Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem, hogy elköltözök?

Hogyan közöljem, hogy elköltözök?

Figyelt kérdés
Keresztanyámmal élek, és nagyon megromlott a kapcsolat az utolsó pár hónapban. Nem sokat beszélgetünk mostanság. A testvéreimnek is nagyon sokat hazudott már rólam, nem úgy adja elő a történteket. Az a lényeg, hogy nyugodt környezetre van szükségem, ezért ma elköltözök és este 5 óra körül értem jönnek kocsival. Hogyan kellene neki ezt elmondanom? Nem akartam eddig, mert nem akarom hallgatni a veszekedését, de túl későn nem akarom. Hogyan kellene hirtelen ezzel a témával kezdenem?

2015. júl. 10. 12:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ezt kifelejtettem: 18/L
2015. júl. 10. 12:28
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
18 vagy,és a jelek szerint van is hová menned.Pakolj össze,ha megérkeztek érted,akkor pedig köszönj el egy "elköltöztem,további minden jót"kíséretében.
2015. júl. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Igaziból nem tudom, hogy mennyire rossz a helyzet, és nehéz így reális ötletet mondani, viszont szerintem is minél simábban kéne megpróbálni elrendezni. Ez csak egy ötlet, de én nem közölném, hogy kiköltözök. Azt mondanám, hogy most jönnek, hogy átvigyenek néhány cuccot, mert megbeszéltem, hogy egy darabig kicsit ott leszek. Majd jövök, még nem tudom, hogy mikor. Így szerintem a keresztmamád sem fog annyira kiborulni (vagy legalábbis nem fogja elárulva érezni magát csak úgy, hogy "megint" gyerekes butaságot csinálsz), és ha mondjuk egy év múlva hiányzik bármikor vissza lehet menni meglátogatni őt vagy a testvéreid, mert nem bántottad meg, csak nem volt időd vele lenni, mert élted az életed, vagy nem kell aggódni az ott maradt cuccok miatt, mert annyira nem lesztek rosszban és bármikor visszamehetsz, hiszen ott laksz.
2015. júl. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Jó kis tanácsokat adtok, mondhatom!

Akármilyen is volt a viszony, a kérdező mégis annál a nőnél élt, ő gondoskodott róla, törődött vele stb. Érthető, ha a kérdező bármilyen okból el akar költözni, ha semmi "baj" nem lenne köztük, akkor is szíve joga lenne, hogy megtegye, de legyen már benne annyi, hogy elé áll, és megmondja. És nem akkor, amikor érte jönnek. MINIMUM pár nappal ezelőtt kellett volna közölni. Leülni vele egy este, és nyugodtan, higgadtan elmondani, hogy döntött, miért, hova, kikkel költözik és hogy képzeli a további kapcsolattartást. Persze nem kell engedélyt kérni, de tájékoztatni, azt igen.

Csak így "elsunnyogni", ez olyan szánalmas!!! - Ha elég nagy vagy ahhoz, hogy elköltözz, legyél elég nagy ahhoz is, hogy kommunikálj!

2015. júl. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak mondanám, ha tudnád, ha átélnéd, hogy milyen helyzetben vagyok, hogy minden nap félve megyek ki a szobából is és napok óta nem tudok enni a gyomorideg miatt, és hogy már napok óta szúr a szívem a sok idegeskedéstől, akkor megértenéd, hogy miért nem szóltam napokkal ezelőtt, mert rontottam volna akkor erre a pár napra a helyzetemen.
2015. júl. 10. 13:34
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves második válaszoló!


