös program akad, vagy ilyesmi, és történik valami vicces, olyan jó látni jó kedvűnek. A gond az, hogy apám már nem fog megváltozni, ő meg van győződve arról, hogy amit gondol, az szentírás, és nem veszi észre, hogy a "kis" vitáival teljesen elrontja a körülötte levők idegrendszerét. Mit tudnék én tenni? Nem akarom, hogy anyám is begyöpösödjön, és olyan legyen mint apám, aki szinte soha nem lesz már fiatalos, kedves, vagy jó kedvű.


F-21


2015. júl. 11. 10:19
 1/3 Duenna ***** válasza:
Apukád vállalkozó? Mert akkor valószínűleg a munkahelyén, a vállalkozásában vannak megoldatlan problémái, ami feszültséget gerjeszt benne, és ezt a családján vezeti le. Talán inkább apukádnak kellene valamit segíteni, megkérdezni tőle, hogy tudtok-e neki valamiben segíteni, hogy megoldódjanak a problémák. Szerintem innen kellene elkezdeni a dolgok rendbetevését.
2015. júl. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Biztos, hogy tudtok olyan időpontot találni, amikor kevésbé van rajta ez az erőszakos erő és akkor kell szeretettel megkérdezni, hogy miben tudtok segiteni és finoman elmondani, hogy ti az ő viselkedését hogy élitek meg, mert simán benne van, hogy neki fel sem tünik, hogy mennyire bánt titeket. De az időzités és a nyugalom nagyon fontos!
2015. júl. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2015. júl. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!