Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Levente...

Mi a véleményetek a Levente névről?

Figyelt kérdés
2015. júl. 5. 02:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a név nekem úgymond elmegy. Se nem tetszik, se nem rossz, amolyan semleges. Mivel csak 2 Levente ismerősöm van, mind2 nyugodt, csöndesebb természetű, így nyilván hasonló jut róla eszembe, amolyan Levente kinézetűek xD

De nyilván ez más embereknél megint más, ismeretségi kör kérdése.

Átlagos, általános névnek találom.

Fiúnak lenne? Mert egyébként ha igen, akkor ha tetszik nyugodtan adjátok ezt a nevet, mellé nem nyúltok :) Nem lenne rossz választás szerintem.

2015. júl. 5. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tetszik, szivesen adnam, csak sajnos eleg gyakori, nalunk ez is szempont.
2015. júl. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Tetszik, csak most sokan adják azt a gyereknek.

Nándor név nem tetszik?

2015. júl. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tetszik, de már rohadt unalmas. Majdnem mindenki ezt adja. Határon innen és főleg túl.
2015. júl. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es válaszoló, ugye nem gondoltad komolyan ezt a kérdést, hogy fiúnak lenne-e a Levente név???
2015. júl. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

1-es vagyok:

De komolyan gondoltam... csak max kétértelműen fogalmaztam. És te pont rosszul értetted, nyilván nem lánynak... de gondolom ez így egyértelmű...

De ha belegondolsz valaki a saját nevét is megkérdezheti, hogy másoknak hogy tetszik. Ha ő maga bizonytalan és kíváncsi rá, hogy mások szerint maga a név szép-e

Azt, hogy fiúnak úgy értettem, hogy gyereknek, babának, aki most születik.... tudod :)

Semmiféle utalás nincs rá, hogy a kérdező valójában mire gondolt. Max a családi kapcsolatokból talán sejteni, de akkor sem teljesen egyértelmű, legalábbis szerintem.

2015. júl. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A Levente[1] régi magyar személynév. Általában a lesz ige származékának tartják, eszerint a jelentése: levőcske, kis lény. Más, újabb vélemény szerint az eredeti formája Lovanta lehetett, ami egy vadászat jelentésű szláv szónak a személyképzős alakja, így a jelentése vadász lenne. Annyi bizonyos, hogy a levente közszónak nincs köze a névhez, mert az jóval későbbi keletkezésű.


Az 1990-es években gyakori név, a 2000-es években a 3-9. leggyakoribb férfi név."



Nnomost, ami az értelmét illeti, az még szódával elmenne... de a gyakorisága, hááát... az nemjó.


Ami igazából - és sajna szálegyedül - mellette szól, az a csengése: leventeleventeleventele-ven-te... jól hangzik. :)

2015. júl. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!