Nagyjából egyetértek veled, hogy valószínűleg egy hónapokig vagy évekig tervezett kiköltözés vagy másik városba elköltözés esetén az lenne a reális, ha leülnénk megbeszélni. Nekem - lehet, hogy tévesen - kicsit elkapkodottnak tűnik ez a költözés, és a saját tapasztalataim alapján (nálunk kb. miután elköltöztünk utána is hazajárunk heti 1-2 napot, néha meg a vizsgaidőszakban, ha a koliban, vagy a lakásban nem tudunk tanulni, akkor szintén hazaköltöztünk néhány napra, ha anyukának segítségre volt szüksége, akkor hetekre, ha megbetegedtünk, akkor szintén volt hova menni nekem is és a testvéreimnek is), és emlékeim szerint a kiköltözés első fázisában, bármennyire rosszban voltam akkor anyukámmal és bármennyire nem akartam hazamenni, egy tanítási év után a következőt (meg a nyár egy részét) otthon töltöttem, és akkor már nagyon jól kijöttünk.


Ezért gondolom, hogy mivel azt tapasztaltam, hogy 18 éves kor körül mindenki összezördül a (kereszt)szüleivel, talán ez sem a gyerekbántalmazás kategória, hanem csak a "szokásos kamaszkor", és nem kell feltétlenül nagyobb gondot generálni, mint amekkora van, csak igyekezzünk nem megbántani senkit, és nekem tuti az esne rosszabbul, ha a keresztlányom egyik nap bejelentené, hogy kiköltözik. Lakjanak külön néhány hónapot, aztán majd megbeszélik, hogy ki költözik ki honnan. :D Hátha csillapodnak az indulatok.


Szóval én amellett vagyok (némi tapasztalattal), hogy a legkevesebb megbántás nélkül próbáljuk meg megoldani a helyzetet.

2015. júl. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

szia, valaki már írta: ne azt mondd, h most örökre elmész, hanem mondd, hogy úgy látod, hogy jobb, ha egy ideig máshol laksz, amíg rendbe jönnek közöttetek a dolgok, hogy legyen ideje meg tere mindkettőtöknek átgondolni a helyzetet.

18 éves vagy, ha jól látom, nincsenek szüleid, nem szabad elvágni a köteléket, ami esetleg megmenthet, ha szükséged lesz rá.

próbálj szépen elválni, hogy esetleg vissza tudj oda menni, ha nagy szükség lesz rá.

2015. júl. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok: átéltem, kérdező. (Mondjuk végül nem költöztem el, mert amikor bejelentettem, hogy ezt nem bírom tovább, és megyek, a szüleim "észbe kaptak", és rájöttek, hogy érdemben foglalkozniuk kell a problémával. Leültünk, megbeszéltük, de nehéz volt. Viszont túlestünk rajta, és azóta is kifejezetten jó a kapcsolatunk.) De én is ismerem a görcsbe állt gyomrot, a sírógörcsöt, a parkokban kószálást hideg napokon, csak azért, hogy addig se kelljen otthon lenni, az érzést, amikor kétszer is meggondolod, hogy kimenj-e a közös helyiségekbe, meg azt, hogy gondolatban épp összepakolsz, szóval ezt az oldalát tekintve megértelek. A távozásnak ezt a módját akkor sem tartom korrektnek.
2015. júl. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert az talán korrekt, hogy ilyen tüneteket okoz a másiknak egy családtag? Neki nem kellett volna normálisan viselkednie, mert ő keresi a pénzt, akkor a másik tűrjön, nyeljen le mindent? Mégis hogy van ez akkor?
2015. júl. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es 9-nek: az a kommunikációtól meg ezer más dologtól is függ. Az én szüleim pl. egyáltalán nem érzéketlenségből vagy despotizmusból viselkedtek úgy, ahogy. Egyszerűen elfelejtették tudomásul venni, hogy felnőttem. És hiába kértem szépen őket először, aztán kiabáltam, aztán sírtam, úgy gondolták, én vagyok az elviselhetetlen "kamasz", hiszen ők nem változtak, csak én lettem "nyegle" (azt nem értették meg, hogy épp az volt a baj, hogy ők nem változtak, pedig mivel én felnőttem, nekik is változtatni kellett volna a hozzáállásukon ennek megfelelően) Amikor azt mondtam, hogy kész, megyek, azt már nem tudták kézlegyintéssel elintézni, és rájöttek, hogy tényleg baj van, amit meg kell oldani. Megoldottuk. (Persze nem ment annyira könnyen:S)
2015. júl. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!